Refleks i spostrzegawczość. Recenzja gry „Konikowo"

Data: 2017-02-16 17:39:32 Autor: SiM
udostępnij Tweet

fot. Magdalena Galiczek-Krempa, www.weddblog.pl

 


 


„Konikowo. Poznaj konie po ogonie”

Reiner Knizia

Egmont

Ilustracje: Gianluca Pannello

2-4 graczy

Wiek: od 5 lat

Czas rozgrywki: 10-15 min.

 


 

Zestaw do gry 

Gra składa się z 21 kafelków z ilustracjami różnokolorowych koni, pięciu kafelków flo oraz dwóch nietypowych kostek do gry, na ściankach których widnieją kolorowe okręgi. Całość zamknięta jest w niewielkim pudełku. Stanowi to spory atut zestawu - dzięki temu „Konikowo” można zabrać na piknik z dzieckiem lub spakować do torebki i zagrać na przykład w pociągu. Wszystkie elementy wykonane są starannie i nie ma obaw o szybkie zniszczenie poszczególnych kafelków. Koniki różnią się kolorami - to bardzo ważne w przebiegu gry - ale też sylwetką, długością grzywy czy mimiką, co podnosi walory estetyczne zestawu. Sposób narysowania koników jest kreskówkowy i przypadnie do gustu przede wszystkim dzieciom.

  


koniki

 



Zasady gry

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kafelków. Na początku kafelki zostają losowo rozłożone na stole, w równej odległości od poszczególnych graczy. Następnie najmłodszy gracz rzuca kostkami, a zadaniem uczestników jest możliwie najszybsze odszukanie i złapanie konika w kolorach wskazanych na kostkach. Jeśli taki konik został już zdobyty przez któregoś graczy, należy złapać kafelek flo z najmniejszym dostępnym numerem. 

 


rozlozone


 


Emocje, emocje, emocje

Chociaż złapanie konika w kolorach wskazanych przez kostki wydaje się dziecinnie proste, to tempo rozgrywki narzucane przez innych graczy sprawia, że zwycięstwo odnieść nie jest łatwo. Łatwo również popełnić błąd: można nie zauważyć odpowiedniego konika i złapać flo, w ten sposób oddając zwycięstwo w danej turze innemu graczowi. Ważna jest również dobra pamięć - pozwoli to uniknąć wypatrywania wśród kafelków rozłożonych na stole konika, który został złapany we wcześniejszej rundzie. Ciekawym urozmaiceniem rozgrywki jest wprowadzenie do gry kafelków flo - złapanie któregoś z nich w odpowiednim momencie pozwala na odebranie konika innemu graczowi lub zachowanie kafelka, który zdobyło się już wcześniej. Dzięki temu rozgrywka staje się naprawdę nieprzewidywalna i zwycięzca może się zmienić nawet w ostatnim momencie. Tradycyjnie też im więcej uczestników danej rozgrywki, tym więcej śmiechu, dobrej zabawy, ale też emocji. 

 


jeden

 


 

 

„Konikowo” może być znakomitą grą, rozwijającą spostrzegawczość, umiejętności motoryczne, ale też koncentrację u dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia. Gra może też być znakomitą propozycją zabawy w rodzinny wieczór czy w gronie rówieśniczym. Również podczas spotkania nastolatków czy imprezy w gronie przyjaciół - mimo kreskówkowej konwencji - „Konikowo” powinno się sprawdzić. To sympatyczna zabawa dla młodszych i starszych uczestników.    

 

-> Grę „Konikowo" kupicie w księgarni Gandalf.com.pl

 


pudelko


 

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar uĹźytkownika - Mamut
Mamut
Dodany: 2017-11-29 16:11:34
0 +-

 Koniki powinny być bardziej realnie narysowane. Trochę za bardzo przypomina My little pony i dlatego gra wybitnie wygląda na dzieciecą.

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje