Lista recenzji

Od ponad 20 lat w serwisie Granice.pl piszemy dla Was o książkach. W naszej bazie znajdziesz już 13153 recenzji. Recenzujemy kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci, młodzieży, romanse, fantastykę, biografie oraz literaturę faktu. Mamy recenzje książek znanych i lubianych, ale też pozycji kontrowersyjnych. Są książki starsze i nowości wydawnicze. Jest "Imię Róży" Umberto Eco oraz "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Rzetelne, konkretne, merytoryczne, tworzone przez profesjonalistów recenzje książek z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Zapraszamy do lektury.
przesuń tabelę
Okładka książki - I zadrżała noc
I zadrżała noc
Nadia Terranova Wydawnictwo: Mova Recenzent: truskawka2

Nicola ma jedenaście lat. Jego ojciec stworzył markę perfum, w której zakochały się całe Włochy. Chłopcu nie brakuje więc nic oprócz... miłości. Zamiast niej dostaje okrutną karykaturę uczucia. Ojciec jest czytaj dalej

Okładka książki - Debit
Debit
C.J. Tudor Wydawnictwo: Czarna Owca Recenzent: truskawka2

Zima. Podczas zamieci śnieżnej umiera samotny wędrowiec. Jego ciało znajdują drapieżniki – kruki i wilki. Niedługo później jeden z tych wilków pada ofiarą myśliwego. Niestety, wszyscy, którzy zjedli mięso czytaj dalej

Okładka książki - Ci, którzy zostali
Ci, którzy zostali
Hanna Greń Wydawnictwo: Czwarta Strona Recenzent: truskawka2

W Bielsku-Białej dzieje się sporo. Najpierw znika bez śladu trzynastoletnia Felicja. Potem znaleziono ciało młodej kobiety – Sabiny. Z początku wydaje się, że to nieszczęśliwy wypadek, że spadła ze schodów czytaj dalej

Okładka książki - Odważne życie Eve Adams w niebezpiecznych czasach
Odważne życie Eve Adams w niebezpiecznych czasach
Jonathan Ned Ketz Wydawnictwo: W.A.B. Recenzent: truskawka2

Eve Adams była Polką o żydowskich korzeniach (naprawdę nazywała się Chawa Złoczewer). W 1912 r. wyemigrowała do USA. Tam zaczęła życie barwne i bulwersujące konserwatywną amerykańską społeczność. Zaprzyjaźniła czytaj dalej

Okładka książki - Zaginiony
Zaginiony
Michael Katz Krefeld Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Recenzent: Damian Kopeć

Długi cień Stasi Dwa równoległe prowadzone wątki zmierzają do jednego zakończenia. Pozornie – przynajmniej na początku – wydają się nie mieć ze sobą wiele wspólnego. A jednak okazuje się to nieprawdą czytaj dalej

Okładka książki - Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska Wydawnictwo: Szara Godzina Recenzent: Danuta Awolusi

Katarzyna Grochowska zabiera nas w Przeszłość. A właściwie pokazuje, że przeszłość zawsze się odezwie, jeżeli w pełni się z nią nie rozliczymy. [obrazek] Nadia pracuje wraz z Jake`m w stadninie koni. Wydaje czytaj dalej

Okładka książki - Z okruchów nadziei
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka Wydawnictwo: Lucky Recenzent: truskawka2

Lidka pracuje w restauracji. Kilka lat temu zakochał się w niej jeden z klientów, Piotr. Zaczęła się piękna bajka zakończona ślubem. Po pięciu latach bajka się skończyła. Książę oznajmił, że złożył wniosek czytaj dalej

Okładka książki - Zapach szkła
Zapach szkła
Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Recenzent: Damian Kopeć

Drgnięcia rzeczywistości Andrzeja Ziemiańskiego znamy głównie z szeregu powieści związanych z postacią Achai czy w jakiś sposób nawiązujących do niej. Jest on jednak również autorem niezależnych opowiadań czytaj dalej

Okładka książki - Diabelska góra
Diabelska góra
Lincoln Child Wydawnictwo: Agora Recenzent: truskawka2

Nora Kelly jest słynną archeolożką. Pewnego dnia dostaje od szefowej propozycję nie do odrzucenia. Ma pod okiem Lucasa Tappana, miliardera i działacza, prowadzić prace wykopaliskowe w Roswell. Według legendy czytaj dalej

Okładka książki - Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś Wydawnictwo: Novae Res Recenzent: Danuta Awolusi

Los bywa okrutny. Czasem dokonujemy złych wyborów, a konsekwencje ciągną się latami. Iris i Scott muszą zmierzyć się z przeszłością, a cena za próbę bycia szczęśliwym będzie wysoka! Lato drugich szans Dagmary czytaj dalej