Trudne bywa życie nastolatków. Ich tęsknota za czymś, co niedościgłe, podnosi młodzieńcze problemy do kosmicznej rangi. Gdzie odnaleźć tajemniczy kod, ułatwiający zrozumienie samego siebie i otaczającego świata? Księga zaklęć zapraszając w podróż między światami, udziela trafnej odpowiedzi.
Julię Starską najbardziej interesował monumentalny, bezludny Wszechświat. Nieakceptowana przez koleżanki, z coraz trudniejszą sytuacją rodzinną i jeszcze większym poczuciem beznadziei, uciekała w świat gry Księżycowe wrota: zamieniała się wtedy w kosmicznego inżyniera, budującego na odległej Nereidzie pozaziemską bazę, a gogle VR dawały jej wrażenie obecności w Kosmosie jako astronautki na dziewiątym księżycu Neptuna. W tym samym czasie, za sprawą boga czarnej energii, formuły bogini Ursy traciły swoją moc: ponieważ nie docierały do ludzi żyjących na Ziemi, trzeba je było zasiać w ich głowach. Wzmocnione dobrą energią, lądowały w księdze, z którą ogrodniczka Juna wyruszyła w międzyplanetarną podróż. Gdy wreszcie owa Księga zaklęć trafiła w ręce Julii… Czy moc płynie z tej magicznej księgi, czy z wnętrza Julii? Tym bardziej, że przy każdym kolejnym zaklęciu dziewczyna czuła mrowienie w konstelacji brązowych znamion na skroni.
Dedykowana nastolatkom Księga zaklęć to kosmiczna podróż w najdalsze zakątki Wszechświata. Dwutorowa akcja przenosi czytelnika naprzemiennie w dwa światy: rzeczywisty i wirtualny, w miejsca codziennego życia Julii poszukującej zaginionej mamy, ale i do ogrodu bogini Ursy na Alkor. W fabułę Agnieszka Rautman-Szczepańska sprawnie wplotła wiadomości z zakresu fizyki oraz astronomii, fachowe pojęcia z dziedziny informatyki, przestrogi dotyczące uzależniających gier komputerowych, egzystencjalne refleksje i rady (oznaczone literami greckiego alfabetu zaklęcia: wybieram, miłość, przyjaźń, wierzę, doceniam, mogę, wszystko porządkują myśli typowe dla wieku nastoletniego). Zawarte w treści życiowe mądrości uczą odróżniania dobra od zła, dostrzegania dobrych stron trudnych sytuacji, wsłuchiwania się w to, co podpowiada serce oraz korzystania z radości płynącej z obecności przyjaciół, co sprawia, że pojawiające się w życiu młodzieży przeciwności – poczucie samotności, brak wiary w siebie, trudne relacje rodzinne, nieporozumienia rówieśnicze, brak zaufania, tęsknota, zazdrość – łatwiej zrozumieć, walczyć z nimi i je pokonać. Pouczająca treść wzmocniona została pięknymi ilustracjami oraz „kosmicznymi” grafikami Pauliny Wesołowskiej.
Publikacja Wydawnictwa Na Szczęście pozwala czytelnikowi wczuć się w przeżycia bohaterów i wraz z nimi uwierzyć w moc przyjaźni, poznać siłę miłości, a także dostrzec wewnętrzne światło, oświetlające każdemu człowiekowi drogę przez życie.
Od autorki: (...) To właśnie to odnajdowanie się Czytelników w moich tekstach jest kolejnym bodźcem do pisania. Wielokrotnie słyszę, że myślą/czują tak...
Przedstawiamy tomik poetycki Agnieszki Rautman-Szczepańskiej Autorka urodziła się w Bydgoszczy. To lekarz specjalista medycyny rodzinnej. Ukończyła Akademię...