reklama

I Ty zostaniesz rezurekcjonistą

W XIX wieku na wyspach brytyjskich kwitł interes wykopywania ciał z grobów, aby sprzedać je szkołom anatomicznym.

O ile w Europie kontynentalnej zaopatrzenie uniwersytetów medycznych w zwłoki, na których mieli ćwiczyć przyszli lekarze, zostało w miarę dobrze usankcjonowane prawnie, to na wyspach brytyjskich był z tym wieki problem. Ciał brakowało tak bardzo, że w pewnym momencie studenci wyjeżdżali do Paryża, dlatego nauczyciele anatomii musieli uciekać się do konszachtów z typami spod ciemnej gwiazdy.

Poradnik I ty zostaniesz rezurekcjonistą w zabawny (choć temat zabawny nie jest) sposób zapozna was z metodami działania owych rezurekcjonistów, których możecie znać pod pojęciem „porywaczy ciał”.

Poradnik jest częścią kolejnej książki Wiktorii Król, która właśnie powstaje.

Informacje dodatkowe o I Ty zostaniesz rezurekcjonistą:

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2022-02-28
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę I Ty zostaniesz rezurekcjonistą

I Ty zostaniesz rezurekcjonistą - opinie o książce

Na stronie Wydawnictwa IX pojawił się do ściągnięcia za darmoszkę ebook "I Ty zostaniesz rezurekcjonistą" Wiktorii Król. Jest to część nadchodzącej książki, która traktuje z przymrużeniem oka o interesie wykopywania ciał z grobów dla szkół anatomicznych, jaki kwitł w XIX wieku na wyspach brytyjskich. W tamtych czasach po wielu wpadkach dochodzących przy wykopywaniu grobów potrzebowano wyspecjalizowanych fachowców. I tak właśnie powstała owa profesja rezurekcjonistów zwanych też porywaczami ciał.

Z tego poradnika dowiecie się, jaki jest sprzęt potrzebny do pracy i sporo informacji na co należy uważać. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawostek podlanych czarnym humorem.

Jeśli marzy Wam się dodatkowa fucha pod osłoną nocy, poszukujecie adrenaliny albo pragniecie mieć prawdziwe gadżety do zdjęć to ten poradnik jest dla Was! Tylko pamiętajcie, to nie robota dla osób wrażliwych na trupi odorek.

Ten poradnik napisany został lekkim piórem, czyta się zaledwie chwilkę, a ile radochy zapewnia!
Bardzo jestem ciekawa tej nadchodzącej książki popularnonaukowej o takim unikatowym temacie. Na samą myśl jaram się jak pochodnia!
Polecanko!

P.S. To kto się ze mną wybiera na nocną wycieczkę po mogiłach?;)

Gang z Bethna Green i nikczemne mordy w imię nauki
Wiktoria Król 0
Okładka ksiązki - Gang z Bethna Green i nikczemne mordy w imię nauki

Wiktoria Król powraca. Tym razem z opracowaniem głośnej sprawy sądowej z 1831 roku. Szczegółowe sprawozdania z dochodzenia koronera, rozprawy przed sądem...

Kolor śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni
Wiktoria Król0
Okładka ksiązki - Kolor śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni

Przed Wami historia najpopularniejszego i najmodniejszego pigmentu dziewiętnastego stulecia. Zieleń Scheelego, szmaragdowa i paryska to tylko trzy warianty...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung