Gdzie jesteś, synku?

Powieść „Gdzie jesteś synku” to moja pierwsza styczność z twórczością Nicole Trope, ale zaraz po niej miałam możliwość czytania przedpremierowo kolejnej wydanej na naszym rynku książki autorki „Zaginiony chłopiec”. Opinię o tej drugiej mieliście już napisana, czas najwyższy napisać i o pierwszej. Tym bardziej, że jest równie porywająca!

Thriller psychologiczny to jeden z moich ulubionych gatunków i od pierwszych stron czuć, że jest to również gatunek, w którym autorka czuje się jak ryba w wodzie. Znakomicie buduje napięcie, niepokój i emocje, przede wszystkim emocje. Przestrzenią, w której się obracamy są trudne relacje rodzinne prowadzące do tragedii, ale również świat postrzegany przez dziecko ze spektrum autyzmu.

Autorka stopniowo odkrywa przed nami problemy rodziny, w której życiu pojawia się dziecko wymagające szczególnej opieki, innego podejścia. Nie sposób uniknąć napięć, które narastają gdy matka poświęca cały swój czas i myśli tylko jednemu dziecku, nie znajdując już w sercu miejsca dla córki i męża. Z czasem tworzą mur wzajemnych niedopowiedzeń, skrywanych wyrzutów i braku zrozumienia.

Nicole Trope odpowiednio dawkuje również szczegóły i motywy tragedii, od której zaczyna się powieść. Faktem jest, że Cecelia zostaje odnaleziona z nożem w ręku przy ciężko rannym mężu i z dziurą w pamięci. Czy to ona ugodziła Nicka? I gdzie jest Theo? Ostatnie co pamięta, to że mąż kazał mu biec po pomoc.

Dlaczego Cecelia przestała mówić? Komu zagrażają odkryte tajemnice, również te sprzed wielu lat? Czy Theo przetrwa w nieprzyjaznym dla niego otoczeniu i sprowadzi pomóc?

To jedna z tych powieści, których nie chce się odłożyć nawet na chwilę, by jak najszybciej poznać jej zakończenie. To również jedna z tych ukazujących siłę więzów rodzinnych, które pozornie zerwane umacniają się w chwilach próby.

Informacje dodatkowe o Gdzie jesteś, synku?:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 9788381957069
Tytuł oryginału: Bring Him Home
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Gdzie jesteś, synku?

Kup książkę Gdzie jesteś, synku?

Zaginiony chłopiec
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Zaginiony chłopiec

SZEŚĆ LAT TEMU KTOŚ GO PORWAŁ. DZISIAJ TWÓJ MAŁY CHŁOPIEC POWRÓCIŁ. DOCIERA DO NIEJ PRZECIĄGAJĄCA SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE SŁUCHAWKI CISZA. SERCE...

Rodzina z naprzeciwka
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Rodzina z naprzeciwka

CZASAMI NAJBARDZIEJ IDEALNE RODZINY SKRYWAJA NAJOKROPNIEJSZE SEKRETY. Wszyscy chcą żyć na Hogarth, ładnej, wysadzanej drzewami ulicy z białymi domami...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska