reklama

Gang z Bethna Green i nikczemne mordy w imię nauki

Wiktoria Król powraca. Tym razem z opracowaniem głośnej sprawy sądowej z 1831 roku. Szczegółowe sprawozdania z dochodzenia koronera, rozprawy przed sądem magistrackim i karnym, artykuły z codziennej prasy. Gratka dla fanów historii medycyny, dramatów sądowych i książek true crime.

Informacje dodatkowe o Gang z Bethna Green i nikczemne mordy w imię nauki:

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2023-10-10
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Gang z Bethna Green i nikczemne mordy w imię nauki

Gang z Bethna Green i nikczemne mordy w imię nauki - opinie o książce

Wiecie, że w XIX wieku kwitł interes porywania ciał z grobów i sprzedawania ich do szkół anatomicznych?

Dzięki tej publikacji przeniesiecie się do XIX-wiecznej Anglii. Dowiecie się z czego to wynikało, że brakowało ciał do nauki, co w konsekwencji prowadziło do nikczemnej działalności rezurekcjonistów, a z czasem i do... mordów!

W prezentowanej książce mamy okazję poznać jedną z najbardziej mrocznych spraw. Zbrodniczą działalność gangu z Bethnal Green. To były ponure czasy, ludzie dla pieniędzy byli w stanie zrobić wszystko.

Wiktoria opowie nam o tym jak poznać, czy dane ciało pochodzi z grobu? Czy ktoś nie pomógł nieboszczykowi zejść z tego świata? Jak wyglądało w ówczesnych czasach dochodzenie koronera? Jak odkryto, kim był zamordowany? Mamy tu rekonstrukcję zbrodni!?

To nie jest suchy opis sprawy sądowej, to jest wszystko jest fascynująco przedstawione. Ogrom tu ciekawostek rzucających światła jak w owych czasach działała policja, czy jak kiedyś wyglądały sekcje zwłok? Poznacie tajniki pracy rezurekcjonistów. Jaka była cena za świeże zwłoki? Jak wyglądały przesłuchania? Jakie były dowody rzeczowe?

Tym, co wyróżnia tę publikację oprócz poruszonego unikatowego tematu burkingu jest idealnie odzwierciedlony klimat tamtych, brudnych czasów. Narastające poczucie niepokoju wśród społeczności przed burknięciem.

Możemy się tu poczuć jakbyśmy razem z tłumem obserwowali prowadzonych na śmierć skazańców. Myślę, że Wiktoria świetnie nakreśliła psychologię tłumu, a także niezdrową ciekawość, która kierowała taką masą.

Pełno tu rycin, zdjęć i wycinków ze starych gazet, widać że autorka wykonała niesamowity research.

Gorąco polecam!

P.S. Intrygującym uzupełnieniem tej publikacji jest ebook dostępny za darmoszkę "I ty zostaniesz rezurekcjonistą", traktujący z przymrużeniem oka o interesie wykopywania ciał. Poradnik ten podlany czarnym humorem pokaże Wam jak się przygotować do tej pracy. Coś dla spragnionych adrenaliny i dodatkowej fuchy pod osłoną nocy

I Ty zostaniesz rezurekcjonistą
Wiktoria Król 0
Okładka ksiązki - I Ty zostaniesz rezurekcjonistą

W XIX wieku na wyspach brytyjskich kwitł interes wykopywania ciał z grobów, aby sprzedać je szkołom anatomicznym. O ile w Europie kontynentalnej zaopatrzenie...

Kolor śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni
Wiktoria Król0
Okładka ksiązki - Kolor śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni

Przed Wami historia najpopularniejszego i najmodniejszego pigmentu dziewiętnastego stulecia. Zieleń Scheelego, szmaragdowa i paryska to tylko trzy warianty...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung