Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-09-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 288
Jeden telefon od matki zburzył ustabilizowane życie Joanny. Ku swojemu niekłamanemu zdziwieniu zostaje nie do końca szczęśliwą właścicielką domu zmarłej ciotki, biżuterii oraz kota, z którym nieszczególnie się integruje. Chcąc nie chcąc musi wybrać się do miejsca, w którym spędziła dzieciństwo i nastoletnie lata. Tam przyjdzie jej zmierzyć się ze swoją przeszłością i nieoczekiwanie na nowo zbudować swoją przyszłość.
Nie licząc kota nie ma wybitnych ocen na różnorakich portalach, gdzie można znaleźć książkowe recenzje. Przez to lekko obawiałam się czy aby na pewno dam radę ją przeczytać i czy będzie mi się podobała... Bałam się, że będę musiała napisać negatywną opinię... Niepotrzebnie, bo książka okazała się bardzo przyjemna w odbiorze. Dobrze się przy niej bawiłam. Była przezabawna, ale znalazły się w niej też fragmenty wzruszające czy skłaniające do refleksji. Szczególnie do gustu przypadły mi fragmenty, którym narratorem był kot. To była naprawdę dobre posunięcie, bo historia opowiedziana z perspektywy kota jest prawdziwą wisienką na torcie. Nie miałam zastrzeżeń, co do bohaterów. Każdy z nich był inny. Każdy z nich miał własną, unikalną historię. I każdy z nich dodał coś od siebie by lektura była jeszcze lepsza...
Nie licząc kota to przesympatyczna lektura napisana lekkim piórem autorskim. Według mnie to idealna pozycja, przy której można się bez wątpienia zrelaksować. Serdecznie ją polecam.
Joanna dostaje telefon od swojej mamy z informacją o śmierci cioci. Musi wrócić do rodzinnego miasta bo właśnie otrzymała w spadku mieszkanie, oszczędności, biżuterię i ...kota, który gdzieś jest ale skutecznie ukrywa sie przed nową właścicielką.
Lekka, z humorem, historią o miłości, o niesłusznym osądzeniu, tajemnicach i nieporozumieniach, które doprowadziły do całkowitego zerwania kontaktu.
Uroku i ogromnego wybuchu śmiechu dodawało kilka wstawek z 'przemyśleń' kota, pisanych w sposób specyficzny i zabawny. Ciekawa fabuła, z kilkoma refleksjami nad naszym zachowaniem, ocenianiem i tym, że na przekór innym potrafimy być bardzo uparci, być może by coś udowodnić tym niedowiarkom ale i sobie.
Świetna propozycja na teraz, ale i na przestój czytelniczy, do przeczytania na raz, zwłaszcza,że wciąga i nie jest tak infantylna jakby się mogło wydawać sądząc po tytule.
Łatwo oceniać, łatwo ranić, chcąc chronić bliskie osoby. Łatwo pielęgnować żal. A potem jest już za późno. Przekonuje się o tym Joanna, otrzymując spadek po nielubianej ciotce. Mierząc się z przeszłością, reorganizując teraźniejszość i weryfikując opinie nt. różnych osób, własnych zachowań i relacji międzyludzkich.
Trzeba przyznać, iż Autorka zafundowała nam spotkanie z bohaterami prezentującymi różne postawy życiowe, takimi, z którymi chcielibyśmy się spotkać oraz takimi, które nie budzą przyjaznych uczuć. Ciekawie ponakładała 3 płaszczyzny czasowe. I "usłyszała", co myśli tytułowy kot.
Zachęcił mnie do przeczytania tytuł (z kotem),a ja bardzo lubię koty i staram się czytać różne książkami z kotami; i nie zawiodłam się, czyta się rewelacyjnie, chociaż nie jest to tylko lekka historyjka o miłości. A dodatkowym atutem tej książki są monologi kota - zastanawiam się, co mój kot mógłby naopowiadać, z pewnością nie mniej ciekawie.
Zachęcam do czytania.
Joasia Poraj otrzymuje spadek po córce Wandzie.Musi wrócić do małego miasteczka z którego uciekła po tragicznych wydarzeniach.Okazuje się jednak,że oprócz mieszkania odziedziczyła wścibską sąsiadkę Lucynkę,przystojnego notariusza Szymona,a także bardzo nieśmiałego kota i garść rodzinnych tajemnic...
Zamierz przejąć spadek jak najszybciej i wrucić do swojego życia w Warszawie i do swojego chłopaka Łukasza. Jednak wszystko potoczy się trochę inaczej niż planowała.Znajdzie też prawdziwą przyjaźń w osobie Doroty.
Po raz kolejny odwiedzamy Tynczyn, wieś nad brzegiem Huczwy, by poznać dalszy ciąg opowieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami. Gdy wielki świat martwi...
Cykl powieściowy inspirowany barwną historią Kresów południowo-wschodnich. Kresy, XVIII wiek. Po burzliwym okresie wojen, które przetoczyły się przez...