Lista recenzji

Od ponad 20 lat w serwisie Granice.pl piszemy dla Was o książkach. W naszej bazie znajdziesz już 13185 recenzji. Recenzujemy kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci, młodzieży, romanse, fantastykę, biografie oraz literaturę faktu. Mamy recenzje książek znanych i lubianych, ale też pozycji kontrowersyjnych. Są książki starsze i nowości wydawnicze. Jest "Imię Róży" Umberto Eco oraz "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Rzetelne, konkretne, merytoryczne, tworzone przez profesjonalistów recenzje książek z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Zapraszamy do lektury.
przesuń tabelę
Okładka książki - Pieśni żałobne dla umierających dziewcząt
Pieśni żałobne dla umierających dziewcząt
Cherie Dimaline Wydawnictwo: Rebis Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

Gdy akcja powieści rozgrywa się na cmentarzach, nadaje to całej historii nie tylko specyficznej atmosfery i napięcia, ale też czegoś w rodzaju pikantnej dramaturgii. I taka właśnie jest powieść Cherie Dimaline czytaj dalej

Okładka książki - Cacko
Cacko
Emilia Kiereś ; Wydawnictwo: Bis Recenzent: Danuta Awolusi

Jedna książka, a tyle emocji. I duch świąt, ale taki… prawdziwy. Taki, jaki pamiętam z dzieciństwa. Emilia Kiereś i jej Cacko coś we mnie zmieniły! Siedzę i myślę o dawnych świętach, o rodzinnych Wigiliach czytaj dalej

Okładka książki - Jak pokochałam hobby horse
Jak pokochałam hobby horse
Magdalena Zarębska ; Wydawnictwo: Bis Recenzent: Danuta Awolusi

Słyszeliście kiedyś o hobby horse? To dyscyplina sportowa, która fascynuje dzieci na całym świecie. Chodzi o jeżdżenie na kijku z głową konia. Brzmi niepoważnie? Dlatego musicie przeczytać powieść Magdaleny czytaj dalej

Okładka książki - Rok szarańczy
Rok szarańczy
Terry Hayes Wydawnictwo: Rebis Recenzent: Danuta Awolusi

Rok szarańczy Terry'ego Haeysa to książka tak zaskakująca i złożona, że będzie dla czytelnika czymś więcej niż tylko przygodą. To głęboka, fascynująca podróż, w której każdy kolejny etap jest wielką zagadką czytaj dalej

Okładka książki - Dwa domki
Dwa domki
Anna Onichimowska Wydawnictwo: Literatura Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

Przyjaźń i dobre sąsiedzkie relacje to ogromna wartość w życiu każdego człowieka. Opowiada o nich Anna Onichimowska w swojej książce Dwa domki, którą kieruje do najmłodszych, bo już pięcioletnich czytelników czytaj dalej

Okładka książki - A kiedy nadejdzie dzień
A kiedy nadejdzie dzień
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Lucky Recenzent: Danuta Awolusi

Podstawą dobrej opowieści jest bohater, który potrafi zaangażować emocjonalnie czytelnika już od pierwszych akapitów. Czasem można się z nim utożsamić, a czasem po prostu podziwiać każdy jego krok. Ewelina czytaj dalej

Okładka książki - Pani bibliotekarka i księga magii
Pani bibliotekarka i księga magii
Eliza Mikulska ; Wydawnictwo: Lucky Recenzent: Danuta Szelejewska

Czytelnicy cyklu Zaczarowana pani bibliotekarka (poprzednie tomy to: Zaczarowana pani bibliotekarka oraz Pani bibliotekarka na tropie) mogą być pewni, że zaprawieni w rozwiązywaniu trudnych spraw bohaterowie czytaj dalej

Okładka książki - Jak przytulić jeżozwierza. Proste sposoby kochania trudnych ludzi
Jak przytulić jeżozwierza. Proste sposoby kochania trudnych ludzi

Każdy z nas czasami bywa jeżozwierzem. Z nastroszonymi kolcami, zlęknionym, nawet przerażonym. Niektórzy bywają jeżozwierzami częściej, a nawet przez cały czas. Jak nauczyć się współegzystować z ludzkim jeżozwierzem czytaj dalej

Okładka książki - Obca kobieta
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka Wydawnictwo: Szara Godzina Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

Czasem nasze życie może zupełnie się zmienić – i to w jednej chwili. Doświadczyła tego młoda, bo dwudziestoletnia Marta, bohaterka książki Katarzyny Kieleckiej Obca kobieta. Szybkie, nieprzemyślane decyzje czytaj dalej

Okładka książki - Z pamiętnika jeża Emeryka
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ; Wydawnictwo: Lucky Recenzent: Danuta Szelejewska

Jak wygląda życie z jeżem pod jednym dachem? Czy możliwa jest przyjaźń między nim a człowiekiem? Treść książki Z pamiętnika jeża Emeryka (powstała jako odpowiedź na coraz częstsze kupowanie dzieciom jeży w czytaj dalej