Podwójny blef

[Reklama] Wydawnictwo NieZwykłe

Hejt. Nagonka. Podłość. Agresja. Okrucieństwo. Któż z nas nie spotkał się z takim złem? Czy to w sieci, czy w życiu realnym. Nie jestem tego w stanie zrozumieć. Wystarczy ubrać wypowiedź w inne słowa i umieć odpuścić. Niestety we współczesnym świecie empatia, bezroszczeniowość i dobroć serca stają się produktem niszowym - a szkoda.
   Z takimi między innymi wątkami musieli zmierzyć się główni bohaterowie najnowszej powieści Agnieszki Brückner. To nie była lekka historia. To było coś zgoła innego. Wstrząsającego, szokującego, smutnego i budzącego skrajne emocje.
   Autorka zabrała mnie na wyprawę pełną wybojów. Pokazała dogłębnie co się może stać, gdy hejt przyjmie najpodlejszą formę. Pokazała dokładnie jakie emocje wtedy się rodzą. A właśnie w takich przypadkach te emocje niejednokrotnie stają się złym doradcą.
   Historia Chloe i Mason w moim odczuciu została dopieszczona w najmniejszym szczególe. Idealna kreacja bohaterów, którzy byli niczym z realności przeniesieni do lektury, fascynowali i i byli niczym magnes. To nic, że popełniali błędy - przywilej młodych ludzi. Grunt, że te skazy sami widzieli, te drobne minusy, i umieli przekuć je na plusy.
    Książka dostarczyła mi emocji zmieniających się niczym w kalejdoskopie. To był totalny rollercoaster. Zostałam zmiażdżona. Kolejny raz autorka trafiła książką w sam środek mojego serca. Zostałam w pełni usatysfakcjonowana tą powieścią. Elementy zaskoczenia robiły swoje - efekt wow zapewniony.
   Ta książka ożyła dzięki lekkiemu i naturalnemu stylowi autorki. Moja wyobraźnia przez trudu pozwoliła mi przenieść się do bohaterów i wczuć się w jakimś stopniu w ich sytuację - nie w pełni, z wiadomego powodu: nie jestem osobą o podobnych doświadczeniach.
   Słodka i gorzka. Urocza i okrutna. Romantyczna i niczym z horroru. Taka właśnie jest ta książka. Jak zaczniesz czytać, to nie możesz się od niej oderwać. Aż żal robić pauzę gdy rzeczywistość wzywa.
   Mogę o niej mówić w samych superlatywach. Gorąco zachęcam do lektury - nie zawiedziecie się.

Polecam

▪️▪️▪️
#agnieszkabrückner #podwójnyblef #wydawnictwoniezwykłe #literaturakobieca #spicybook #lubimyczytać #wyzwaniegranicepl #recenzja #goodbook #polecamksiążkę #booksmakemehappy

Informacje dodatkowe o Podwójny blef:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2024-02-07
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Podwójny blef

Kup książkę Podwójny blef

Zemsta Kruka
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Zemsta Kruka

Eva Casco nie jest typową księżniczką mafijną, która żyje w złotej klatce i czeka na aranżowane małżeństwo. Dziewczyna jest bękartem. Co prawda ojciec...

Uparty prezes
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Uparty prezes

Emily Willson pomimo młodego wieku zajmuje odpowiedzialne stanowisko w Perfect Picture. Kobieta jest ambitna i zaradna, za co współpracownicy i pracodawca...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska