Droga do wolności zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku.
Rok 1904. Na Dalekim Wschodzie trwa wojna rosyjsko-japońska. Nastroje buzują. Przymusowy pobór do wojska, bieda i głód, samowola panów, nieustanna inwigilacja… Rewolucja wydaje się nieunikniona.
Wiatr historii nie omija i Brzezin – polskiego majątku w odległym zakątku Ukrainy. Jego mieszkańcy zostaną wkrótce wplątani w krwawe porachunki między ludźmi miejscowego obszarnika a bandą buntowników.
Na pomoc przybywa im nietypowa kompania: bystry student medycyny wraz z dwoma byłymi żołnierzami Legii Cudzoziemskiej. Rozpoczyna się nierówna walka.
Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: Wilczy zew
Język oryginału: polski
,,Droga do wolności zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku"
- cytat o wolności z okładki książki ,,Wilczy zew" Vladimira Wolffa świetnie oddaje jej treść.
Rok 1904. Tomasz Niemojowski dostaje list od siostry przyjaciela ze studiów, który sprawia, że z dwoma legionistami wyrusza do Brzezin, polskiego majątku na ukraińskiej wsi. Rezolutny student medycyny chce chronić bezbronne kobiety i zemścić się, nie do końca świadomy, że przyjdzie im zmierzyć się z nową rzeczywistością.
Autor zabiera nas w podróż do epicentrum rosyjsko-japońskiej wojny, gdzie mozaika wątków miesza się z historycznymi realiami i fikcją literacką. Wiarygodny obraz rewolucji, spisków, zdrad, niepewności, czy też społecznych niepokoi, zderza się z ideałami i gotowością oddania życia dla sprawy. Świetny styl, spora dawka adrenaliny z barwnymi i koronkowymi opisami starć, gdzie tempo narracji dziarsko pędzi naprzód. Wart uwagi jest istotny udział kobiet nie tylko tych w żałobie, ale też takich, które są gotowe zabić z miłości. Złożona ze świetnych dialogów nadających historii intensywności oraz pokazujących charakter bohaterów. Wplecione brutalne wydarzenia, gdzie bunt zakorzenia się coraz bardziej, znacząco wpływają na oryginalny wydźwięk. Opowieść kunsztownie uszyta przybiera surowy klimat, gdzie coś jest dobre albo złe, białe lub czarne.
Polecam powieść obfitującą w wiele przygód poruszając wyobraźnię z nieoczywistym strumieniem zdarzeń.
Tysiące ofiar to tragedia, miliony - to Nowy Porządek Świata. Epidemie, kryzysy, zamachy - przypadek? A może wszystko idzie zgodnie z planem jak w szwajcarskim...
Jeszcze nigdy zwycięstwo nie wydawało się tak nierealne, a konsekwencje klęski tak koszmarne. Pojawili się jak grom z jasnego nieba. Dosłownie....
Przeczytane:2024-07-02, Ocena: 5, Przeczytałem, Wydawnictwo Warbook, Mam, 2024, Powieść Historyczna,
„Wilczy zew” niezwykle emocjonującą opowieść, która przenosi czytelnika do centrum burzliwych wydarzeń historycznych. Początek XX wieku, rok 1904, Vladimir Wolff zabiera nas w sam środek rosyjsko-japońskiej wojny. Przymusowy pobór do wojska, bieda, głód, nacisk władz, brak poszanowania. To wszystko wywołuje wrogość wśród ludności cywilnej i podsyca nastroje rewolucyjne.
Już od pierwszego akapitu, cała historia wzbudza ciekawość czytelnika, po przeczytaniu kilku stron mamy przedsmak tego, z czym zetkniemy w całej powieści. Obrazowość sytuacji i postaci pobudziły moją wyobraźnię, do tego stopnia, że bez trudu przeniosłam się, do niespokojnych Brzezin – polskiego majątku w odległym zakątku Ukrainy. Którego mieszkańcy zostaną wplątani w krwawe porachunki między ludźmi miejscowego obszarnika a bandą buntowników.
Vladimir Wolff powoli małymi kroczkami buduje całą fabułę, specyficzni bohaterowie i lekkie pióro sprawia, że cała opowieść pochłania nas całkowicie. Doskonale oddany klimat tamtych czasów. Widać, że autor jest profesjonalistą, wszystkie szczegóły są przemyślane i dopracowane. Czuć dbałość o szczegóły i ogromną wiedzę historyczną, rewelacyjnie ukazani bohaterowie. To złożone, niejednolite, barwne, pokomplikowane osobowości. Wnikliwa analiza ludzkich charakterów i ich poczynań.
„Wilczy zew” ta książka jest dla każdego, kto ceni dobrze napisaną powieść, pełną akcji i historycznego realizmu. Inspirująca historia, która skłania do głębszej refleksji.