Podwójny blef

Siedemnastoletnia Chloe Blue, aby odciąć się od traumatycznych wydarzeń, przeprowadza się do ojca mieszkającego w Morro Bay, gdzie ma skończyć liceum. W nowym miejscu planuje się nie wychylać i w spokoju przetrwać ostatni rok nauki, lecz szybko okazuje się, że to niemożliwe. Już pierwszego dnia staje się nowym celem szkolnej hejterki.

Nastolatka wydaje się jednak nie przejmować wiszącym nad jej głową zagrożeniem. Uważa, że jeśli zignoruje zaczepki rówieśniczki, to ta w końcu odpuści.

Nic bardziej mylnego.

Niespodziewanie przyjaciel jej brata, a jednocześnie szkolna gwiazda koszykówki, Mason Scott, proponuje Chloe układ – udawany związek z korzyściami dla obojga. On ochroni ją przed zaczepkami, a ona w zamian pomoże mu w nauce. Plan niemalże idealny. A jednak są sprawy, w których nie da się blefować.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Podwójny blef:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2024-02-07
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Podwójny blef

Podwójny blef - opinie o książce

Avatar użytkownika - booksitsmypassio

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

Opis książki:

Nic bardziej mylnego.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

"- Myślisz, że dałbym ci upaść? Ja? Przecież miałem zapewnić ci bezpieczeństwo.

- Kto wie, co ci tam chodzi po głowie.

Pod wpływem impulsu, przyciągam ją do siebie tak, że nasze twarze dzielą centymetry.

- Chcę zrobić coś złego.

- Co?

- Chcę cię znowu pocałować.

- A czemu jest to coś złego?

- Bo mi tego zakazałaś, pamiętasz?

- Nawet jeśli, to w tej chwili bym zaprzeczyła.

- Dlaczego?

- Bo też chcę cię pocałować. "

Dawno nie czytałam tak dobrej młodzieżówki. Świetna historia, która porusza ważne tematy, takie jak depresja, trauma, hejt. W lekkiej oprawie autorka stworzyła wspaniałą fabułę która zasługuje na Oskara.

Główna bohaterka zmaga się z wyrzutami sumienia, gdyż obwinia się o śmierć swojego przyjaciela. Aby odciąć się od wspomnień i dawnych przyjaciół przeprowadza się do ojca.

Wraz z początkiem roku szkolnego w nowej szkole Chloe podpada szkolnej hejterce, kiedy pomaga dręczonej koleżance.

Z pomocą przychodzi jej Mason gwiazda i kapitan szkolnej koszykówki, proponuje jej układ - on zapewni jej bezpieczeństwo a ona jako jego dziewczyna odgoni stado dziewczyn, które się za nim uganiają.

Ale kiedy zaczynają czuć coś więcej do siebie, czy fałszywy układ przetrwa i przerodzi się w prawdziwą miłość?

Czy Chloe poradzi sobie z wyrzutami sumienia?

Piękna historia o prawdziwej miłości i przyjaźni.

Gorąco polecam.

Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje

Początkowo myślałam, że ta książka jest typowo młodzieżowa. Nic bardziej mylnego! Owszem bohaterami są nastolatki, ale problem jaki porusza w książce Agnieszka jest poważny i myślę, że dorośli też wyniosą z niej wnioski.

O czym jest ta książka? To historia o walce z traumą, własnymi demonami, z bólem i hejtem.

Siedemnastoletnia Chole Blue jest szczęśliwą nastolatką. Ma kochających rodziców, brata i przyjaciół, z którymi ma świetny kontakt. Wszystko rozpada się za sprawą tragicznego zdarzenia, w którym ginie przyjaciel Chole. Dziewczyna nie może sobie darować tego, że nie zauważyła wielu sygnałów jakie musiał wysyłać chłopak. Wini się za śmierć przyjaciela. Chole, by odciąć się od tego wszystkiego, wyprowadza się do innego miasta, by tam w spokoju skończyć ostatni rok nauki. Ma nadzieję, że ten radykalny krok pozwoli jej ukoić zranione serce.

