reklama

Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość

Unikatowe materiały o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian autora książki Polska demonologia ludowa

Dr Leonard J. Pełka, niekwestionowany autorytet w dziedzinie badań nad słowiańszczyzną, oprócz pisania książek zajmował się również publicystyką. Niniejsza pozycja to zbiór jego tekstów, które w takiej formie ukazują się po raz pierwszy.

Przedmiotem prezentowanych rozważań są Słowianie i ich dziedzictwo. Autor porusza m.in. tematy rodzimowierstwa czerpiącego swoje religijne inspiracje nie tylko z wierzeń funkcjonujących wśród Słowian, ale też z późniejszych elementów folkloru ludowego, którego pierwotne elementy odnaleźć można w obrzędach dawnych pogan. Pełka porusza również problematykę ekofilozoficzną - pokazuje, jak nasze rodzime wierzenia ludowe kształtowały świadomość o ekosystemie i wpływały na postępowanie w tym zakresie.

Świat Słowian to pasjonująca i wnikliwa pozycja ukazująca ciekawe spojrzenie znawcy tematu na wiele aspektów kultury Słowian.

Książkę wstępem opatrzył uznany religioznawca i etnolog, profesor Andrzej Szyjewski.

Informacje dodatkowe o Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2023-03-21
Kategoria: Socjologia, filozofia

Tagi: Popularne wierzenia i wiedza nienaukowa

Kup książkę Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość

Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023, E-booki, Popularnonaukowe,
Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian
Leonard J. Pełka0
Okładka ksiązki - Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian

Jedna z najważniejszych książek poświęconych polskiej demonologii. Fascynujący świat słowiańskich duchów i demonów od lat inspiruje najznakomitsze...

Śladami pierwotnych wierzeń. Duchy, bóstwa i totemy
Leonard J. Pełka0
Okładka ksiązki - Śladami pierwotnych wierzeń. Duchy, bóstwa i totemy

Wspaniałe dzieło popularnonaukowe autora Polskiej demonologii ludowej Skąd się wziął kult religijny? W jaki sposób ukształtowała się wiara w istnienie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski