Odlotowe gołębie łapią bandytów

ODLOTOWE GOŁĘBIE ŁAPIĄ BANDYTÓW

Każdy prawdziwy gołąb da się pokroić za okruszki. Mniam! Mniam! Mniam! Lubicie frytki? Pizzę? Lody? Tym dla gołębi są okruszki. Ale WSZYSTKIE zniknęły z miasta!

Zamaskowana drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI wkracza do akcji! Gołębie wiedzą wszystko, widzą wszystko, są WSZĘDZIE. Kto jak kto, ale te pokręcone ptaki są PRAWDZIWYMI mistrzami kamuflażu. Najlepszymi tropicielami zagadek w mieście. I zrobią wiele, NAPRAWDĘ wiele, by rozwikłać skomplikowane tajemnice i wygrać walkę ze złem. Uważaj, gruchną każdego, kto temu zaprzeczy! Pingwiny z Madagaskaru to przy nich grzeczni chłopcy, a Dog Man - niewinny szczeniak.

Poznaj swoich nowych kumpli, oto ODLOTOWE GOŁĘBIE:

EKSPRES żyje na krawędzi, złoczyńców zjada na śniadanie, rozwiązuje najtrudniejsze zagadki, a co najważniejsze - ratuje wasze tyłki przed najgorszym. Wroną Wielkodziobą, porywaczami i Megagackiem, a nawet śmierdzącą bombą na festynie food trucków.

MASKOPTAK może się stać wroną, nietoperzem, ba!, nawet człowiekiem... (albo chociaż jego ręką lub nogą... czy coś w tym stylu). Nikt tak nie kocha przebieranek jak świrnięty Maskoptak, który walczy na śmierć i życie o ostatni okruszek.

PAPILOTKA supersilna, superodważna i totalnie pokręcona, nie cofnie się przed niczym, nawet będąc krok od katastrofy. Choć bycie w drużynie, to czasami ciężki kawałek chleba, ten lotny ptak poradzi sobie ze wszystkim.

WYWROTKA wykręci się z każdej opresji, czasami buja w obłokach, ale podbramkowe sytuacje to jej chleb powszedni, ma na oku cały park i nie da sobie w okruszki dmuchać, a za przyjaciółmi pójdzie w ogień.

GRUCHOT nigdy nie chowa głowy w piasek, ale czasami chodzi spać z kurami, nie tak łatwo podciąć mu skrzydła i choć może się wydawać, że walczy z wiatrakami, to podczas każdej brawurowej akcji idzie na całość.

Cudownie absurdalna - ,,Booklist"

Szalona kryminalna farsa... Młodzi czytelnicy szybko ją rozpracują - ,,Kirkus Reviews"

Idealna dla początkujących czytelników, którzy żądają akcji, przezabawnych porwań i walki z przestępczością - ,,School Library Journal"

Informacje dodatkowe o Odlotowe gołębie łapią bandytów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-06-28

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Odlotowe gołębie łapią bandytów

Odlotowe gołębie łapią bandytów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-07-16,

Książka - jak mówi już sam tytuł - jest po prostu odlotowa, więc szykujcie się na fantastyczną zabawę.

Mój syn odkąd pamiętam lubił gonić gołębie po mieście lub parku, co nie nawsze spotykało się z aprobatą przechodniów. Kto jest w stanie powstrzymać dwulatka?
Czy to znajoma dla Was sytuacja? Na wspomnienie o tych zabawnych momentach świetnie nam się czytało.

Kamuflaż to nie taka łatwa sprawa, więc potrzebny do pomocy jest mistrz. Przed gangiem gołębi bowiem czeka do odkrycia wiele tajemnic, bo okazuje się, że w ich mieście całkiem dużo się dzieje. Trudno wyśledzić kogoś, kto poluje na nietoperze, ale to jedynie wierzchołek góry lodowej, bo zagadek do rozwiązania jest więcej. Papilotka, Wywrotka, Gruchot i reszta paczki biorą się do roboty, a ich oryginalna kryjówka i pomysły są nie do przebicia.

Gotowi na łowy niebezpiecznych gagatków? Zwłaszcza tego, który podkrada okruszki w parku?

Ilustracje i ich komiksowy charakter świetnie uzupełniają treść, na pewno zagwarantują Wam mnóstwo śmiechu. Początkujący czytacze będą zachwyceni, wielkość czcionki będzie dla nich idealna. Znajdzie się też gratka dla małych miłośników rysunku i szansa narysowania ulubionego bohatera oraz rozmowy o mocach każdego z gołębi. Przy okazji możemy przedyskutować ich własne talenty.

Ta historia to niesamowita dawka dobrego humoru w sam raz na wakacje.
Będziemy wypatrywać kolejnych tomów przygód odlotowych ptaków.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jeżeli ktoś z was kojarzy bajkę Pingwiny z Madagaskaru, to dosłownie znajdzie tutaj ich odbicie. Jedynie w formie gołębi:-) Poznajcie zatem Maskoptaka, którym jest szczupłym gołąb o bardzo wybujałej wyobraźni. Ogromnie lubi się przebierać i nie przejmuje się opinią innych. Wiele znajomych starało się go nakierować na ,,normalne" tory, jednak on nie daje za wygraną i pokazuje nam, że warto kochać siebie i być takim, jakim się jest. Wyróżnia się spostrzegawczością i nie raz pomoże nowym znajomym uratować ich świat. Kolejnym pozytywnie zakręconym gołębiem jest Papilotka. Jej szyja faktycznie jest zakręcona:-) Pomysłowość tej gołębicy zwala z nóg. Jeśli już ktoś musiał się zakamuflować tak, by nikt go nie widział, to była nią właśnie Papilotka:-) Jej ulubionym schowankiem jest dziura w murze z której nie zawsze potrafiła się wydostać. Jest najzabawniejszym gołębiem, który gdy tylko się pokazywał, od razu się uśmiechałam. Nawet, kiedy miała wygłaszać poważną mowę, to i tak wcale poważnie jej nie wychodziło. Oprócz okruszków uwielbia również kiełbaski:-)Cały zespół ją akceptował, gdyż posiadała pewien dar, którego nie zdradzę, ale warto go poznać:-) Ekspres, czyli trzeci z gołębi posturą przypominający mur berliński, czy słup soli. Przekręcał wyrazy tak, by wmówić innym, że są wyjątkowi, a tak naprawdę w zabawny sposób sobie z nich drwił. Jeśli już ktoś chował ważne dowody w sprawie, lub chciał, by czegoś nie ruszać, to Ekspres był idealnym pomocnikiem. Z reguły te dowody zjadał:-) Ostatnim gołębiem z paczki jest Gruchot, czyli najstarszy z gołębi i widać, że po przejściach. To on zebrał cała ekipę i namówił Maskoptaka, by do nich dołączył. Jego celem jest pomaganie innym, dlatego była to postać, która wszystkich tu scalała. Oczywiście będą tu również inne zwierzątka i spełnią rolę bardziej i mniej ważnych. Odbędą trzy przygody w których będzie trzeba kogoś uratować. Tylko uwaga, nie każdy jest tu tym za kogo się podaje:-) Z pozoru niewinne i przyjacielskie postacie dla władzy zrobią wszystko, a co dopiero dla okruszków! Niby to trzy inne historie, jednak każda się z następną łączy. Nie da się nie doczytać jej na raz, gdyż te gołębie pokochać można całym sercem. Co z tego, że są nieidealna? Mogą być zarówno tobą, czy mną, sąsiadem, czy bezdomnym. Wiele osób może się z nimi utożsamić. Strasznie ich pokochałam i liczę na kolejne równie niesamowite części! Bardzo ją polecam!

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-07-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

𝕆𝕕𝕝𝕠𝕥𝕠𝕨𝕖 𝔾𝕠łę𝕓𝕚𝕖

ᴌᴀᴘɪą ʙᴀɴᴅʏᴛóᴡ

To pierwsza część odlotowej serii komiksów dla dzieci.

Ale nie byle jakich!

To pierwszy komiks o gołębiach, w dodatku cały na szaro 💙

Co ciekawe, kiedy kurier przyniósł ten egzemplarz, na naszym dachu pojawiły się dwa gołębie 🙈🤭

Wiecie, jak dzieci lubią lody, pizzę i inne "śmieciowe żarcie"?

To tym samym dla gołębi są okruszki.

Jednakże one... Znikają!

Zamaskowana drużyna odlotowych ptaków postanawia wkroczyć do akcji i odnaleźć zaginione okruszki.

Są mistrzami kamuflażu i rozbawią Was do łez.

Obejrzyj rolkę i poznaj bohaterów.

Mój syn je kocha a ja nie mogłam napatrzeć się na jego radość podczas czytania.

Już się pyta, kiedy będzie następny tom, najlepiej ten zielony!

Tak, to jego ulubiony kolor 💚

A mi ktoś gruchnął, że drugi tom już jest na @empikcom 🔥

Polecamy serdecznie tę niesamowicie zabawną kreację tych jakże popularnych ptaków.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Oto kolejna książka, którą zaczęłam i skończyłam czytać jednego dnia, bo mimo ponad 200 stron skonstruowana jest tak, że czyta się ją ekspresowo.

I jak bardzo gołębi nie lubię (od czasów studiów i ówczesnego dworca katowickiego pełnego tychże, załatwiających się w locie nad... moją głową) tak bardzo chętnie przewracałam kolejne strony by poznać ich pomysły, intrygi i efekty podjętych działań.     Wywrotka, Papilotka, Gruchot, Ekspres i Maskoptak - mistrz kamuflażu, zabierają nas do swojego (bardzo nietypowego!) gołębiego świata i zapewniają dawkę dobrego humoru.     Każdy z tych gołębi jest inny, każdy posiada inne super moce, a razem tworzą drużynę odlotowych gołębi, gotowych do ratowania nietoperzy, ludzi czy... przywrócenia okruszków w parku. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jacy z nich detektywi!     To pierwsza część z serii o przygodach odlotowych gołębi. Zawiera trzy różne historie, choć lepiej czytać je po kolei.     Jak już pisałam jest pełna humoru, nietypowych sytuacji i ciekawych ptasich dialogów.      Krótkie teksty zostały uzupełnione komiksowymi wstawkami, dlatego też czyta się ją tak szybko. Czarno-białe rysunki są tutaj rewelacyjnym dopełnieniem tekstu.      Zabawna, zwariowana, pozwalająca oderwać się od rzeczywistości, będzie idealna dla młodych czytelników zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem, bądź nieco młodszych do poczytania z rodzicami.      Na czytelników na końcu książki czeka instrukcja, jak narysować każdego gołębia z odlotowej paczki krok po kroku, a także miejsce na stworzenie swojego. I jest też tajna, zakokodowana wiadomość do rozszyfrowania!     To kto dopisał tę książkę do swojej listy? :)

Zwierzęta jak i ptaki mają bardzo interesujące życie, ale też muszą walczyć ze złem. Tak było w przypadku gołębi z książki ,,Odlotowe gołębie łapią bandytów".

W skład drużyny wchodzą: Gruchot (szef), Wywrotka (bardzo giętka), Ekspres (mistrz orientacji), Papilotka (supersilna) oraz Maskoptak (mistrz kamuflażu).

W tej części Odlotowe Gołębie muszą rozwiązać trzy zagadki. Ich supermoce bardzo im w tym pomagają, ale czy uda im się rozwikłać zagadkę braku okruszków w parku?

Przeczytałam tę książkę z uśmiechem na ustach. Była to lektura błyskawiczna. A jest taka dzięki formie w jakiej jest wydana, ma elementy komiksu. Duże ilustracje, mało tekstu, do tego wielka czcionka. To ułatwi czytanie małym czytelnikom.

W książce ciągle coś się dzieje, wiec nie ma czasu na nudę, a i humoru nie brakuje.

Myślę, że ta książka fajnie się sprawdzi do samodzielnego czytania i pierwszych prób sięgania po komiksy.

Jestem ciekawa jakie przygody czekają na te gołębie w kolejnych tomach.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-07-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Odlotowe gołębie. Łapią bandytów" to książka dla dzieci, która wciąga i rozbawia całą rodzinę. Czytając nie jeden raz parsknęliśmy śmiechem. Bohaterami książki jest bardzo giętka Wywrotka, mistrz orientacji Ekspres, supersilna Papilotka, mistrz kamuflażu Maskoptak oraz ich szef, Gruchot. Te niesamowite ptaki potrafią odnaleźć złodzieja okruszków w parku, są łowcami nietoperzy oraz potrafią uratować Food Truck przed cuchnącą bombą. A żeby odkryć prawdę i rozwiązać czasami niebezpieczne zagadki są w stanie zrobić wszystko. Naprawdę wszystko.

Książeczka składa się z 3 przezabawnych historyjek. Oprócz ciekawych historii, uwagę przykuwają czarno-białe ilustracje, które w pełni oddające zarówno humor jak i emocje gołębi. Na końcu książki znajdują się strony, które zawierają parę ciekawostek o gołębiach oraz strony pokazujące jak krok po kroku narysować gołębia. Można go narysować na dowolnej kartce albo w książce.

Książeczka posiada niewielki format, duże czasami pogrubione litery oraz ciekawe, zabawne zagadki do rozwiązania wraz z bohaterami. Wszystko to sprawia, że książka jest idealna do wspólnego czytania podczas wakacji. Bardzo polecam!

Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo
Ben Wood0
Okładka ksiązki - Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo

ODLOTOWE GOŁĘBIE POŻERAJĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO Czasem musisz być ZŁY, aby być DOBRY! Odważna drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI wkracza do akcji! To, co się dzieje...

Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora
Ben Wood0
Okładka ksiązki - Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora

Żeby powstrzymać potwora, trzeba stać się potworem! Odlotowe Gołębie próbują oczyścić miasto z niebezpieczeństwa! Ale jak to zrobić, gdy Ptysa Ptyś-Ptaś...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung