Ulotny zapach czereśni

Dzień dobry w tę słoneczną niedzielę.

Dzisiaj przychodzę z opinią na temat najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz - Ulotny zapach czereśni.

Piękne wydanie z barwionymi brzegami zapowiada równie piękne wnętrze.

Chociaż okładki obu książek o czereśniach do siebie pasują to są to dwie zupełnie różne historie z kompletnie różnymi bohaterami.

I tym razem historia różnych kobiet na przestrzeni lat jest tak bardzo skomplikowana, że czasami sama się gubiłam już i nie wiedziałam co jest prawdą a co nie i kto z kim kiedy jak.

Najbardziej skołowana się czułam przy poznawaniu losów prababci Elsy i jej dzieci bo tam było kilka zwrotów akcji w tej sprawie, można się pogubić.

Wymaga to skupienia się na lekturze a i tak człowiek czasami czuje się jak na rollercoasterze emocji, zawiłości związków międzyludzkich albo w telenoweli.

Marianna natomiast szczerze mówiąc zalazła mi trochę za skórę, jako panna z dobrego domu w końcu uległa osobom o podobnym statusie społecznym odrzucając miłość życia.

Czy tego żałowała? Przeczytacie o tym w książce.

Michał natomiast od początku do końca skradł moje serce, to prosty ale inteligentny i szczery facet, który ma jasno sprecyzowany cel i marzenia.

Mimo, że życie go nie rozpieszczało to on się nie poddawał - tym bardziej go cenię jako człowieka.

Lubię różne osie czasowe, co miało miejsce tym razem także i jednocześnie poznawaliśmy losy Marianny i Michała oraz Elsy i Maksymiliana.

O ile pierwsza para żyje współcześnie i łatwo nam zrozumieć pewne zachowania i wczuć się w scenerię o tyle druga para żyła w czasach o wiele cięższych, gdzie wojna i głód zaglądały w niemalże każdy kąt.

Z fascynacją śledziłam losy rodzin jednakże przyznać muszę, że zdecydowanie bardziej do gustu mi przypadła historia Elsy, gdyż była zawiła, interesującą i tajemnicza.

Trochę pokręcona także.

Myślę, że Marianna była trochę za mało wyrazista by mnie intrygowała jej historia.

Zmieniała się stale i sama nie wiedziała, czego chce.

Poddała się, dała się zdominować i sprowadzić swoją rolę do bycia przykładną żoną i matką zapominając o sobie.

7/10

Informacje dodatkowe o Ulotny zapach czereśni:

Wydawnictwo: Flow
Data wydania: 2024-04-29
Dodał/a opinię: Bookszonki

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Ulotny zapach czereśni

Kup książkę Ulotny zapach czereśni

Lilka i spółka
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Lilka i spółka

Wakacyjne przygody Lilki, czyli Mikołajka w spódnicy. Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka...

Połączone
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Połączone

Silan prezentuje poruszające losy czterech Polek, których życie odmieniły Paryż, wielka miłość i niezwykłe sploty wydarzeń. To historie połączone uczuciem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;