Wilczy zew

Droga do wolności zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku.

Rok 1904. Na Dalekim Wschodzie trwa wojna rosyjsko-japońska. Nastroje buzują. Przymusowy pobór do wojska, bieda i głód, samowola panów, nieustanna inwigilacja… Rewolucja wydaje się nieunikniona.

Wiatr historii nie omija i Brzezin – polskiego majątku w odległym zakątku Ukrainy. Jego mieszkańcy zostaną wkrótce wplątani w krwawe porachunki między ludźmi miejscowego obszarnika a bandą buntowników.

Na pomoc przybywa im nietypowa kompania: bystry student medycyny wraz z dwoma byłymi żołnierzami Legii Cudzoziemskiej. Rozpoczyna się nierówna walka.

Informacje dodatkowe o Wilczy zew :

Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2024-05-15
Tytuł oryginału: Wilczy zew

Kup książkę Wilczy zew

Wilczy zew - opinie o książce

„Wilczy zew” niezwykle emocjonującą opowieść, która przenosi czytelnika do centrum burzliwych wydarzeń historycznych. Początek XX wieku, rok 1904, Vladimir Wolff zabiera nas w sam środek rosyjsko-japońskiej wojny. Przymusowy pobór do wojska, bieda, głód, nacisk władz, brak poszanowania. To wszystko wywołuje wrogość wśród ludności cywilnej i podsyca nastroje rewolucyjne.

Już od pierwszego akapitu, cała historia wzbudza ciekawość czytelnika, po przeczytaniu kilku stron mamy przedsmak tego, z czym zetkniemy w całej powieści. Obrazowość sytuacji i postaci pobudziły moją wyobraźnię, do tego stopnia, że bez trudu przeniosłam się, do niespokojnych Brzezin – polskiego majątku w odległym zakątku Ukrainy. Którego mieszkańcy zostaną wplątani w krwawe porachunki między ludźmi miejscowego obszarnika a bandą buntowników.

Vladimir Wolff powoli małymi kroczkami buduje całą fabułę, specyficzni bohaterowie i lekkie pióro sprawia, że cała opowieść pochłania nas całkowicie. Doskonale oddany klimat tamtych czasów. Widać, że autor jest profesjonalistą, wszystkie szczegóły są przemyślane i dopracowane. Czuć dbałość o szczegóły i ogromną wiedzę historyczną, rewelacyjnie ukazani bohaterowie. To złożone, niejednolite, barwne, pokomplikowane osobowości. Wnikliwa analiza ludzkich charakterów i ich poczynań.

„Wilczy zew” ta książka jest dla każdego, kto ceni dobrze napisaną powieść, pełną akcji i historycznego realizmu. Inspirująca historia, która skłania do głębszej refleksji.

Horyzont zdarzeń
Vladimir Wolff0
Okładka ksiązki - Horyzont zdarzeń

Tom V Cyklu Stalowa kurtyna". (Stalowa kurtyna, Czerwona Apokalipsa, Piaski armagedonu, Północny sztorm) Ta książka to Czerwony Sztorm XXI wieku! Rewelka...

Tygrys i Smok
Vladimir Wolff0
Okładka ksiązki - Tygrys i Smok

Świat wstrzymał oddech, kiedy grupa uderzeniowa amerykańskiego lotniskowca uległa zagładzie w wybuchu jądrowym tuż przed chińską inwazją na Tajwan. Zegar...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski