komentarz dla komentujących - Komentarz o telewizji i mediach

Data: 2006-07-09 22:41:07 Autor: eleazar
udostępnij Tweet

Odchodząc może na chwilę od rugania głupoty elit rządzących (co notabene okazuje się być ulubionym hobby tych, którzy do elit nie należą :) ), zwracam się w stronę komentujących ich poczyniania.

Burza, związana ze zmianą premiera, dała wiatr w żagle wielu komentatorom, socjologom, politologom "specjalistom" i specjalistom, profesorom, politykom itp. Ilu komentujących, tyle opinii, ilu ekspertów, tyle ekspertyz.

To oczywiście piękny przejaw wolności słowa i pragnienia poznania opinii jak największej ilości ludzi.
Zauważyłem jednak, z całym szacunkiem do komenujących mądrych głów, że gros wygłaszanych w mediach opinii poraża płytkością, oczywistością i po prostu jest nudna.
Z utęsknieniem szukam komentatora, który swoim zdecydowaniem, intelektem i ciętym językiem przykuje moją uwagę do telewizorni... jak do tej pory  zauważyłem tylko niepokojący wzrost liczby sepleniących spikerów w naszej kochanej "jedynce".
W gazetach jest nieco lepiej. Być może spokój własnego biurka i brak presji "szklanego oka" pozwala wznieść się na wyższy poziom intelektualny i dokonywać nawet rzeczowych i trafnych analiz.

Pis-neyland - Tomasz Lis

Jednak przy tempie przekazu informacji czasem nie mogę, lub po prostu nie chce mi się czekać do jutra, żeby pobiec do kiosku i dowiedziec się "kto co myśli", czy ja też myślę podobnie, a jeśli nie, to - czy ze mną jest coś nie tak...

Niestety jestem na to często skazany.
Nie podzielam utartej frazy, że "telewizja kłamie"... raczej "chłamie", że się pokuszę o neologizm.
Nie chodzi o stronniczość, bo ta jest wszędzie i jej brak oznaczałby, że władzę przejęli kosmici. Chodzi o coś więcej, niż opinie Kurskiego, Olejniczaka i innych awanturników, którzy z natury nie mają nic do powiedzenia; lub wymądrzanie się  "pseudoekspertów", zwłaszcza uniwersyteckich, których czzasem mam okazję znać bliżej i wiedzieć, że Kurski to przy nich pełen polotu erudyta.

Telewizja. Szanse i zagrożenia wychowawcze - Łobacz Małgorzata

Media to głowny czynnik opiniotwórczy. Stawiając "fasadowych intelektualistów" lub partyjnych krzykaczy na stanowiskach czołowych komentatorów bieżących wydarzeń, TV, radio i gazety wspomagają ogólnonarodowe zmiękczanie naszych mózgów i poszerzają wpływy niszowych, acz skrajnych w swoich poglądach partii politycznych.
Nie bez kozery społeczeństwo jest określane jako "system"... system który m.in. przez to nawala.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar uĹźytkownika - autor
autor
Dodany: 2006-08-27 19:13:34
0 +-
a można wiedzieć które to tytuły?
Avatar uĹźytkownika - Szczepanik
Szczepanik
Dodany: 2006-08-24 12:43:20
0 +-
Dlatego warto polegać wyłącznie na pojedynczych tytułach gazet czy programów publicystycznych, które w sposób rzetelny przekazują informacje. Są takie. Wszelki natłok informacji z innych, krzykliwych źródeł, puszczam po prostu mimo uszu.
Avatar uĹźytkownika - sidhe
sidhe
Dodany: 2006-07-13 01:39:40
0 +-
taka wizja orwella wyziera z zakończenia, ja się szczęśłiwie polityką przestałem interesować, chociaż jest to powazny czynnik kulturowtwórczy. A pytanie " co tam panie wpolityce ?" dalej aktualne.

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje