Lista recenzji

Od ponad 20 lat w serwisie Granice.pl piszemy dla Was o książkach. W naszej bazie znajdziesz już 13160 recenzji. Recenzujemy kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci, młodzieży, romanse, fantastykę, biografie oraz literaturę faktu. Mamy recenzje książek znanych i lubianych, ale też pozycji kontrowersyjnych. Są książki starsze i nowości wydawnicze. Jest "Imię Róży" Umberto Eco oraz "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Rzetelne, konkretne, merytoryczne, tworzone przez profesjonalistów recenzje książek z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Zapraszamy do lektury.
przesuń tabelę
Okładka książki - Trollheim. Mścicielka z Helheimu
Trollheim. Mścicielka z Helheimu
Arne Lindmo Wydawnictwo: Kropka Recenzent: Danuta Szelejewska

Historie z dreszczykiem cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zwłaszcza, gdy w oddali wyją wilki, pohukują sowy, a czające się za każdym drzewem zło przyprawia o zawrót głowy. Bohaterowie Mścicielki z Helheimu czytaj dalej

Okładka książki - Miasto Umarłych. Miejscy Szpiedzy
Miasto Umarłych. Miejscy Szpiedzy
James Ponti Wydawnictwo: Dwukropek Recenzent: Danuta Szelejewska

Przyciągająca rzesze turystów Dolina Królów jest miejscem spoczynku wielu egipskich władców. Treść książki Miejscy Szpiedzy. Miasto umarłych (tom 4 cyklu Miejscy Szpiedzy) przenosi właśnie (i nie tylko) tam czytaj dalej

Okładka książki - Faza kokonu
Faza kokonu
Joanna Gajewczyk ; Wydawnictwo: Mięta Recenzent: Danuta Awolusi

Tematy trudne, ale ważne, wcale nie są dla autorów tak zwanym „samograjem”. Czasem warto użyć mniej oczywistych środków wyrazu, by dotrzeć do czytelnika. Myślę, że Joannie Gajewczyk udało się to czytaj dalej

Okładka książki - Bapu, opowieść o dobrym maharadży
Bapu, opowieść o dobrym maharadży
Monika Kowaleczko-Szumowska Wydawnictwo: Literatura Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

Książki opowiadające o wydarzeniach drugiej wojny światowej to lektury budzące wiele emocji. Zwłaszcza, jeśli kierowane są do młodych czytelników. Znana i ceniona pisarka, Monika Kowaleczko-Szumowska, kieruje czytaj dalej

Okładka książki - Życie społeczne zwierząt. Jak współpracą podbito świat przyrody
Życie społeczne zwierząt. Jak współpracą podbito świat przyrody
Ashley Ward Wydawnictwo: W.A.B. Recenzent: Danuta Szelejewska

Niezwykle ważne jest życie z innymi. Warunkujący wzajemne relacje wymiar społeczny stanowi podstawowy element nie tylko ludzkiej egzystencji, co pokazuje treść książki Życie społeczne zwierząt. Jak współpracą czytaj dalej

Okładka książki - Obżartuchy i opilce
Obżartuchy i opilce
Jacek Komuda ; Wydawnictwo: Fabryka Słów Recenzent: Danuta Szelejewska

Jak dawniej żyli ludzie, jak im się powodziło i co jedli? Specjalizujący się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej Jacek Komuda oddaje do rąk czytelnika niestandardowe kompendium, w którym historia przeplata czytaj dalej

Okładka książki -  Miłość i rękawice bokserskie
Miłość i rękawice bokserskie
Ewa Pruchnik Wydawnictwo: Novae Res Recenzent: Danuta Awolusi

Zaskoczyła mnie ta książka – i to mocno! Spodziewałam się powieści obyczajowej, a dostałam coś, co mogę określić raczej literaturą środka. Miłość i rękawice bokserskie zachwycają nie tylko pięknem języka czytaj dalej

Okładka książki - I zadrżała noc
I zadrżała noc
Nadia Terranova Wydawnictwo: Mova Recenzent: truskawka2

Nicola ma jedenaście lat. Jego ojciec stworzył markę perfum, w której zakochały się całe Włochy. Chłopcu nie brakuje więc nic oprócz... miłości. Zamiast niej dostaje okrutną karykaturę uczucia. Ojciec jest czytaj dalej

Okładka książki - Debit
Debit
C.J. Tudor Wydawnictwo: Czarna Owca Recenzent: truskawka2

Zima. Podczas zamieci śnieżnej umiera samotny wędrowiec. Jego ciało znajdują drapieżniki – kruki i wilki. Niedługo później jeden z tych wilków pada ofiarą myśliwego. Niestety, wszyscy, którzy zjedli mięso czytaj dalej

Okładka książki - Ci, którzy zostali
Ci, którzy zostali
Hanna Greń Wydawnictwo: Czwarta Strona Recenzent: truskawka2

W Bielsku-Białej dzieje się sporo. Najpierw znika bez śladu trzynastoletnia Felicja. Potem znaleziono ciało młodej kobiety – Sabiny. Z początku wydaje się, że to nieszczęśliwy wypadek, że spadła ze schodów czytaj dalej