Skandaliczny tytuł dla fanów niezbadanego i intrygującego świata warszawskiej inteligencji. "Życie towarzyskie i uczuciowe" Leopolda Tyrmanda wywołało skandal na krajową skalę i nic w tym dziwnego, bo dotyka najwrażliwszego tematu czasów, w których powstawała: obłudy świata artystycznego. To książka, obok której nikt nie powinien przejść obojętnie.
"Życie towarzyskie i uczuciowe" ukazuje świat, w którym na co dzień obracał się autor. Warszawa w latach 1946-1959 była miejscem dostatku dla każdego artysty wychwalającego osiągnięcia komunizmu. Leopold Tyrmand bezlitośnie i prześmiewczo pokazuje obłudę panującą w tym środowisku, poddanie wobec komunizmu i niechęć do wszystkiego, co wychodziło poza bezpieczny dla nich schemat.
Książka nie ukazała się w Polsce w czasie, kiedy została napisana przez swoją kontrowersyjną treść. Ukazuje w dobitny sposób, kto i jak działał wbrew wyznawanym dziś przez Polaków wartościom. To pozycja obowiązkowa dla osób chcących zgłębić mroczne obszary strachu przed przejściem w niepamięć i rozpaczliwych prób utrzymania się na łasce wydawców.
Leopold Tyrmand to kontrowersyjny pisarz, który ostatecznie udał się na emigrację w 1965 roku, czego powodem było między innymi "Życie towarzyskie i uczuciowe". W swoich dziełach często podejmował tematykę komunizmu i swojej niechęci do tego ustroju. Niechętnie wydawany i niespecjalnie ceniony przez swoich kolegów z branży. Do jego najbardziej znanych dzieł można zaliczyć książkę "Zły" oraz "Dziennik 1954".
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2021-10-19
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 496
Stanowiąca fabularną całość niedokończona mini powieść Leopolda Tyrmanda. Chwila, w której poznajemy Jana Franciszka Stukułkę, porucznika służby...
Komplet opowiadań Leopolda Tyrmanda. W opowiadaniach Tyrmanda znajdziemy mozaikę, z której można poskładać całe jego życie. Mozaikę barwną i niezwykłą...