Zapomniana dziewczyna

Emily mieszkała w niedużym miasteczku, gdzie wszyscy się znają. Jej matka była szanowaną sędziną, a ojciec politykiem. Mieli wobec swojego dziecka wielkie plany, jednak ona je przekreśliła, zachodząc w ciąże i to w wieku 17 lat. Nikt nie wierzy, że nie zrobiła tego świadomie, że została skrzywdzona, a ciąża jest efektem gwałtu. Jednak młoda dziewczyna nie zamierza się poddawać. Nie tylko chce donosić ciąże, urodzić maleństwo, ale również zamierza je wychować, otaczając wielką miłością, której jej tak brakuje. Nie ważne co będą myśleć na ten temat inni.
Jest dzień, na który czeka chyba każda nastolatka – dzień balu maturalnego. Emily chociaż wie, że poniesie za to konsekwencje, zamierza na niego się udać. Wtedy jeszcze nie wie, jak ta decyzja wpłynie na dalsze życie jej rodziców. Młoda dziewczyna nigdy nie wraca do domu, zostaje znaleziona zmasakrowana w kontenerze na śmieci. Sprawca nigdy nie zostaje odnaleziony.
Mija 40 lat, a matka Emily dostaje pogróżki. Ktoś grozi jej śmiercią. Do ochrony sędziny zostaje wysłana Andrea Oliver świeżo upieczona agentka USMS. Młoda kobieta jednak zamierza zrobić coś więcej niż tylko powierzone jej zadanie. Zamierza odnaleźć mordercę Emily. Czy jej się uda? Dlaczego to dla niej takie ważne? Co tak naprawdę stało się w noc śmierci Emily?

Książkę czytamy z dwóch perspektyw czasowych, oczami Emily i Andrei. Takie rozwiązanie zdecydowanie wiele wniosło, pozwoliło wszystko lepiej zrozumieć.
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie się podobała. Uważam, że była ciekawa, wciągająca, momentami zaskakująca, momentami wywołująca nutkę strachu.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani. Mamy dwie główne bohaterki – 17 Emily i Andree. Obie są ciekawe, a jednocześnie zupełnie inne, obie polubiłam. Niestety nie mogę wam nic więcej o nich powiedzieć, jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z książki.

„Zapomniana dziewczyna” to ciekawa, wciągająca książka, którą przeczytałam z przyjemnością. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Zapomniana dziewczyna :

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2022-10-12
Tytuł oryginału: Girl, Forgotten
Tłumaczenie: Dorota Stadnik
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce Zapomniana dziewczyna

Kup książkę Zapomniana dziewczyna

Z jednym tyłkiem nie można jechać na dwóch koniach jednocześnie.

Mimo wszystkich "skarbów" i "kocham cię" Laura potrafiła być zimną suką.

Zbrodniarz
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Zbrodniarz

Atlantą wstrząsa okropna zbrodnia. Na parkingu w jednej z dzielnic miasta zostaje znalezione zmasakrowane ciało młodej dziewczyny, studentki Georgia Tech...

Piętno
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Piętno

W lodowatych wodach jeziora zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list na pierwszy rzut oka wskazuje na samobójstwo. Ale bardzo...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;