Marzeniem Chole jest, by niezauważona przez nikogo skończyła szkołę. Niestety już pierwszego dnia staje się celem szkolnej hejterki. Nastolatka stara się nie reagować na zaczepki koleżanki. Chce ją wziąć na tzw. przeczekanie. To jednak nie działa, a hejterka wymyśla coraz to gorsze sposoby, by uprzykrzyć życie Blue.

W tym momencie pojawia się przyjaciel brata Chole, Mason Scott, który jest gwiazdą szkolnej koszykówki. Widzi do czego posuwa się hejterka. Chcąc pomóc Chole, proponuje dziewczynie układ, w którym będą udawać parę. W zamian za to, on będzie ją bronił przed hejtem, a ona pomoże mu w nauce. Układ wydaje się być idealny, szczególnie, że oboje mają jasno określone plany na przyszłość. Jednak życie jest nieprzewidywalne i potrafi wszystko skutecznie skomplikować, bo kiedy do gry wchodzą uczucia, nic już nie będzie takie proste. A blef jest znacznie trudniejszy.

Wow! Jakie to było dobre! To książka sporych rozmiarów, dla mnie tzw grubasek, ale to się tak dobrze czyta, że nawet nie zauważyłam, kiedy przekroczyłam połowę, a zaraz potem był koniec! Nie ma tu zawrotnej akcji, bo fabuła skupia się na życiu nastolatków. Ich problemach, traumach i uczuciach. W pewnym momencie moje serce rozpadło się na kawałeczki. Myślałam, że to nie możliwe, to nie może się tak skończyć! Na szczęście Agnieszka tak poprowadziła tą historię, że dobrze się to skończyło. Nie powiem, bo chętnie przeczytałabym drugi tom. Aga, zastanów się nad tym.

Muszę o tym wspomnieć, bo w każdej książce zwracam na to uwagę. Chodzi mi o sceny erotyczne, które są tu napisane po mistrzowsku. Są to pierwsze chwile intymne między nastolatkami, więc nie są one ostre. To po prostu eksperymentujące dzieciaki, ale za to w jaki sposób! Są to opisy wyważone, ale przedstawione tak, że nie ma żadnych wątpliwości o czym czytamy. Ważne jest że te sceny nie przytłaczają fabuły. Są jej dopełnieniem, co bardzo cenię w książkach.

Tak mi było szkoda tej biednej Chole, autorka bardzo ją doświadczyła. Zaczynając od wyrzutów sumienia, przez hejt, do... Tego nie mogę Wam zdradzić. Jednak bardzo mocno Agnieszka doświadczyła nasza młodziutką bohaterkę. I gdyby nie Mason, to mogłoby się to skończyć dla niej bardzo źle jak nie tragicznie.

Nie trudno się domyślić, że Ci dwoje w tym swoim układzie zwyczajnie się w sobie zakochają. To miłość, która początkowo będzie siłą napędową, potem stanie się powodem wielu nieporozumień i niepotrzebnego bólu. Mimo wszystko nasi bohaterowie pokażą, że siła miłości i przyjaźni może pomóc w wielu bolesnych chwilach jakie w życiu każdy z nas ma. Nie ważne czy jest to miłość między kobietą i mężczyzną, miłość rodzicielska, każda potrafi zdziałać cuda, jedynie musimy pozwolić, by nam pomogła jej siła.

Agnieszka porusza tu bardzo ważny i trudny temat hejtu w szkole. To naprawdę straszne, że tak młode osoby potrafią mieć w sobie tyle jadu i negatywnych uczuć, przez które robią rzeczy straszne. Hejtujacy zupełnie nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich poczynań. A przecież ciągły atak werbalny, nękanie czy rękoczyny mogą doprowadzić do tragedii. Ile w tej chwili w szkołach słyszy się o kolejnych samobójstwach wśród młodzieży? To jest najtragiczniejszy koniec takich działań, ale nie jedyny, który może doszczętnie zniszczyć młodego człowieka. Nasza bohaterka wyszła z tego bez większego szwanku, ale czy takie przeżycia nie zostawią śladu na sercu? Oczywiście że tak. Dlatego reagujmy, gdy widzimy że coś się dzieje. Nie bądźmy obojętni.

