Wojna w Jangblizji. We wnętrzu

Ocena: 0 (0 głosów)

Jak wygląda świat, gdy wojna się kończy? Co dzieje się z bohaterami, gdy odgłosy walki cichną? Czy wygrana z wrogiem jest gwarancją „żyli długo i szczęśliwie”?  A może, by zapanował pokój, należy jeszcze wiele zrobić?

Po zwycięskiej bitwie z wojskami Szmaragdowej Pani w Jangblizji zaczyna panować spokój. Istoty wracają do swoich domów i starają się odbudować życie zniszczone przez wojnę. Bardzo szybko jednak mieszkańcy Jangblizji przekonują się, że nie ma powrotu do tego, co było kiedyś, i że niełatwo jest zbudować nowe na zgliszczach starego. Część mieszkańców odważnie patrzy w przyszłość, są jednak i tacy, których zmiany drażnią.

 Nana i Roan wraz z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwanie tajemniczych kul, które mają przywrócić równowagę w ich świecie. Przemierzając Jangblizję, odkrywają nieznane tereny i poznają istoty, o których nigdy wcześniej nie słyszeli. Wspólnie przeżywają wiele przygód, a ich przyjaźń, która nieraz wystawiana jest na próbę, z każdym dniem staję się silniejsza.

 Wyprawa do innego świata była bardzo trudna, a powrót do domu również nie jest łatwy, najciekawsza jednak okaże się wyprawa do własnego wnętrza…

Informacje dodatkowe o Wojna w Jangblizji. We wnętrzu:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2017-11-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7856-687-8
Liczba stron: 383

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wojna w Jangblizji. We wnętrzu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wojna w Jangblizji. We wnętrzu - opinie o książce

"Wszyscy jesteście inni, a nie pozwalacie na tę inność. Nie chcecie jej poznać. Niszczycie ją".


Wraz z bohaterami serii "Wojna w Jangblizji" byliśmy już "W tamtym świecie", a także "W domu". W trzeciej, jak przekonuje autorka ostatniej części, wybieramy się do wnętrza. Do wnętrza naszych dusz, naszych przekonań, przyzwyczajeń oraz nabytych zachowań. Jak się okazuje to najtrudniejsza wędrówka, bo polegająca na walce z samym sobą.

Agnieszka Steur pochodzi z Wałbrzycha. Jest polonistką, nauczycielką, badaczką języka, pisarką, dziennikarką i felietonistką. Ukończyła Uniwersytet Amsterdamski, jest żoną i mamą mieszkającą w Holandii. Zagorzała zwolenniczka nauki języka polskiego dzieci urodzonych i wychowanych w polsko-holenderskich rodzinach. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień.

Wojna w Jangblizji się kończy, ale koniec ten jak się okazuje jest początkiem nowych problemów. Szmaragdowa Pani wraz ze swoim wojskiem przegrała, jednak życie mieszkańców tej krainy zmienia się diametralnie. Część z nich, próbując wrócić do dawnej egzystencji, otwiera się na nieuniknione zmiany, podczas gdy pozostała nie chce przyjąć do wiadomości, że dawne prawa przestały działać. Nana i Roan oraz ich przyjaciele pragną przywrócić równowagę w swoim świecie za pomocą kul, których cały czas szukają.

Agnieszak Steur po raz kolejny zabrała mnie w pełną przygód podróż, po niezwykle ciekawej krainie, jaką jest Jangblizja. Już w drugim tomie tego cyklu poznałam jej niektórych interesujących mieszkańców, a w tej części przemierzając wraz z bohaterami ziemie tego państwa, znowu zachwyciłam się wyobraźnią autorki w przestrzeni kreacji świata przedstawionego. Trudno bowiem nie zachwycać się rozmachem z jakim pisarka kreśli swoim piórem fantastyczne istoty oraz prawa panujące w Jangblizji.

"We wnętrzu" to książka, która podobnie jak dwa poprzednie tomy, dotyka w sposób przenośny, problemów współczesnego świata. Autorka porusza bowiem temat odmienności w kontekście naszej segregacji rasowej, problemu wojny, która zawsze zmienia otaczający świat, czy też definicji dobra i zła. W książce znaleźć można wiele takich odwołań i analogii, które zmuszają do chwilowej refleksji nad funkcjonowaniem otaczającego nas świata. Dla młodego czytelnika to z pewnością duża wartość dodana, oprócz przyjemności z przeżywania ekscytujących przygód wraz z bohaterami.

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że pewien element zakończenia losów bohaterów, nieco mnie zaskoczył, gdyż nie przewidziałam takiego zwrotu akcji. Podobało mi się także to, że na końcu autorka zamieściła Epilog oraz, że w treści po raz kolejny zawarte zostały oddające klimat tej powieści, ilustracje. Myślę, że czytelników dwóch poprzednich części nie muszę przekonywać do lektury ostatniej.

"Wojna w Jangblizji" jako cała seria to świetny przykład literatury familijnej z gatunku fantasy. Spójne tło fabularne, obecność magii, równoległy świat do naszego oraz nieco baśniowe i mitologiczne elementy to cechy charakteryzujące tę część oraz dwie pozostałe. Rozbudowane opisy, ale nie przytłaczające swoim rozmachem, realistyczne postawy bohaterów oraz wewnętrzna logika konstrukcyjna, pozwalają mi nazwać całą tę serię świetną lekturą dla każdego, bez względu na wiek.


Link do opinii
Inne książki autora
Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie
Agnieszka Steur0
Okładka ksiązki - Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie

Królowa Zara jest przerażona, gdy wybucha w Jangblizji wojna. Jej dzieci, Roan i Nana, powierzone Owcowatej Irys, chronią się w Tamtym Świecie –...

Wojna w Jangblizji. W Domu
Agnieszka Steur0
Okładka ksiązki - Wojna w Jangblizji. W Domu

Gdy księżniczka Nana budzi się w Jangblizji, sądzi, że najtrudniejszy etap podróży ma już za sobą. Nareszcie wróciła do domu. Szybko jednak...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy