Opowieść, w której Paddington odkrywa, że czasem lepiej trzymać język za zębami
Gdy państwo Brownowie przeczytali w gazecie pewien artykuł, zaniemówili. Czy to możliwe, że ich gospodyni jest szefową lokalnej szajki? Kim jest uzbrojony w młot przestępca? I wreszcie - co z tym wszystkim ma wspólnego Paddington?
Nad niedźwiadkiem zebrały się ciemne chmury. Wszystko dlatego, że mimo dobrych chęci powiedział trochę za dużo.
Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, aby doszło do stłuczki z... samochodem egzaminatora. Gorzej być nie mogło. Czy Paddingtonowi uda się wyjść z tej sytuacji obronną łapą?
Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom.
Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu.
A szczególnie dla dzieci w wieku 4+.
W serii ukazały się:
1. ,,Miś zwany Paddington"
2. ,,Jeszcze o Paddingtonie"
3. ,,Paddington daje sobie radę"
4. ,,Paddington za granicą"
5. ,,Nowe przygody Paddingtona"
6. ,,Paddington się krząta"
7. ,,Paddington przy pracy"
8. ,,Paddington wyrusza do miasta"
9. ,,Paddington na wycieczce"
10. ,,Paddington ma rację"
11. ,,Paddington zdaje egzamin"
12. ,,Paddington tu i teraz"
13. ,,Paddington idzie jak burza"
14. ,,Uściski od Paddingtona"
15. ,,Paddington triumfuje"
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 176
Czy są tu fani Paddingtona? Jeśli go jeszcze nie znacie - to najwyższa pora na spotkanie z niedźwiadkiem, który wprost kocha marmoladę i przygody, nawet przypomni nam o dobrym manierach. Jego historie to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej, przetłumaczono je już na ponad 30 języków i od więcej niż 60 lat cieszą czytelnicze serca.
Wznowienia przygód Misia Paddingtona właśnie miały niedawno premiery, jak urocze są ich okładki, prawda? W nasze ręce trafił tom “Paddington tu i teraz” od @znakemotikon
Historia wydaje się na początku niepozorna, choć Paddingtonowi ginie wózek na zakupy. Na policji dochodzi do szczegółowych wyjaśnień. Czy Misiowi potrzebne jest prawo jazdy? Czyżby? W dodatku dowiadujemy się, że znajomość języka angielskiego nasz pluszak zawdzięcza cioci Lucy.
W dalszej części historii poznajemy, kim jest Pan Dan, Rynniarz Dżentelmen i kilka innych interesujących charakterków, który z nich to złodziejaszek? Mimo dobrych intencji Miś wpada w tarapaty, bo odzywa się wtedy, kiedy nie powinien, ale w teatrze ma moment chwały, a państwo Brownowie są z niego dumni.
Czas na czytanie tego tytułu teraz jest idealny, bo świętować będziemy z Paddingtonem Halloween i okres świąteczny.
Świetnie się czytało, książka jest mądra, napisana pięknym językien, a przekład z angielskiego jest fenomenalny. Naszkicowane ilustracje bardzo mi się spodobały.
To wydanie ozdobi domową biblioteczkę, okładka jest w pastelowej kolorystyce, a każda z części serii jest w innym kolorze.
Polecam z całego serca.
Klasyka literatury dziecięcej. Pozycja obowiązkowa do snu mojej córki.
Miś Paddington, przybysz z dalekiego Peru, zadomowił się w Londynie na dobre! Niedawno wywołał rewolucję w życiu Państwa Brown, a teraz jest ulubieńcem...
Dobrze jest być niedźwiadkiem. Zwłaszcza niedźwiadkiem o imieniu Paddington. Ma puchate serce i chowa kanapkę z marmoladą pod kapeluszem. Wie, że na świecie...
Przeczytane:2024-02-25,
Paddington jest prostolinijnym misiem. Mówi, co mu ślina na język przyniesie, a wiele kwestii rozumie wyjątkowo dosłownie. Jak możecie się domyślić, prowadzi to do wielu niezręcznych, ale również zabawnych sytuacji. Wiele tego typu dialogów znajdziemy w zbiorze opowiadań „Paddington tu i teraz”. Wiecie co to znaczy? Zaczynamy przegląd kolejnego tomu przygód niedźwiedzia z Mrocznego Zakątka Peru.
Zbiór otwiera opowiadanie „Kłopoty z parkowaniem”, w którym ktoś zabiera wózek na zakupy Paddingtona. Tak zuchwałą kradzież trzeba niezwłocznie zgłosić na policję. Rozdział drugi zatytułowany jest „Niedźwiedzia przysługa”, a grasuje w nim tajemniczy włamywacz. Dalej czekają na nas wręcz artystyczne doznania. Czy wiecie, czym jest pianola? W tekście „Paddington gra na akord” sympatyczny miś zabawi się w pianistę. Opowiadanie numer cztery ma tajemniczy tytuł „Paddington przechodzi sam siebie”. Co takie „odstawi” futrzasty bohater? Dodam tylko, że tekst ten nawiązuje do święta Halloween. W rozdziale „Paddington puszcza farbę” przekonamy się, że czasami warto trzymać język za zębami. Michael Bond wzniósł się na wyżyny konstruując dialog i bawiąc się znaczeniami wyrazów. W „Paddington mierzy wysoko” niedźwiedź chce zrobić państwu Brown niespodziankę. Przez to pracownik biura podróży nabawi się bólu głowy. Natomiast w „Świątecznej niespodziance Paddingtona” będziemy mieli okazje poznać członka jego rodziny, który przybył do Londynu z samego Mrocznego Zakątka Peru.
Na moim blogu napisałam dużo o Paddingtionie. Za każdym razem kiedy kończę kolejny tekst mam wrażenie, że (w końcu) wyczerpałam temat. Po czym dostaję kolejny tom jego przygód i dostrzegam w nim nowe rzeczy, nowe morały. Po przeczytaniu „Paddington tu i teraz” dzieciaki same dojdą do wniosków, że warto się dopytywać i warto zastanawiać się nad tym, co i komu mówimy. A przy tym pośmieją się z wpadek sympatycznego niedźwiedzia.