Zemsta Kruka

Tom 1 cyklu Zemsta Castillo

Eva Casco nie jest typową księżniczką mafijną, która żyje w złotej klatce i czeka na aranżowane małżeństwo. Dziewczyna jest bękartem. Co prawda ojciec – don prowincji Palermo Francesco Valenti – zapewnił jej dach nad głową i obiecał ją wykształcićjednak nie oznaczało to, że będzie ją kochał lub traktował z szacunkiem.

Kiedy Eva kończy osiemnaście lat, dowiaduje się, jakie plany ma wobec niej ojciec. Dziewczyna otrzyma wykształcenie, ale równocześnie będzie szkolona, aby mogła zostać szpiegiem i zabójcą. Eva odmawia, co kończy się pierwszą lekcją za nieposłuszeństwo.

Teraz Eva ma dwadzieścia trzy lata i nie jest już przestraszoną kobietą. To okrutna zabójczyni wykonująca zlecenia bez cienia emocji.

Jej kolejne zadanie polega na zdobyciu informacji dotyczących młodego dona prowincji Katanii – Ivo Castillo. Mężczyzna właśnie przejął stery po zmarłym ojcu. Może się okazać, że będzie to pierwsze zlecenie, które sprawi, że Eva zacznie pragnąć od życia czegoś więcej. Czegoś, czego nigdy nie miała. Ale przecież marzenia są dla księżniczek, a ona nigdy nią nie była.

Informacje dodatkowe o Zemsta Kruka:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-02-16

Tagi: mafia romans niebezpieczeństwo

Kup książkę Zemsta Kruka

Kształtuje nas otoczenie, w jakim dorastamy.

Zemsta Kruka - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-07-17, 2022,

Zemsta kruka to bardzo dobry debiut. Ma swoje plusy i minusy, ale przewyższa poziomem niektórych autorów z doświadczeniem.

"Kształtuje nas otoczenie, w jakim dorastamy."

Eva w wieku 18 lat zostaje wprowadzona do piekła, jest bękartem dona który obiecał jej matce że da jej dach nad głową i wysokie wykształcenie. Jednak w tak brutalnym świecie nic nie jest za darmo, Eva zostaje wyszkolona na żołnierza. Przechodzi mordercze treningi i staje się hakerem, szpiegiem, zabójcą. Jej ojciec wykorzystuje ją aby zwalczyć swoich wrogów i osiągnąć wszystkie swoje cele.
Na drodze pojawia się Ivo młody don, który po śmierci swojego ojca jest tajemnicą. Między Ivo i Eva wytwarza się przyciąganie, ale czy Eva będzie mogła pozwolić się zbliżyć do wroga i poniekąd zdradzić swojego ojca? Czy dla Ivo Eva będzie tylko dobrym żołnierzem czy jednak kobietą której nie będzie mógł się oprzeć?

Zemsta kruka to kawał dobrej roboty. Ma swoje słabe strony, ale patrząc że to debiut i doceniając historię, która opiera się "pełną gębą" na życiu mafijnym można przymknąć oko na te minusiki. Eva mocna bohaterka, która doświadczeniem i wiedzą, która obarczyła ją autorka to rewelacyjna bohaterka. Książka mocna, ciekawa, intrygująca, pełna ciekawych wątków z życia mafijnego mordercy. Polecam

Recenzja

Zemsta Kruka

Tom 1

Agnieszka Brückner

18+

Mafijny romans

Zrobiłam Reread z powodu, że chciałam przypomnieć sobie, co wydarzyło się w serii.

Czułam się wspaniale na myśl powrotu do czytania tej serii. Postanowiłam się przekonać do audiobooków, a najbardziej do słuchania o zbliżeń pomiędzy głównymi bohaterami i wciąż ich słuchanie jest dla mnie dość dziwne..

Ivo jest postacią, którą możemy poznać w dalszej kolejności, a gdy go poznajemy możemy go ujrzeć oczami Evy na pogrzebie ojca Iva.

Ale książka, audiobook koncentruje się na historii Evy i toczy się wokół Kruka, co nie znaczy, że nie ma Iva.

Słuchało mi się jej bardzo przyjemnie, z chęcią wracałam do dalszego słuchania. Uwielbiam to jak pisze Agnieszka Brückner i z uśmiechem słuchałam kolejne fragmenty.

Zanim postanowisz przeczytać czy też przesłuchać, wiedz że zawiera :

Gwałt

Tortury

Śmierć

Sceny zbliżeń

I jest zdecydowanie 18+

I to co można się po mafii spodziewać.

[...] Już nie jestem bezbronną i wystraszoną nastolatką. Jestem dorosłą silną kobietą,która potrafi walczyć. Nikogo się nie boję. Potrafię zabijać na tysiące sposobów. I bez wahania rozprawię się z każdym, kto spróbuje skrzywdzić moją nową rodzinę[...]

Trzymająca w napięciu, niebezpieczna i intrygująca.

Oto historia o Evie. O zabójczyni działającej na zlecenie jej ,,ojca". W środowisku nazywają ją Krukiem, bo za każdym zabójstwem zostawia swoj znak rozpoznawczy. Chce się uwolnić od swojego szefa, jednakże on ma w rękach kartę przetargową. Pewnego dnia spotyka Ivo Castillo. Młodego dona, który przejął terytorium po ojcu. Od tego momentu wszystko się zmienia. Czy Evie uda się osiągnąć cel? Co zrobi Ivo? O tym będziecie musieli się sami przekonać.

Już miałam styczność z piórem autorki podczas czytanie jej książki ,,Wybrana przez niego" i się zakochałam w jej piórze. A podczas czytanie tej pozycji, totalnie przepadłam. Czytałam z zapartym tchem i chłonęłam każdy szczegół w książce. Nie sposób było się od niej oderwać. Autorka stworzyła bardzo silną postać, która iż była piękna, inteligentna i mądra to była bardzo bardzo niebezpieczna. I przyznam wam się szczerze, że raczej nie chciałabym ją spotkać w ciemnym zaułku, a co najgorsze jej podpaść. Bo to co ta kobieta wyczyniała ze zdrajcami to aż oczy wychodziły z orbit. Co więcej emocji było mnóstwo, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Tą pozycją autorka kupiła mnie po całości. Dobrze, że od razu mam drugi tom przy sobie, bo mogę bez przeszkód czytać.

Jestem oniemiała tą pozycją. Od razu po jej skończeniu, zaczęłam czytać drugi tom, nie patrząc na to nawet która była wczoraj godzina. Bo pierwsza część wciąga niczym wir w wodzie. Nie idzie przestać. Polecam i podpisuje się pod nią rękoma i nogami.

Uparty prezes
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Uparty prezes

Emily Willson pomimo młodego wieku zajmuje odpowiedzialne stanowisko w Perfect Picture. Kobieta jest ambitna i zaradna, za co współpracownicy i pracodawca...

13 miesięcy
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - 13 miesięcy

Po bolesnej zdradzie ze strony ukochanego dwudziestoośmioletnia Elizabeth Evans skupia się na pracy, dzięki czemu staje się najlepszą agentką nieruchomości...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;