Zamknij wszystkie drzwi

To druga książka autora, którą udało mi się przeczytać. Pierwsza, czyli „Wróć przed zmrokiem” zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, więc nie wahałam się ani chwili. Czy i tym razem lektura przypadła mi do gustu?

Główną bohaterką jest Jules Larsen, która znajduje się w nieciekawym momencie swojego życia. W dniu, w którym straciła pracę przyłapała swojego chłopaka na zdradzie. Pięćset dolarów i trochę osobistych rzeczy to wszystko co ma.

Niespodziewanie nadarza się okazja by znaleźć pracę i dach nad głową jednocześnie. Ogłoszenie jest dość enigmatyczne: poszukiwana jest osoba do opieki nad mieszkaniem. Na miejscu okazuje się, że mieszkanie znajduje się nie gdzie indziej jak w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na Manhattanie – Bartholomew. W oczy rzucają się niesamowite gargulce, które zdobią cały apartamentowiec i nadają mu gotyckiego stylu.

Samo mieszkanie również robi ogromne wrażenie. Z dwunastego piętra rozpościera się bowiem wspaniały widok na Central Park. Jak dowiaduje się Jules, mieszkańcy budynku wychodzą z założenia, że „dom zamieszkany to dom szczęśliwy”. Dlatego właśnie mają zasadę, że żadne mieszkanie nie może pozostać puste dłużej niż miesiąc. Poprzednia lokatorka zmarła, nie miała dzieci, a dalsza rodzina spiera się o spadek - stąd ogłoszenie. Istnieje kilka zasad, których młoda kobieta będzie musiała przestrzegać, ale świadomość, że przez najbliższe trzy miesiące będzie mogła mieszkać w tym cudownym miejscu jest dla niej jak los wygrany na loterii. I to prawie dosłownie, bo za trzy miesiące takiej pracy otrzyma dwanaście tysięcy dolarów. Chloe, przyjaciółka Larsen, nie jest przekonana do tego pomysłu. To wszystko wydaje jej się zbyt piękne, aby było prawdziwe….

Tak jak w poprzedniej książce głównym motywem jest tutaj osobliwy budynek. Trzeba przyznać, że autor umiejętnie buduje napięcie. Jest to mroczny thriller, którego akcja początkowo toczy się powoli, by stopniowo nabrać tempa i wzbudzać poczucie niepokoju. Genialnie wykreowani bohaterowie to jeden z największych atutów tej powieści.

Jedni wzbudzą sympatię od pierwszej chwili, a inni wręcz przeciwnie. Będą i tacy, którzy wzbudzą mieszane uczucia i ciężko ich będzie sklasyfikować.

Fabuła jest nieprzewidywalna, a powieść z każdą stroną wciąga coraz bardziej.

Zapewniam Was, że lektura pobudzi Waszą wyobraźnie. Przez myśl przewinęło mi się mnóstwo scenariuszy, aż w pewnym momencie już sama miałam z siebie ubaw, jak daleko potrafię się zapędzić. Książka podobała mi się jeszcze bardziej niż jej poprzedniczka, zdecydowanie polecam.

Informacje dodatkowe o Zamknij wszystkie drzwi:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-03-23
Tytuł oryginału: Lock Every Door
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Zamknij wszystkie drzwi

Kup książkę Zamknij wszystkie drzwi

Patrzę na ten budynek po raz pierwszy od pół roku. Jego ponowny widok przyprawia mnie o dreszcz przerażenia, który przeszywa mnie do szpiku kości, choć mocniej otulam się kurtką.

Złe wieści są lepsze niż ich brak.

Dom po drugiej stronie jeziora
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Dom po drugiej stronie jeziora

,,Dom po drugiej stronie jeziora" Riley Sager, autor bestsellerowych powieści ,,Tylko przetrwaj noc" i ,,Zamknij wszystkie drzwi", wraca ze swoim najbardziej...

Tylko ona została
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Tylko ona została

Czy odważysz się poznać prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej krwawej nocy? ,,To nie ja ich zabiłam!"-Lenora wołała, Lecz z całej rodziny tylko ona...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska