Zbłąkane serce

Ocena: 6 (1 głosów)
Jak to możliwe, by czuć się Francuzką, będąc Polką? Czy Austriak może czuć się Polakiem? I co czuje człowiek zaskoczony odkryciem, że jest Żydem, a co agent nieustannie zmieniający tożsamość? Co wpływa na ugruntowanie świadomości narodowej? Takie pytania, między innymi, zadaje Stefania Jagielnicka-Kamieniecka na kartach swej najnowszej powieści „Zbłąkane serce”, przesyconej subtelnym, wyrafinowanym erotyzmem w przedstawianiu uczuciowych rozterek głównej bohaterki.

Na stronach tej fascynującej opowieści o namiętnej, głębokiej miłości przewijają się meandry poczucia tożsamości. Pełna zaskakujących zwrotów akcja komplikuje się do tego stopnia, że niemożliwe wydaje się połączenie kochanków. A jednak okazuje się, że istnieje tajemnicze rozwiązanie wszystkich problemów, związane z wątkiem szpiegowskim.

Informacje dodatkowe o Zbłąkane serce:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-06-07
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788379000623
Liczba stron: 168

więcej

Kup książkę Zbłąkane serce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zbłąkane serce - opinie o książce

Avatar użytkownika - Leopolda
Leopolda
Przeczytane:2013-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
„Zbłąkane serce” to współczesna obyczajowa powieść o romantycznej miłości i przeszkodach na drodze do połączenia kochanków. Tragiczne wydarzenia rzucają kłody pod nogi kochającej się pary – Lidii i Thomasa. Największą przeszkodą okazuje się zachwianie poczucia tożsamości kobiety. Problemy z poczuciem przynależności narodowej ma nie tylko ona, czując się Francuską po ukończeniu studiów romanistyki, lecz również jej dwaj byli mężowie. Pierwszy z nich, Valentin, który jest Niemcem, neguje swą tożsamość, nazywając siebie Europejczykiem. Po odkryciu prawdy o nazistowskim dziadku przedawkowuje narkotyki. Jego konserwatywna matka obwinia Lidię za jego śmierć i wyzywa ją od Żydówek. Tymczasem jej drugi mąż Rafał rozwodzi się z nią z tego powodu, że... nie jest Żydówką. On też ma problemy z tożsamością. Pochodzi z fanatycznie religijnej rodziny. Gdy dowiaduje się, że jego przodkowie byli Żydami, którzy przeszli na katolicyzm, nie potrafi wybaczyć rodzicom ukrywania tego faktu. Zrywa z rodziną wszelkie kontakty, staje się ortodoksyjnym Żydem, wstępuje do gminy żydowskiej i usiłuje zmusić do tego Lidię. Wobec jej oporów porzuca ją dla jednej z członkiń gminy. Austriak Thomas – slawista, tłumacz polskiej literatury – niemal czuje się Polakiem. Lidia zakochuje się w nim z wzajemnością i porzuca pomysł zamieszkania we Francji po rozwodzie z Rafałem. Jest to namiętna i głęboka miłość. Niestety następują tragiczne zdarzenia, utrudniające połączenie kochanków. W czasach globalnej wioski meandry poczucia tożsamości często przewijają się w życiu wrażliwych jednostek. Dotyczą szczególnie Polaków, z których tak wielu mieszka poza granicami ojczyzny. A nawet żyjący w swoim kraju mają z tym nieraz problemy. Dlatego też warto przeczytać tę powieść, by uświadomić sobie swą narodową przynależność. Inną jej zaletą jest wyrafinowany sposób przedstawienia wielkiej miłości, która potrafi przezwyciężyć wszelkie uczuciowe zachwiania i obiektywne przeszkody. Wartka, zaskakująca akcja powoduje, że trudno jest oderwać się od tej lektury.
Link do opinii
Inne książki autora
Więcej niż szczęście
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka0
Okładka ksiązki - Więcej niż szczęście

Jak odróżnić dobro od zła? Szczerość od fałszu? Czy można wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili… I po co właściwie żyć w tak zakłamanym i okrutnym...

W matni
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka0
Okładka ksiązki - W matni

Życie nie rozpieszcza Marii. W domu mąż alkoholik, który wyładowuje na niej wszystkie swoje życiowe niepowodzenia i notorycznie zdradza, w pracy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy