Zręczność i strategia. Recenzja gry „Zaplątana sawanna"

Data: 2018-02-11 00:12:40 Autor: Magdalena Galiczek-Krempa, Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Proste zasady

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez wykonywanie zadań, wskazanych na wylosowanej lub wybranej karcie oraz przeprowadzanie badań. Zadania wydają się dość proste: należy na przykład ogrodzić za pomocą zielonego sznurka badań jak najwięcej zwierząt mięsożernych. Punkty otrzymuje się za każde z zaznaczonych zwierząt, dodatkowe zaś punkty uzyskać można za zaznaczenie specjalnych terenów. Karty badań również zawierają punkty, które podlicza się pod koniec rozgrywki. Dla utrudnienia niektóre z kart badań punktowane są ujemnie. W każdej z tur przeprowadza się również badania nad jednym z ogrodzonych zwierząt, stawiając na nim znacznik badań, co pozwala na uzyskanie dodatkowych punktów w ostatecznej klasyfikacji. Rozbudowane zasady wyjaśniono dość jasno, więc mimo początkowej dezorientacji łatwo je opanować i szybko stają się intuicyjne, dzięki czemu nie ma już później konieczności sięgania po instrukcję.

Zręczność i strategia

W przypadku „Zaplątanej sawanny” kluczowe są umiejętności manualne graczy. Kluczem do uzyskania jak największej liczby punktów jest takie manipulowanie ułożeniem sznurka badań, by objął on jak najwięcej zwierząt określonego typu. Ważne jest przy tym, by nie poruszyć kafelkami ani by żaden z nich nie był zakryty sznurkiem jedynie częściowo. Z kolejnymi turami zwiększa się liczba zwierząt i ich zagęszczenie w obrębie sznurka pola, co mocno urozmaica, a czasem i utrudnia rozgrywkę. Właściwie nie ma szans na powtórzenie identycznej gry czy identycznego układu zwierząt. Przebieg rozgrywki zależny jest też od temperamentu czy strategii poszczególnych graczy - mogą oni zarówno starać się zdobyć jak najwięcej punktów, jak i utrudniać zdobycie ich przeciwnikowi.

Wszystko dla rodziny

Twórcy gry zadbali również o przygotowanie uproszczonych zasad dla graczy młodszych. Natomiast warto podkreślić, że im większa jest liczba uczestników gry, tym bardziej emocje rosną, a zabawa staje się bardziej dynamiczna i wymagająca. Co ciekawe, mimo iż twórcy gry zakładają minimalną liczbę trzech graczy, z powodzeniem w „Zaplątaną sawannę” mogą bawić się również dwie osoby.

„Zaplątana sawanna” to więc solidna propozycja gry przede wszystkim rodzinnej. Gwarantuje przyjemnie spędzone popołudnie, pełne śmiechu i dobrej zabawy.

-> Grę „Zaplątana sawanna" kupicie w dobrej cenie w księgarni TaniaKsiazka.pl!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar uĹźytkownika - jahunter3012
jahunter3012
Dodany: 2018-05-25 17:41:22
0 +-

Bardzo fajne i wpadające w oko grafiki!

Avatar uĹźytkownika - MonikaP
MonikaP
Dodany: 2018-02-14 14:10:37
0 +-

Brzmi super!

Avatar uĹźytkownika - katiewa92
katiewa92
Dodany: 2018-02-11 22:21:47
0 +-

Ciekawe gry, ja mialam tylko warcaby i chińczyka.

Avatar uĹźytkownika - martucha180
martucha180
Dodany: 2018-02-11 11:47:59
0 +-

Coraz więcej gier planszowych na rynku. I to bardzo ciekawych!

Avatar uĹźytkownika - iwona-w
iwona-w
Dodany: 2018-02-11 08:54:28
0 +-

Kolejna ciekawa propozycja na rodzinne spędzanie czasu wolnego i propozycja zabawy dla dzieciaków (alternatywa dla komórek i tabletów).

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje