Zapomniana piosenka

Grudniowe święta to zdecydowanie magiczny czas, szczególnie gdy pada śnieg, w domu mamy ubraną choinkę i całą rodzinę przy sobie, bo najważniejsze to być w tym czasie z bliskimi osobami.
Dominik to chłopak z domu dziecka miał kiedyś mamę, która zmarła, ale on nie traci nadziei i liczy na to, że kiedyś ją odnajdzie, na co dzień wspiera go jego dziewczyna Ewa, która pomimo jego przeszłości jest w nim zakochana. Pan Ksawery to mężczyzna, który wiele przeżył i na starość został sam, jego życie zmienia się, kiedy przypadkiem łamie nogę i pomoc odnajduje nie w synu a w obcych osobach.
Tak wiele książek jest o miłości mężczyzny i kobiety, dlatego, kiedy spotykam w książce inną opowieść, to zastanawiam się, czy w ogóle mi się ona spodoba, tutaj opisanych mamy dwóch mężczyzn, każdy jest na innym etapie życia, ale historia każdego wzrusza do łez.
Dominik miał kiedyś bardzo kochającą mamę, co widać po szacunku, który ma do niej nawet po tylu latach, bo ile samemu da się dziecku, tyle po tym się od niego weźmie, dobre wychowanie jest bardzo ważne. Pomimo że chłopak większość życia był w domu dziecka, nie stoczył się, tylko postanowił zawalczyć o swoje życie, moim zdaniem udaje mu się to dzięki jego rozsądnej dziewczynie, ma dla kogo żyć i się starać.
Pan Ksawery to starszy mężczyzna, kiedy urodził mu się syn, mało się nim zajmował, wydawało mu się, że ta rola przypada kobiecie i kiedy sam na starość potrzebuje opieki, jego syn jest daleko, a on musi sobie radzić sam. Pomimo współczucia do tego mężczyzny uważam, że nie można oczekiwać od kogoś pomocy, jeżeli samemu się jej komuś nie udzieliło, dlatego dbajmy o naszych bliskich i im pomagajmy, bo sami nie wiemy, kiedy to my będziemy potrzebować pomocy.
Ta historia bardzo mnie wzruszyła, porusza tak wiele życiowych tematów, że ciężko przejść koło niej obojętnie, zdecydowanie wprowadza nas w świąteczny klimat i uświadamia, że w święta najważniejsza jest rodzina.

Informacje dodatkowe o Zapomniana piosenka:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2020-10-14
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Zapomniana piosenka

Kup książkę Zapomniana piosenka

Powrót na Zieloną 13
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Powrót na Zieloną 13

Bohaterowie Zielonej 13 powracają - wraz ze swoimi radościami, troskami, nadziejami i szalonymi pomysłami. Mariolka zostaje sławną na całe miasto zaklinaczką...

Nic za darmo
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Nic za darmo

Czasami chciałoby się cofnąć czas. Trzeba jednak uważać o co prosi się los, bo w życiu nie ma nic za darmo. Mąż Mai zginął w wypadku samochodowym. Kobieta...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska