Rodzina z naprzeciwka

"Dom powinien być miejscem, gdzie czujemy się bezpiecznie"

Autorka kolejny raz po mistrzowsku wciągnęła mnie w emocjonalny rollercoaster! Po znakomitych thrillerach „Gdzie jesteś synku?” i „Zaginiony chłopiec” miałam wysokie oczekiwania i okazała się równie genialna!

Życie w okolicy, gdzie największą atrakcją jest uszkodzenie samochodu przez spadającą gałąź biegnie leniwie do czasu, gdy pewnego upalnego dnia zza drzwi jednego z domów dochodzą odgłosy strzałów. Mieszka tam spokojne małżeństwo z dwójką pięcioletnich bliźniaków. Jaka tragedia rozegrała się za zamkniętymi drzwiami?

Cofamy się do wydarzeń poprzedzających tragedię śledząc je z perspektywy zarówno osób będących w centrum wydarzeń, jak i tych przyglądających się z boku. Każdy z bohaterów toczy wewnętrzną walkę. Jedni, testując własne granice znieczulicy i okrucieństwa, inni, wahając się co zrobić w obliczu niepokojących sygnałów. Odwrócić się i odejść bagatelizując je i znajdując dla nich wytłumaczenia, by oczyścić własne sumienie? A może zareagować narażając się na posądzenie o wścibstwo i wtrącanie się w nie swoje sprawy?

Jednak to coś więcej niż historia rozgrywająca się za zamkniętymi drzwiami. To również opowieść o dwóch mężczyznach, z których tylko jeden potrafi zostawić za sobą trudną przeszłość, a drugi daje się jej pochłonąć. To też historia o wpływie, jaki mają na życie dzieci ich rodzice. Zarówno ci skłóceni zatruwający ich umysł dzień po dniu, wlewający w ich serca jad i zło, jak i ci kochający, będący wsparciem i gotowi walczyć za nie do ostatniej kropli krwi.

"Potwory się nie rodzą, je się tworzy"

Jeśli po moim krótkim wstępie myślicie, że wiecie czego możecie oczekiwać i w jakim kierunku potoczy się ta historia zapewniam Was, że się mylicie. Tu nic nie jest takie jak się początkowo wydaje, a z każdą kolejną stroną odczuwamy narastający niepokój i wręcz niezdrową ciekawość. Co tam się wydarzyło i dlaczego? Jaką tajemnicę skrywa ta spokojna rodzina? Na wszystkie pytania otrzymujemy odpowiedzi, jednak są one tyleż szokujące, co genialne. Całą powieść czytałam na jednym oddechu, ale to, co się dzieje w finale przeszło moje najśmielsze oczekiwania!

To najlepszy thriller, jaki trafił w moje ręce w tym roku, a czytam ich naprawdę sporo! Czy to nie najlepsza rekomendacja?

Informacje dodatkowe o Rodzina z naprzeciwka:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-29
Tytuł oryginału: The Family Across The Street
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Zobacz opinie o książce Rodzina z naprzeciwka

Kup książkę Rodzina z naprzeciwka

Potwory się nie rodzi, je się tworzy.

Gdzie jesteś, synku?
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Gdzie jesteś, synku?

WCZORAJ CAŁOWAŁAŚ GO NA DOBRANOC. DZISIAJ TWÓJ KOCHANY SYN ZNIKNĄŁ. THEO SOMERTON MA JEDENAŚCIE LAT I JEST DZIECKIEM ZE SPEKTRUM AUTYZMU. NIE MÓWI...

Zaginiony chłopiec
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Zaginiony chłopiec

SZEŚĆ LAT TEMU KTOŚ GO PORWAŁ. DZISIAJ TWÓJ MAŁY CHŁOPIEC POWRÓCIŁ. DOCIERA DO NIEJ PRZECIĄGAJĄCA SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE SŁUCHAWKI CISZA. SERCE...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska