Uparty prezes

Tom 1 cyklu Bracia Stone

Emily Willson pomimo młodego wieku zajmuje odpowiedzialne stanowisko w Perfect Picture. Kobieta jest ambitna i zaradna, za co współpracownicy i pracodawca bardzo ją cenią.

Ale nawet ona nie kryje obaw o swoją przyszłość, gdy firma zostaje wykupiona przez nowych właścicieli. Jej niepokój wzrasta, gdy spotyka obecnego szefa.

Gabriel Stone nie spodziewał się spotkać Emily w firmie, którą aktualnie zaczyna zarządzać. Na dodatek kobieta nadal ma do niego żal o to, co się wydarzyło, kiedy studiowali na tej samej uczelni. Niemniej jednak Stone widzi w tej współpracy okazję do naprawienia błędów i wyjaśnienia pewnych nieporozumień.

Lecz od tamtych zdarzeń minęło pięć lat, a Emily nie jest już naiwną studentką, którą da się łatwo zbałamucić. Kobieta ma określone cele i nie pozwoli, by Stone ponownie zniszczył jej życie.

Nie będzie to łatwe, bo Gabriel jest uparty i zawsze osiąga to, czego chce.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Uparty prezes:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-07-12
ISBN: 9788383208039

Kup książkę Uparty prezes

Uparty prezes - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-08-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Za czasów szkolnych byliście typem kujona - w cieniu książek, czy gwiazdą - w świetle popularności?

Ja do żadnej z powyższych grup nie należałam 😅 Byłam tak po środku w sumie 🤔

Tytułowy "Uparty prezes", główny bohater ostatniej książki Agnieszki Brückner tzn Gabriel Stone, należał do grupy tych popularnych. Szkolny playboy, który założył się z bratem o to kto zaliczy więcej panienek na roku. Szokuje mnie taka podłość i fakt, że z czasem to z mody nie wychodzi.

Emily była kujonką, niby nie wyróżniała się z tłumu jednak Gab ją dostrzegł i stała się celem. Nie miała pojęcia jak to się dla niej skończy...

Po 5 latach, Gabriel obejmuje stanowisko prezesa w firmie Perfect Picture. Jest raczej w takim samym szoku jak Emily gdy okazuje się, że będzie jego pracownicą. Mogłaby odejść, odwrócić się plecami do źródła swoich traum, lecz umowa z firmą jej to utrudnia. Postanawia więc, że trzeba stawić czoła przeszłości, dojrzale się zachować tzn podejść do tego profesjonalnie i ograniczyć kontakty z nowym szefem tylko do kwestii zawodowych. Lecz on szybko pokazuje jej, że drzwi do przeszłości nie zostaną zamknięte i ma zamiar o nią walczyć.

Czy piekło zamarznie i manna spadnie z nieba? Czy może Emily uda się oprzeć urokowi nowego prezesa ?

Agnieszka fajnie tu opracowała powolne odsłanianie kolejnych kart. Mamy taką cebulkę 😅 zerwiemy jedną warstwę tajemnic, mrocznych faktów z przeszłości, które stoją na drodze do zagojenia ran naszej bohaterki, uniemożliwiając nawiązanie normalnej relacji z Gabrielem, okazuje się, że pod nią jest kolejna i następna. A gdy już środek tuż tuż... Oj zacznie się dziać.

Można by wg mnie tę książkę podzielić na dwie części. Pierwsza to taki romans biurowy, z nutką humoru. A druga to też romans ale z dużą dawką emocjonującej akcji, pełnej chwil w których z przerażenia wręcz, wstrzymywał oddech bojąc się czego bohaterowie doświadczą na następnej stronie.

Przeszłość powinno się zostawić za sobą, żyć teraźniejszością. Agnieszka to autorka, która czego by nie napisała - czy to romans mafijny, czy biurowy, wchodzi jak nóż w masełko. Niezmiennie od pierwszej jej książki kocham jej styl i historię i z tą nie było inaczej. "Uparty prezes" jest wybitnie uparty i nie poddaje sie do końca, walcząc o kobietę, która była dla niego nie tylko zakładem, a stała się wszystkim.

"Mogę być nawet osłem, byleby z tobą przy boku. Bo bez ciebie jestem nikim, Em."

Tak więc polecam Kochani ten emocjonujący romans. Nie będziecie z pewnością mogli, jak ja się od niego oderwać.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji

Emily Willson na studiach doświadczyła strasznych chwil. To rzuciło na całą jej przyszłość. Zmieniła się. Ta ambitna, silna i waleczna kobieta w Perfect Picture zajmuje wysokie stanowisko. Szefostwo ją doceniło. Ale najbliższe dni ponownie wprowadzają niepokój i obawy. Firma zostaje sprzedana a wraz z tym pojawia się nowy prezes.
   Gabriel Stone właśnie przejął dowodzenie w firmie. Jakie było jego zdziwienie, kiedy już na samym starcie stanął oko w oko z Nią - kobietą, którą przed laty skrzywdził, a która nadal tkwi w jego sercu i myślach. Korzystając ze sposobności postanawia naprawić błędy wyrządzone pięć lat temu i wyjaśnić całą sytuację.
   Ale Gabriel nie wziął pod uwagę jednego - Emily już nie jest tą samą osobą. I nie chodzi tu wyłącznie o wygląd.
   Ona nie dopuści do tego, by przeszłość stała się rzeczywistością. On natomiast nie opuści - jest bardzo uparty.
    Czy Emily uwierzy Gabrielowi? Czy mu wybaczy? Co zrobi mężczyzna, gdy cała brutalna prawda ujrzy światło dzienne? Jak będzie wyglądała ich relacja?

Twórczość autorki mocno sobie cenię. Uwielbiam tę intensyfikację emocji i ogrom wrażeń jakie odczuwam po ukończonej lekturze. Po kolejne premiery sięgam w ciemno, bo wiem, że się nie zawiodę.
   "Uparty prezes" to romans biurowy. Ale nie wszystko dzieje się w firmie, co doskonale rozkręca fabułę dostarczająca kolejnych smaczków, dzięki czemu książka stała się dla mnie nieodkładalna.
   Gabriel Stone - już samo nazwisko sugeruje, że twardy z niego osobnik. Zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. To facet pełen charyzmy i mocy. Miał w sobie coś, co przyciągało uwagę i elektryzowało. Bardzo interesująca i bardzo dobrze wykreowana postać męska.
    Emily Willson to twarda babka, mówiąc prosto. Podniosła się z popiołów niczym Feniks pokazując swoją siłę i determinację. A przede wszystkim wolę walki. Bardzo empatyczna i inteligentna młoda kobieta, która nosi na swych barkach ogromny ciężar. Polubiłam ją
 Niezwykle sympatyczna i nieprzekoloryzowana.
   Ich historia okazała się być bardzo złożona i emocjonalna. To nie było słodkie love story z jakimś błahym problemem młodych ludzi. To, co ich rozdzieliło było okrutne. Dosłownie tak szokujące, że aż niedowierzałam, że tak można było postąpić w stosunku do osoby, która niczemu nie zawiniła. W związku z tym rzeczywistość powitała ich mnóstwem pozamykanych na potężne kłódki bramy.
    Każda kolejno przekręcana strona niosła kolejną dawkę emocji, która wciągała do reszty. Autorka zadbała o elementy zaskoczenia i zwroty akcji, które napędzały fabułę dostarczając równocześnie kolejnych pytań o finał tej nieprzewidywalnej powieści.
   Nie ukrywam, że drugi z braci, Aaron, z początku wyzwolił we mnie mordercze instynkty. Ale widziałam dla niego iskierkę nadziei, więc dałam szansę mu się obronić. Już w tym momencie zacieram łapki w oczekiwaniu na kolejny tom. Przewiduję, czego prawdopodobnie będzie dotyczyć i coś czuję w kościach, że będzie się działo. Nie mogę się doczekać.
    I coś mogę powiedzieć - bierzcie i czytajcie. To książka zdecydowanie warta zarwania nocki. Wsysa niczym tornado. Autorka czaruje w perfekcyjnym stylu.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, za mną tak naprawdę wszystkie powieści Agnieszki. Każda mi się podobała, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok książki "Uparty prezes" rozpoczynającej serię #braciastone. Jest to romans biurowy z motywem spotkania po latach. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie poznałam zakończenia tej historii. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani. Myślę, że śmiało moglibyśmy utożsamić się w niektórych przypadkach z bohaterami, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Emily od samego początku zaskarbiła sobie moją sympatię i byłam pod wrażeniem tego jak ta młoda kobieta poradziła sobie w życiu, zważywszy na to jak została potraktowana pięć lat wcześniej. Gabriel natomiast na moje uznanie musiał sobie trochę zapracować i strona po stronie mu się to coraz bardziej udawało, a wszystko przez tytułową "upartość". Muszę przyznać, że potyczki słowne bohaterów wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech. Ich relacja została tutaj przedstawiona w bardzo interesujący sposób - z tymi bohaterami nie sposób było się nudzić, dostarczyli mi oni nie lada rozrywki. Na drodze Emily i Gabriela stanie jednak sporo znaczących przeciwności losu w postaci tajemnic i faktów z przeszłości, które okażą się kluczowe dla rozwoju ich relacji. Cześć skrywanych sekretów udało mi się odkryć bardzo szybko, inne fakty bardzo mnie zaskoczyły, co niesamowicie mnie cieszy. Są tutaj także momenty, które znacząco przyspieszyły bicie mojego serca i sprawiły, że tak naprawdę nie wiedziałam co dostanę na kolejnych stronach tej powieści. "Uparty prezes" to emocjonująca, wciągająca, miejscami wzruszająca pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd historia z którą świetnie spędziłam czas. Jestem również bardzo ciekawa jak w kolejnym tomie rozwiną się rozpoczęte już tutaj wątki. Nie mogę się już doczekać historii drugiego z braci Stone. Polecam!

Uparty prezes to dobry romans biurowy.

Emily Willson jako studentka padła ofiarą zakładu, dwoje braci Stone założyło się ile kto zaliczy panienek na studiach. Podczas jednej nocy z Gabrielem Stonem została nagrana a filmik został wrzucony do sieci. Jej dobra opinie szybko się zmieniła na puszczalską, przez co dziewczyna porzuciła studia, a nawet została zmuszona zmiany miejsca zamieszkania. Przeszła piekło jednak dzięki wsparciu kochanej rodziny, podniosła się po traumie i została pracownikiem reklamy, została dostrzeżona i doceniona. Jednak jej szef sprzedał swoją firmę, a nowym prezesem został Gabriel Stone. Jak ułożą się ich relacje ? Tym bardziej że Emily nie może zmienić pracę, bo ma czteromiesięczne wypowiedzenie. Czy zdołają ograniczyć się do relacji służbowej? Czy Emily wybaczy swojemu oprawcy? Co ukrywa inteligenta, bystra i zabawna Emily?

Uparty prezes to książka aż albo tylko dobra. Dla mnie to książka raczej do szybkiego zapomnienia.
Relacje prezes i pracownik już były, w tym kontekście nie zadziało się nic odkrywczego. Miałam wrażenie że ta relacja jest zbyt cukierkowa, do tego stopnia że czasami wręcz nudziła.
Po drugie dość mocne wydarzenia w życiu bohaterki powinny wywoływać mocne emocje a tak się nie stało. Autorka za główny cel obrała relacje między Gabrielem a Emily po traumie a czas przeszłości był raczej dodatkiem.

W tej książce zabrakło mi mroku, pazura choć książkę czyta się szybko to nie wzbudza większych emocji i niestety nie zostaje na dłużej w głowie.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książki autorki czytam z wielką przyjemnością,ponieważ znam jej pióro i je uwielbiam.
Tym razem autorka zabiera nas w podróż do świata Braci Stone.Pierwszy tom jest historią Gabriela w walce o Emily.Jego błąd studencki-zakład,nagrany filmik znajomych spowodował wiele bólu i cierpienia Emily….Dopiero pięć lat później spotyka ją ponownie,gdy przyjmuje prowadzenie zakupionej firmy.Staje się prezesem Emily.Jednak pragnie odkupić swoje winy,ponieważ chce mieć ją tylko dla siebie.Emily zmieniła się przez lata,więc Gabriel stanie się upartym prezesem,który będzie walczyć do upartego…

Nie sądźcie,że otrzymacie standardowy romans biurowy z ciekawymi bohaterami.Otóż ta książka to coś więcej,to romans w którym kobieta potrafi pokazać swoją siłę i walczyć o swoje dobre imię.Nie idzie na skróty i nie da się łatwo omamić jak za czasów studenckich.Życie pokazało jej,że nie warto wierzyć w każde usłyszane słowo,ponieważ czyny są istotne.Dotarcie do serca bohaterki będzie wymagało nie lada wysiłku i czasu.Gabriel pokaże swoją twarz pełna determinacji i nie poddawania się-mimo porażki oraz odrzucenia.
Mamy dwa mocne charaktery,które muszą zmierzyć się z demonami przeszłości i konsekwencjami studenckich głupich decyzji.Iskry będą lecieć gdy nasi bohaterowie będą ze sobą współpracować.

Dostajemy historie pełna niesamowitych zwrotów akcji.Zarówno romantycznych jak i niebezpiecznych.Ciemne charaktery przypominają o sobie niszcząc co zdobyte na nowo zaufanie.Przeszłości nie da się zapomnieć,ale warto się z nią pogodzić.

Jest to wyjątkowa historia bohaterów,która koniecznie trzeba poznać!Nuda nie grodzi podczas jej czytania.Odkrywanie tajemnic przeszłości jest emocjonalne i zaskakujące!!
Gorąco wam ją polecam i już czekam na kolejny tom

Podwójny blef
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Podwójny blef

Siedemnastoletnia Chloe Blue, aby odciąć się od traumatycznych wydarzeń, przeprowadza się do ojca mieszkającego w Morro Bay, gdzie ma skończyć liceum....

Odrodzony
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Odrodzony

Alessandro Santo, brat Domenico, od zawsze nosił miano bawidamka o dużym poczuciu humoru. Mężczyzna bez wielkiego wysiłku skradał niewieście serca i choć...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;