Najciekawsze książki sierpnia 2019 – nowości i zapowiedzi
Data: 2019-07-31 14:00:42Wydawałoby się, że wakacje to przede wszystkim czas odchudzania „stosików hańby" i nadrabiania czytelniczych zaległości. A jednak nie opadły jeszcze emocje po naszym zestawieniu „Najciekawsze książki lipca 2019", a już możemy zaprezentować Wam przegląd najciekawszych zapowiedzi sierpniowych, w którym z pewnością znajdziecie równie wiele świetnych propozycji do zabrania na wakacyjny wyjazd czy urlop. To co, zaczynamy?
Kryminał, sensacja, thriller
Rana, Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy
premiera: 14. sierpnia 2019
W tajemniczych okolicznościach ginie Marysia, uczennica prywatnej warszawskiej szkoły. Niedługo potem zamordowana zostaje jej nauczycielka, która próbowała rozwiązać sprawę. Osobami, które mogą coś powiedzieć w tej kwestii są Gniewomir, chłopak zafascynowany seryjnymi mordercami i podstarzała nauczycielka Klementyna. I chociaż nie chcą wikłać się w śledztwo, ono pochłania ich w całości. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, a autor z ogromnym zaangażowaniem podejmuje temat trudnych relacji rodzic-dziecko oraz nierzadko towarzyszącej im przemocy.
Nie igraj z ogniem, Amanda Searcy, Wydawnictwo Kobiece
premiera: 28. sierpnia 2019
Jenny przeprowadza się do remontowanego hotelu ojca, położonego w małym, nieprzyjaznym, budzącym złe przeczucia miasteczku. Na domiar złego dziewczyna nosi w sobie tajemnicę, która niszczy ją od środka. Uzależnienie, które próbuje znaleźć drogę ujścia. Co dziewczyna ukrywa przed światem i co wydarzyło się w przeszłości? Dlaczego jest obserwowana? I co jej grozi? Zapowiada się trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller.
Ta, która musi umrzeć David Lagerkrantz, Wydawnictwo Czarna Owca
premiera: 22. sierpnia 2019
Wszyscy miłośnicy serii Millenium powinni czuć dreszczyk emocji, bowiem już w drugiej połowie sierpnia ukaże się kontynuacja, a zarazem szósty – i ostatni – tom cyklu, rozpoczętego już 11 lat temu powieścią Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. W Sztokholmie znalezione zostają zwłoki bezdomnego, którego tożsamości nie udaje się ustalić. Dziennikarz, Mikael Blomkvist, poproszony o pomoc przez lekarkę sądową, Fredrikę Nyman, niechętnie zabiera się za rozwikłanie tej zagadki. Czy pomoże mu w tym Lisabeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała do Moskwy? I co wspólnego ze sprawą ma szwedzki minister obrony? Jak zapowiada wydawca, w powieści po raz kolejny znajdziemy świetne połączenie politycznych skandali, nowoczesnych technologii i międzynarodowych rozgrywek.
Literatura faktu
Imperium małych piekieł, Joanna Lamparska, Wydawnictwo Znak
premiera: 14. sierpnia 2019
Gross-Rosen to największy nazistowski obóz koncentracyjny z czasów Drugiej Wojny Świtowej. Autorka, Joanna Lamparska prezentuje straszliwe tajemnice, jakie kryją tereny obozu – laboratoria, w których przeprowadzano makabryczne eksperymenty medyczne, kilometrowe podziemne tunele czy zapomniane relacje i dokumenty. Porażająca i boleśnie prawdziwa historia.
Ludzkie oblicze zwierząt Vitus B. Droscher, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
premiera: 27. sierpnia 2019
Nie od dzisiaj wiadomo, że wiele zwierząt przejawia zachowania, które przypisalibyśmy wyłącznie ludziom. Jednak – jak udowadnia autor – zwierzęta potrafią kochać, bywają zazdrosne lub troskliwe. Niektóre z nich to także wspaniali artyści, znakomici przywódcy bądź amatorzy piękna. Jeśli macie ochotę poznać świat zwierząt od tej nieco bardziej uczuciowej i emocjonalnej strony, sięgnijcie po kolejną publikację Vitusa B. Droschera.
Obyczajowe
Weź głęboki wdech Kasia Bulicz-Kasprzak, Edipresse Książki
premiera: 14. sierpnia 2019
Powieść obyczajowa z elementami kryminału, której akcja osadzona w środowisku botaników. Michalina to kobieta, która nie jest specjalnie przebojowa, a zwykle zdystansowana wobec ludzi. Woli realizować się w swojej pracy w Instytucie Botaniki niż pielęgnować życie towarzyskie. Do czasu, gdy poznaje Filipa, nowego pracownika instytutu. Wówczas akcja nabiera tempa – zwłaszcza, że ginie przełożony Michaliny, profesor Potoczkiewicz.
Willa pod Czarnym Tulipanem, Danuta Korolewicz, Wydawnictwo Lucky
premiera: 5. sierpnia 2019
Wykorzystująca sprawdzony schemat, ale mimo to intrygująca opowieść o grupie ludzi odciętych od świata przez załamanie pogody i tym samym uwięzionych w hotelu na wysepce pośrodku jeziora. Na jaw wychodzą mroczne sekrety, a wśród gości hotelu ukrywa się morderca. Tragiczne wydarzenia zbliżają dwójkę dawnych znajomych, którzy próbują cało wyjść z opresji.
Literatura piękna
Wrażliwy człowiek, Jachym Topol, Wydawnictwo Czarne
premiera: 21. sierpnia 2019
To historia, która opowiada o ludziach zupełnie nam obcych, ale w taki sposób, jakby była to opowieść o nas samych. To historia włóczęgów, wędrownych artystów, chuliganów, drobnych przestępców, ludzi, którzy kierują się w życiu własnymi zasadami. Ludzi, którzy z pozoru wydają się twardzi i brutalni, ale tak jak my kochają, cierpią i umierają. To historia tak bardzo o nas.
Pięć toastów Hannigana, Anne Griffin, Wydawnictwo Czarna Owca
premiera: 14. sierpnia 2019
Życie i śmierć. Sukcesy i porażki. Spełnione marzenia i stracone złudzenia. Pięć toastów Hannigana to opowieść o 84-letnim Maurice'u, który w hotelowym barze zamawia pięć drinków. Każdy jest pretekstem do wzniesienia toastu za jedną z najważniejszych osób w jego życiu oraz impulsem do snucia ważnej, przejmującej opowieści. Jak zapewnia wydawca, powieść na długo pozostaje w pamięci czytelnika.
Dla dzieci
Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała, Artur Gulewicz, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
premiera: 14. sierpnia 2019
Skąd się bierze bekanie? I dlaczego puszczamy bąki? Jak to jest z odgłosem bicia serca, szczękania zębami czy z kichaniem? Dlaczego nasze ciało „odzywa się", mimo tego, że sami go o to nie prosimy? Kierowana do młodszych czytelników, jak zapowiada wydawca opatrzona dowcipnymi ilustracjami publikacja Artura Gulewicza pomoże odpowiedzieć na skomplikowane pytania dotyczące nietypowych dźwięków wydawanych przez nasze organizmy.
seria Dzień, w którym Heniś poznał..., Egmont
premiera: 14. sierpnia 2019
Znany bohater bajeczek telewizyjnych zaprasza maluchy do wspólnej nauki i zabawy. Książeczki, w których występuje Heniś przybliżają dzieciom cyfry, kolory i uczą, co to są przeciwieństwa. Wydrukowane zostały na twardym kartonie, dzięki czemu radość z zabawy może trwać naprawdę długo. Jeśli w książeczkach - poza tytułem - zawarto hasło przewodnie, i jeśli Heniś - jak w kreskówce - wita się z nowo poznanymi rzeczami, mali fani Henisia będą przeszczęśliwi. Publikacje kierowane są do najmłodszych, kilkuletnich dzieci.
