Złodziejka listów

Temat wojny nawet po tylu latach sprawia, że na skórze mamy gęsią skórkę, a łzy same pojawiają się w naszych oczach, zdecydowanie był to trudny czas, ale pomimo tego ludzie starali się żyć normalnie, pracowali, spędzali czas z rodziną i się zakochiwali.
Złodziejka listów to historia Astrid Rosenthal, Waltera Schmidta oraz Zofii Kalety, chociaż tak naprawdę główną i najważniejszą bohaterką jest Żydówka Astrid. Dziewczyna za pomocą swojego taty ucieka z getta i tak naprawdę w większości musi sobie radzić sama, chociaż cały czas na jej drodze pojawiają się życzliwi ludzi, którzy jej pomagają. Przypadkiem spotyka również Niemca oficera SS, który zaprasza ją na kawę, od razu wybucha między nimi miłość od pierwszego wejrzenia, niestety podczas rozmowy wychodzi na jaw, kim jest Astrid, a mężczyzna pozwala jej uciec. Tak już trwa cała historia, kobieta ucieka przed mężczyzną, jednocześnie grając mu na nosie i pisząc do niego listy, on odnajduje ją kilka razy, ale jej za każdym razem udaje się uciec, chociaż ja ani razu nie zwątpiłam w Waltera i byłam pewna, że on chciał ją uratować.
Jest to jedna z tych powieści, której nie da się opisać słowami, tych emocji towarzyszącym całej historii, tych uczuć między dwojgiem ludzi to trzeba samemu przeczytać i to poczuć. Książka wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać, ja byłam tam razem z Astrid, przeżywałam to wszystko, co ona, wstrzymywałam oddech, kiedy mogła zginąć i czułam mocniejsze bicie serca, kiedy była blisko Waltera. Również historia współczesna Zofii jest pełna młodzieńczego zauroczenia i mocno wiąże się z historią sprzed lat, bo dzięki starym listom, możliwe, że ta młoda dziewczyna również znalazła swoją miłość życia.
Jest to jedna z piękniejszych historii, które poznałam i która pewnie zostanie we mnie na dłużej, ponieważ zakazana miłość między dwojgiem ludzi jest naprawdę wyjątkowa.

Informacje dodatkowe o Złodziejka listów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-12
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Złodziejka listów

Kup książkę Złodziejka listów

Czasem jest tak, że kogoś spotykasz i już wiesz, że od teraz nie będziesz widział świata poza nim

Majątek i sława są nic niewarte, jeżeli nie masz z kim się nimi podzielić

Ocaleni dla miłości
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Ocaleni dla miłości

JESTEŚ MIŁOŚCIĄ MOJEGO ŻYCIA. JEDYNYM ŚWIATŁEM, KTÓRE ROZJAŚNIA MROKI WOJNY. Jesienią 1942 roku młodziutka Henia podejmuje niesłychanie odważną decyzję...

Lekarka nazistów
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Lekarka nazistów

Jest rok 1941. Alicja Sambor - lekarka chirurg - ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej jej mąż został rozstrzelany przez Gestapo. W trakcie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska