reklama

Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze!
Pięknie napisana i zilustrowana rymowana historyjka z okienkami przykuje uwagę każdego dziecka.

Robi się chłodno i pan Jeż musi jak najszybciej znaleźć mieszkanie na zimę. Ale wszędzie, gdzie zagląda, zamieszkało już jakieś inne zwierzątko. Co za pech! Wiele się wydarzy, zanim mały czytelnik dowie się, czy pan Jeż w końcu znalazł schronienie.

Książka wspiera rozwój emocjonalny i kształtuje świat wartości.

Informacje dodatkowe o Wszystko będzie dobrze:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-18
Ilustracje:Ina Hattenhauer

Kup książkę Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2022-10-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Wszystko będzie dobrze" to krótka lektura, idealnie wpasowująca się w obecną porę roku, gdyż pełno w niej kolorów jesieni.

"Robi się chłodno i Jeż musi jak najszybciej znaleźć mieszkanie na zimę. Niestety wszędzie, gdzie zagląda, zamieszkało już jakieś inne zwierzątko. Co za pech!

Wiele się wydarzy, zanim mały czytelnik dowie się, czy Jeż w końcu znalazł schronienie."

Sympatyczny Jeż zabiera maluszki w krótką podróż po nowy dom. Dzieci wraz z nim zajrzą w kilka miejsc i będą mogły się przekonać kto już je wcześniej zamieszkał. Na pewno będą zadowolone z odkrywania tej "tajemnicy", bowiem zwierzątka ukryte są za otwieranymi okienkami. Poznają też emocje towarzyszące jeżykowi, od ekscytacji i radości po smutek i zwątpienie. Będą mogły także przyjrzeć się bliżej jesieni, poznać tę porę roku i zauważyć charakterystyczne dla niej barwy.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 2 roku życia. Ma mniejszy format i kartonowe strony z zaokrąglonymi brzegami. Ilustracje są przyjazne, kolorystyka ciepła i miła dla oka. Tekst jest zrozumiały, łatwy do przyswojenia i rymowany, więc wpada w ucho. A w dodatku pewien fragment powtarza się na każdej stronie, niczym refren. Ja i mój starszy syn uwielbiamy takie rymowanki. :)

Wśród książek z Jeżykiem znalazł się jeszcze tytuł "To właśnie szczęście".

To właśnie szczęście!
Ina Hattenhauer0
Okładka ksiązki - To właśnie szczęście!

Jest ciepły, słoneczny dzień, a pan Jeż wraca po pracy do domu. Po drodze rozmawia z napotkanymi zwierzętami, które dzielą sie z nim swoim szczęściem...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski