Gdzie jesteś, synku?

"Wczoraj całowałaś go na dobranoc. Dzisiaj Twój kochany syn zniknął." Gdzie jest Theo ?

Zwyczajny wyjazd do domku w górach okazał się dla rodziny Theo tragiczny. Jego ojciec walczy o życie w szpitalu, matka pod wpływem tragedii straciła głos a Theo ? Gdzie jest ? Zniknął bez śladu po tym, jak jego ojciec kazał mu uciekać i szukać pomocy.

"- Biegnij Theo, sprowadź pomoc.
Nie mogę zamknąć oczu. Boję się dźwięków, boję się ciemności, boję się rozgniewanego głosu."

Theo ma jedenaście lat i jest chłopcem ze spectrum autyzmu. Nie mówi, nie wie też, że się zgubił, nie zareaguje nawet na swoje imię..

"Gdzie jesteś synku" to niezwykle poruszająca I bardzo bolesna historia o rodzinie, która na codzień zmaga się z wywchowywaniem dziecka ze spectrum autyzmu. Nigdy nie miałam kontaktu z osobą chorą na autyzm, mogę jedynie po części sobie wyobrazić jak ciężkie jest życie z taką osobą, ile poświęcenia i uwagi potrzebuje dziecko autystyczne.
Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, z ogromnym zainteresowaniem przekręcałam karty powieści. Choć gdzieś w połowie wydawać by się mogło, że akcja powieści zwolniła i momentami robiło się nudno, to jednak zakończenie mocno mnie zaskoczyło, i całość uważam za naprawdę świetną lekturę.
Mamy tutaj intrygującą fabułę, ciekawie wykreowanych bohaterów, oczami których śledzimy całą historię. To wszystko łączy się w jedną wspaniałą całość w postaci naprawdę dobrego thrillera psychologicznego. Największym plusem tej historii jest to, jak autorka przedstawiła świat widziany oczami Theo, jako dziecka z autyzmem. To głównie na nim skupiłam swoją uwagę i z ogromnym zaciekawieniem czytałam rozdziały jemu poświęcone.
"Gdzie jesteś synku" to thriller, który szczerze mogę polecić fanom gatunku. W tej powieści z  pewnością znajdziecie wszystkie cechy, jakie powinien posiadać dobry thriller psychologiczny

Informacje dodatkowe o Gdzie jesteś, synku?:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 9788381957069
Tytuł oryginału: Bring Him Home
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Gdzie jesteś, synku?

Kup książkę Gdzie jesteś, synku?

Zaginiony chłopiec
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Zaginiony chłopiec

SZEŚĆ LAT TEMU KTOŚ GO PORWAŁ. DZISIAJ TWÓJ MAŁY CHŁOPIEC POWRÓCIŁ. DOCIERA DO NIEJ PRZECIĄGAJĄCA SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE SŁUCHAWKI CISZA. SERCE...

Rodzina z naprzeciwka
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Rodzina z naprzeciwka

CZASAMI NAJBARDZIEJ IDEALNE RODZINY SKRYWAJA NAJOKROPNIEJSZE SEKRETY. Wszyscy chcą żyć na Hogarth, ładnej, wysadzanej drzewami ulicy z białymi domami...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska