Przeglądając się w lustrze, dostrzegasz swoje odbicie. A co, jeśli zobaczysz… siebie z przeszłości? Aleksandra Katarzyna Maludy w swojej powieści Kiecka i krynolina zabiera czytelników w niezwykłą podróż pomiędzy epokami!
Zośka prowadziła spokojne, lecz naprawdę dobre życie. Robiła to, o czym zawsze marzyła – uczyła w szkole, w domu zajmowała się ukochaną córką, a wolne weekendy spędzała u boku mężczyzny życia. Życie Zośki wali się jednak jak domek z kart – córka przechodzi okres nastoletniego buntu, a mąż… zdradza ją z młodszą kobietą!
Zośka ma dość. Smutki topi w koniaku i rozmawia z odbiciem w lustrze toaletki. Problem tylko w tym, że odbicie… zaczyna jej odpowiadać!
Z drugiej strony lustra rzewnymi łzami zalewa się bowiem Zofia, pani Lutomierzyc, która żyje w Rzeczypospolitej czasów powstania styczniowego. Kobieta również zmaga się z trudną sytuacją osobistą, bowiem jej mąż także okazał się niewierny i opuścił rodzinę, przynosząc jej hańbę. Co więcej, Zofia zamartwia się coraz trudniejszą sytuacją w kraju oraz powstaniem, w które zaangażowani są jej synowie.
Życie kobiet komplikuje się więc jeszcze bardziej, kiedy pod wpływem przypadku… zamieniają się miejscami. W całkiem nowej rzeczywistości Zofia i Zośka będą musiały dostosować się do wymagań stawianych im przez epokę. A na dodatek zostaną zmuszone do tego, by znaleźć sposób na powrót do swoich czasów!
Kiecka i krynolina to pełna humoru opowieść o kobietach, które znalazły się w niemałych tarapatach. To także dowód na to, że wiele problemów jest aktualnych niezależnie od tego, w jakich czasach żyjemy.
W swojej najnowszej książce Aleksandra Katarzyna Maludy zabiera czytelników w podróż między epokami. Autorka czerpie to, co najlepsze ze sprawdzonych już zabiegów fabularnych, dzięki czemu opowieść o Zofii i Zośce nie jest sztampowa czy nudna.
Książka okraszona jest również sporą dawką humoru. Żarty i komizm sytuacyjny przełamane zostają często ważnymi wątkami obyczajowymi (jak chociażby motywy związane z powstaniem styczniowym), dzięki czemu książka – mimo pozornej lekkości – nie jest bajką dla dorosłych. Aleksandra Katarzyna Maludy sprawnie przeplata wydarzenia historyczne XIX wieku z problemami, z którymi zmagają się mieszkańcy współczesnej Polski. Z drugiej strony – autorka pokazuje, że chociaż między epokami istnieją spore różnice technologiczne i społeczno-obyczajowe, to jednak w życiu osobistym wielu kobiet tak naprawdę niewiele się zmieniło, a niektóre problemy wciąż pozostają aktualne.
Aleksandra Katarzyna Maludy swoją powieścią udowadnia także, że kobiety nierzadko okazują się znacznie silniejsze i odważniejsze od mężczyzn. Pisarka tworzy silne postaci kobiece, którym – pomimo pozornej delikatności – nie brak także stanowczości.
Kiecka i krynolina to przyjemna powieść, która mówi o tym, że każdy problem można rozwiązać. Warto jednak mieć przy sobie kogoś, komu można zaufać – na przykład przyjaciółkę sprzed 150 lat!
Saga warszawska - powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wielkich wydarzeń XIX i XX wieku Ewa Konieczkówna ratuje...
Panna Florentyna Glinicka przyjeżdża z Paryża do pałacu w Kiernozi z niełatwą misją. Żeby ją wypełnić, musi sobie poradzić z niechęcią gospodarza, hrabiego...