Dla młodzieży
Iris McBlack. Kryształowe serce Michał Bergel, Wydawnictwo Jaguar
premiera: 14. sierpnia 2019
To kierowana do nastoletnich czytelników, pełna magii opowieść o dwóch siostrach. Oliwia znika nagle i w tajemniczych okolicznościach. Iris wyrusza na poszukiwania, ale nawet ona nie zdaje sobie sprawy z tego, że w tym celu będzie musiała przejść przez wirujący tunel do innego świata, zmniejszyć się do rozmiarów myszy i znaleźć czarowładcę Leonarda. A to dopiero początek zdumiewających przygód. Kryształowe serce to pierwszy tom trylogii Iris McBlack.
Apetyt na miłość Stephanie Kate Strohm, Wydawnictwo Zielona Sowa
premiera: 14. sierpnia 2019
Opowieść o dwojgu nastolatków, Rosie i Henry'm, którzy ponad wszystko kochają gotować i przygotowywać smaczne, słodkie desery. Kiedy ze Stanów Zjednoczonych trafiają do prestiżowej paryskiej szkoły gastronomicznej, Rosie pęka z dumy, bowiem to spełnienie jej marzeń, Henry zaś – jak na syna wybitnego restauratora przystało – odhacza kolejny szczebel na drabinie wiodącej do sukcesu. Czy młodzi ludzie zaprzyjaźnią się? A może zakochają w sobie? A co, jeśli zaczną rywalizować o pierwsze miejsce w szkolnej karierze? I czy gotowanie to aby na pewno ich życiowa droga?
Horror
To, Stephen King, Wydawnictwo Albatros
premiera: 14 sierpnia 2019
Kolejne wydanie jednej z najbardziej przerażających powieści mistrza grozy, Stephena Kinga. Akcja powieści rozgrywa się w niewielkim miasteczku, w Derry. Dla dzieci jest to centrum wszechświata, dla dorosłych – spokojne, rodzinne miejsce, idealne do życia. Ale w podziemiach miasta zalęgło się coś złego. Widzą to i czują dzieci i to właśnie one staną do walki. TO jest nienasycone. TO wzywa bohaterów, którzy zdążą dorosnąć i staną się dorosłymi przed kolejną, brutalną konfrontacją. To przeraża, a opisane potworności głęboko wnikają w zakamarki umysłu. Warto sobie tę książkę przypomnieć – szczególnie przed wrześniową premierą jej ekranizacji!
Na które sierpniowe nowości książkowe czekacie?
-> Wszystkie nadchodzące premiery znajdziecie w naszym dziale „zapowiedzi wydawnicze"!
Dodany: 2019-08-06 09:50:00
Ta, która musi umrzeć - to tytuł na który czekam z największą niecierpliwością!
Dodany: 2019-08-01 20:00:37
Myślę, że Wydawnictwa maja ciekawą i przyjemną ofertę dla swopoich Czytelników.
Dodany: 2019-08-01 11:57:03
Lagercrantz to już móglby sobie darować mielenie wciąż tego samego i w coraz słabszym stylu...
Dodany: 2019-08-01 11:22:43
Kilka pozycji mnie zainteresowało. Chętnie przeczytam
Dodany: 2019-07-31 21:33:17
Imperium małych piekieł, chętnie bym przeczytała.
Dodany: 2019-07-31 20:47:53
"Ranę" już przeczytałam. Polecam.
Dodany: 2019-07-31 17:54:26
Za "To" Kinga zabieram się od lat. Może w końcu uda mi się przeczytać?
Dodany: 2019-07-31 15:29:20
Super premiery. I jak tu nie lubić czytać ;-)
Dodany: 2019-07-31 14:57:29
Edytowany: 2019-07-31 14:57:55
Mnie ciekawi Rana W. Chmielarz i jeszcze kilka pozycji które nie są ujęte w artykule np:
Słodki Romeo Tillie Cole, Jedyne dziecko Sarah A Denzil, Rzeźnik Max CzornyjDodany: 2019-07-31 14:31:52
Edytowany: 2019-07-31 14:38:18
Czekam na nowego Chmielarza i "Piątą ofiarę" Barkera. I pewnie na 20 książek, o istnieniu których dotychczas nie miałam pojęcia :D