Za ścianą ciszy

Początek powieści "Za ścianą ciszy" to opis snu jaki wkradł się pod powieki Idy. Jedna z postaci obiecuje jej normalność pod warunkiem, że dziewczyna zanurkuje do rzeki. Życie bohaterki nie jest łatwe i kolorowe, bo Ida traci słuch i bardzo boi się niepełnosprawności. Jej partner życiowy nie rozumie jej i nie wspiera.

Przypadkowe spotkanie odmienia jej życie. Ida poznaje Adama, który miał niełatwe dzieciństwo, a teraz samotnie wychowuje córeczkę.

Czy w końcu do Idy i Adama uśmiechnie się szczęście?

"Za ścianą ciszy" to powieść pięknie napisana, ciepła, emocjonująca, poruszająca i prawdziwa.

Autorka porusza niełatwy temat niepełnosprawności i robi to z dużym wyczuciem w sposób wyważony i delikatny.

Ida to dziewczyna, która ma wiele kompleksów. W szkole marzyła, żeby mieć przyjaciół i żyć jak "normalna" uczennica. Jednak doświadczyła szyderstwa i braku zrozumienia ze strony rówieśników. Staje się coraz bardziej nieufna, niepewna i lękliwa, a niestety jej choroba postępuje. Ida traci słuch. Bardzo podobała mi się jej postać. To niezwykle wrażliwa i inteligentna dziewczyna, która nie umie rozmawiać o swoich lękach i obawach nawet ze swoją siostrą.

Z kolei Adam skupia się na opiece nad córką. W życiu przeżył wiele złych chwil. Nie ma nikogo z kim mógłby dzielić dobre i złe momenty. Jest mężczyzną ciepłym i opiekuńczym.

Czy bohaterowie przełamią swój strach przed bliskością i otworzą się na drugiego człowieka?

"Za ścianą ciszy" to niezwykle poruszająca książka, która jest pełna różnorodnych emocji. W mojej pamięci zostanie na długo. Tak sobie myślę, że często nie zwracamy uwagi na to, że wszystkie nasze zmysły sprawnie działają. Widzimy, słyszymy, czujemy, nic nas nie boli. Myślimy, że tak będzie zawsze. Co byśmy zrobili, gdyby nasze ciało przestało dobrze działać?

Po książkę Anny Ziobro powinien sięgnąć każdy, bo porusza serca i daje dużo do myślenia. To mądra, ważna i potrzebna powieść. Pokazuje świat kobiety, która jest niepełnosprawna, ale ma marzenia, jak każda z nas.

Informacje dodatkowe o Za ścianą ciszy:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-06-16
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Za ścianą ciszy

Kup książkę Za ścianą ciszy

Okruchy samotności
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Okruchy samotności

Wzruszająca powieść o sile kobiecego charakteru Życie Julii nie oszczędzało. Aby zagłuszyć samotność i trudne wspomnienia, dziewczyna oddaje się pracy...

Domki z kart
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Domki z kart

Pomimo nieprzyjemnych doświadczeń życiowych Lena i Marcin nie rezygnują z miłości, planując ślub. Choroba chłopaka postępuje, ale Marcin się nie poddaje...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;