Kończąc chcę Wam bardzo polecić tą książkę. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki i mam nadzieję że nie ostatnie. Polecam Wam tą historię, może ktoś dzięki niej pomoże cierpiącej istocie.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.
Polecam

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-02-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jak istotną rolę w Waszej teraźniejszości, odgrywa przeszłość ? Pozwalacie jej kłaść się cieniem na przyszłości?

“Nie da się budować stabilnej przyszłości, gdy przeszłość nas stale z czymś goni.”

Chloe Blue straciła w jednej chwili przyjaciela i cały sens życia. Skończyło się to intensywnym załamaniem nerwowym. Jej rodzice uznali, że jedyne rozwiązanie to zmiana otoczenia, na takie, gdzie wszystko nie będzie jej się kojarzyć z koszmarem przez jaki przeszła. Ale czy to wystarczy?

Nowa szkoła, nowe otoczenie, inny dom- to szansa na poprawę. Ale już na starcie podpadła dziewczynie, która w szkole słynie ze znęcania się nad innymi. To, że teraz obierze ją jako cel, jest więcej niż pewne. Choć Chloe nie należy do osób dających sobie wchodzić na głowę, Savannie w prześladowaniu naszej bohaterki, pomagają osoby, które mogą stanowić realne zagrożenie…

Mason Scott to kapitan szkolnej drużyny koszykówki, przyjaciel brata Chloe. Chłopak ma konkretne cele w życiu, obecnie to ukończenie szkoły, zdobycie stypendium i pójście na uczelnię gdzie już poszedł jego brat i przyjaciel. Nie ma tu miejsca na dziewczyny. Niestety jego wielbicielki nie potrafią tego zrozumieć. A w dodatku nauczycielka angielskiego jest wybitnie wymagająca…

On potrzebuje pomocy w nauce i sposobu na to, aby inne dziewczyny się od niego odczepiły. Ona ochrony i spokoju. Postanawiają udawać parę. Ale jak długo ten związek będzie tylko zwykłym blefem ? Czy ich priorytety ulegną zmianie ?

To straszne…jak ta książka mnie wciągnęła ! Zastanawiałam się czy czytać czy może już dla świętego spokoju ugotować ten obiad żeby dzieciaki na mnie nie patrzyły spod byka… Okropny dylemat Wam powiem ;)

I choć z pewnością po wstępie uznaliście, że to uroczy romans z wątkiem fake dating, nie dajcie się zwieść pozorom. Autorka porusza tu niesamowicie ważne i poważne tematy.

Pierwszy to hejt. Tak dobrze nam znany. Wszechobecny. On jest wręcz modny. Nie tylko w internecie gdzie czujemy się anonimowi i bezkarni. Na każdym kroku można go spotkać w różnych formach. I Chloe doświadczyła go na wiele sposobów. Uznana za winną śmierci przyjaciela została oszkalowana w poprzedniej szkole. Ale i w nowej szybko nabyła wrogów. Dlaczego ? Do czego się posuną , na jak wiele sobie pozwolą ?

Gdy przeżywałam wszystko co związane z tym wątkiem, aż bolał fakt, że musi dojść do wielkiej tragedii, do dramatu, żeby inni zauważyli co się dzieje, żeby zaczęli działać, reagować. Bo tak wielu z nas biernie się przygląda temu jak hejtowani są inni, a nawet chętnie dokładają swoją cegiełkę, nie patrząc na to, do czego może to doprowadzić.

Inną ważną kwestią jest temat samobójstwa i powodów przez jakie ludzie decydują się na ten krok. Jakie sytuacje doprowadzają nas do tego by uznać, że dość, starczy, więcej nie zniesiemy ?

Tu też istotne jest, że Agnieszka zwróciła uwagę na fakt, że nadal ludzie wstydzą się prosić o pomoc, skorzystać z terapii u specjalisty. Bo to przecież oznaka słabości, przyznanie się do tego, że sami z sobą nie dajemy sobie rady, mamy coś z głową… Wstydem tak naprawdę to jest takie podejście do tego tematu !

Jednak oczywiście nie jest to typowy dramat, w którym wszyscy są smutni i załamani. To cudowny romans, gdzie dwoje młodych ludzi, mimo, że zupełnie tego nie planowali, stają się dla siebie kimś więcej niż sądzili. Jesteśmy świadkami tego jak udawany związek przestaje być blefem, gdzie Chloe i Mason budują coś wspaniałego, coś silnego.

Chłopak jest dla niej taką deską ratunku, iskierką nadziei na to, że jednak może znów być dobrze, że jej życie nie legło w gruzach. Pomógł jej wstać z kolan. Aczkolwiek… nie bez powodu dziewczyna boi się, że nie będzie w stanie stać sama, bez jego asekuracji.

“Czy jeśli stanie się coś złego, uporam się z tym, bo jestem już zahartowana, czy może to właśnie będzie mój gwóźdź do trumny, bo ta cała przemiana to tylko maska, pozory, w które sama chcę wierzyć.”

I gdy zrobiło się tak miło, słodko i cudownie, Agnieszka zaczęła rozbierać ten związek jak solidnie zbudowany dom, kolejno rujnując ściany, podłogi i sufity. Czy zostawi tej dwójce choć fundamenty by mogli odbudować to wszystko?

O tym przekonajcie się już sami.

Bałam się tej książki, bo przy dwóch ostatnich spod pióra Agnieszki, płakałam jak dziecko. Tu niewiele brakowało. Zdecydowanie jest to wybitnie przejmująca historia. Z pewnością później standardowo przyjdzie mi do głowy, że mogłam napisać Wam jeszcze o kilku kwestiach. Mam też wrażenie, że moja opinia mogłaby mieć długość podobną do samej książki. Ale nie chodzi tu o to, żeby Wam ją streścić, żeby zapewniać milion razy jak jest cudowna.

Mam nadzieję, że znacie już twórczość Agi i tym samym wiecie na ile ją stać. W sumie na jak wiele ją stać i jak warta jest uwagi. To nie autorka pisząca bagatelne historie. Zawsze otwiera na coś oczy, zawsze wskazuje jakieś wady w ludziach. Tu jest ich wiele. Mamy szkołę pełną młodych ludzi, wśród których jest już przerażająca ilość podłych, okrutnych i bezwględnych stworzeń, nie liczących się z uczuciami innych. Nie przejmują się tym, że robią krzywdę, wręcz daje im to chorą satysfakcję. Dlaczego ? Czy można to zrozumieć i uzasadnić ?

Nie bądźmy na to ślepi, reagujmy. I pamiętajmy, że zawsze pisząc, czy mówiąc, trzeba brać pod uwagę, że wolność słowa ma swoje ograniczenia. Nasza wolność nie powinna krzywdzić innych.

Przeczytajcie koniecznie, bo warto ! Dziękuję za tę możliwość autorce i Wydawnictwu Niezwykłe.

[Reklama] Wydawnictwo NieZwykłe

Hejt. Nagonka. Podłość. Agresja. Okrucieństwo. Któż z nas nie spotkał się z takim złem? Czy to w sieci, czy w życiu realnym. Nie jestem tego w stanie zrozumieć. Wystarczy ubrać wypowiedź w inne słowa i umieć odpuścić. Niestety we współczesnym świecie empatia, bezroszczeniowość i dobroć serca stają się produktem niszowym - a szkoda.
   Z takimi między innymi wątkami musieli zmierzyć się główni bohaterowie najnowszej powieści Agnieszki Brückner. To nie była lekka historia. To było coś zgoła innego. Wstrząsającego, szokującego, smutnego i budzącego skrajne emocje.
   Autorka zabrała mnie na wyprawę pełną wybojów. Pokazała dogłębnie co się może stać, gdy hejt przyjmie najpodlejszą formę. Pokazała dokładnie jakie emocje wtedy się rodzą. A właśnie w takich przypadkach te emocje niejednokrotnie stają się złym doradcą.
   Historia Chloe i Mason w moim odczuciu została dopieszczona w najmniejszym szczególe. Idealna kreacja bohaterów, którzy byli niczym z realności przeniesieni do lektury, fascynowali i i byli niczym magnes. To nic, że popełniali błędy - przywilej młodych ludzi. Grunt, że te skazy sami widzieli, te drobne minusy, i umieli przekuć je na plusy.
    Książka dostarczyła mi emocji zmieniających się niczym w kalejdoskopie. To był totalny rollercoaster. Zostałam zmiażdżona. Kolejny raz autorka trafiła książką w sam środek mojego serca. Zostałam w pełni usatysfakcjonowana tą powieścią. Elementy zaskoczenia robiły swoje - efekt wow zapewniony.
   Ta książka ożyła dzięki lekkiemu i naturalnemu stylowi autorki. Moja wyobraźnia przez trudu pozwoliła mi przenieść się do bohaterów i wczuć się w jakimś stopniu w ich sytuację - nie w pełni, z wiadomego powodu: nie jestem osobą o podobnych doświadczeniach.
   Słodka i gorzka. Urocza i okrutna. Romantyczna i niczym z horroru. Taka właśnie jest ta książka. Jak zaczniesz czytać, to nie możesz się od niej oderwać. Aż żal robić pauzę gdy rzeczywistość wzywa.
   Mogę o niej mówić w samych superlatywach. Gorąco zachęcam do lektury - nie zawiedziecie się.

Polecam

▪️▪️▪️
#agnieszkabrückner #podwójnyblef #wydawnictwoniezwykłe #literaturakobieca #spicybook #lubimyczytać #wyzwaniegranicepl #recenzja #goodbook #polecamksiążkę #booksmakemehappy

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-02-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

Chcecie poznać Smerfetkę (Chloe) i Osiłka (Masona) to koniecznie przeczytajcie ich ciekawą,aczkolwiek zwariowaną historię z przesłaniem.
Zawarty układ niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje sprawiające,że nawet bohaterowie byli tym zaskoczeni.Mieli sobie pomóc a los przyniósł znacznie więcej.

💙 Do historii jest wplątane bardzo ważne tematy,które uświadamiają że na początku dorosłego życia można szybko dorosnąć przez dramatyczne wydarzenia i poczucie winy,za coś,czego się nie zrobiło!Dodając do tego hejt w szkole przez osoby czujące się lepszymi-widzimy jak ważne jest obserwowanie nastolatków i reagowanie natychmiast gdy zauważymy coś niepokojącego.

💙 Wracając do naszych bohaterów i ich relacji są dowodem na to,że warto zaufać i pozwolić na nowo żyć bez poczucia winy.Otworzyć się na nowe i razem cieszyć się z bycia razem.Brak szczerej rozmowy może zniszczyć wszystko,rozsypując na kawałki to,co zbudowaliśmy.

💙 Z książką spędziłam miło wieczór.Historia skłoniła mnie do refleksji. Na każdy hejt powinniśmy reagować i głośno o tym mówić!
Ważne jest wsparcie i rozmowa,by każdy czuł się bezpiecznie w każdym miejscu-zwłaszcza w szkole.

💙 Jest to kolejna wspaniała historia autorki,która niesie ze sobą przekaz pokazując,że warto reagować na krzywdę innym.To także obraz pierwszej miłości,która została wystawiona na próbę.
Nie przechodźcie obojętnie obok tej książki.Warto ją przeczytać i poznać przeciwności losu z którymi muszą zmagać się bohaterowi.
💙Polecam💙

Zemsta Kruka
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Zemsta Kruka

Eva Casco nie jest typową księżniczką mafijną, która żyje w złotej klatce i czeka na aranżowane małżeństwo. Dziewczyna jest bękartem. Co prawda ojciec...

Nieustępliwy szef
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Nieustępliwy szef

Aaron Stone nawet w najgorszych koszmarach nie przewidział, że jeden studencki wybryk pociągnie za sobą lawinę tak strasznych konsekwencji. A jednak stało...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;