reklama

Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo

ODLOTOWE GOŁĘBIE POŻERAJĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO

Czasem musisz być ZŁY, aby być DOBRY!

Odważna drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI wkracza do akcji! To, co się dzieje w mieście, przekracza wszelkie granice gruchającej przyzwoitości. Co za potwór butelkuje ptaki? Kto rozkręca czarny rynek handlu ptasiorami? Ibis Cienka Szyja, Struś Postrach, a może Pan Placek - Książę Ciast i Król Kruchych Spodów? Ta sprawa ze złej robi się coraz gorsza! Zwłaszcza, gdy nasza drużyna wyląduje rozdzielona w czterech różnych zakątkach świata! ODLOTOWE GOŁĘBIE walczą z przestępcami nie od dziś! Jednak czy ta misja nie jest zbyt niebezpieczna nawet dla nich?

Poznaj swoich nowych kumpli, oto ODLOTOWE GOŁĘBIE (i jedna gałązka):

EKSPRES żyje na krawędzi, złoczyńców zjada na śniadanie, rozwiązuje najtrudniejsze zagadki, a co najważniejsze - ratuje wasze tyłki przed najgorszym.

PAPILOTKA supersilna, superodważna i totalnie pokręcona, nie cofnie się przed niczym, nawet będąc krok od katastrofy. Choć bycie w drużynie, to czasami ciężki kawałek chleba, ten lotny ptak poradzi sobie ze wszystkim.

WYWROTKA wykręci się z każdej opresji, czasami buja w obłokach, ale podbramkowe sytuacje to jej chleb powszedni, ma na oku cały park i nie da sobie w okruszki dmuchać, a za przyjaciółmi pójdzie w ogień.

GRUCHOT nigdy nie chowa głowy w piasek, ale czasami chodzi spać z kurami, nie tak łatwo podciąć mu skrzydła i choć może się wydawać, że walczy z wiatrakami, to podczas każdej brawurowej akcji idzie na całość.

MASKOPTAK może się stać wroną, nietoperzem, ba! nawet człowiekiem... (albo chociaż jego ręką lub nogą... czy coś w tym stylu). Nikt tak nie kocha przebieranek jak ten świrnięty ptasior, który walczy na śmierć i życie o ostatni okruszek.

PATYCZEK - TURBOGAŁĄZKA, a zarazem TAJNA BROŃ i... najlepszy przyjaciel Maskoptaka. Gałązki dają gołębiom poczucie ciepła i bezpieczeństwa. To tak jakbyście napili się gorącej czekolady, albo otulili szlafrokiem waszej babci.

Cudownie absurdalna - ,,Booklist"

Szalona kryminalna farsa... Młodzi czytelnicy szybko ją rozpracują - ,,Kirkus Reviews"

Idealna dla początkujących czytelników, którzy żądają akcji, przezabawnych porwań i walki z przestępczością - ,,School Library Journal"

Informacje dodatkowe o Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-07-12

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo

Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

Paczka zwariowanych gołębi wraca z kolejną porcją przygód i poznamy tutaj 3 nowe historie, a każda z nich niesie mądre przesłanie. Odważna ptasia drużyna zabiera się umiejętnie za rozwiązywanie zagadek i łapanie rzezimieszków, którzy psują spokój w mieście.

Dowiemy się, że możliwe jest umieszczenie ptaka (i to niejednego!) w butelce. Czy superptasiorom uda się pomóc znaleźć oprawcę? Strusia ucieczka i Pan Placek to równie ciekawe historyjki, a każda z nich sprawia, że chcemy poznać zakończenie akcji odważnej ptasiej brygady oraz będziemy wypatrywać kolejnych ich perypetii. Pomysły gołębich przyjaciół są niemal absurdalne, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo potrafią zastanowić, a zarazem rozbawić.

Jak myślicie, kto jest zwycięzcą
boksu piórkowego i kto ciągle obserwuje okolicę, aby ustrzec wszystkich przed bandytami?

Różnorodność czarno-białych ilustracji, duża czcionka i poczucie humoru to atuty tego wydania, a komiksowa forma trafia w gust mojego pięciolatka.

Fantastyczna propozycja dla początkujących czytelników, która wnosi tematykę empatii, przyjaźni i niesienia pomocy. Razem zawsze raźniej, jak widać, a udowodnią to nam Wywrotka, Ekspres, Papilotka, Gruchot, Patyczek i Maskoptak.

Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

𝕆𝕕𝕝𝕠𝕥𝕠𝕨𝕖 𝕘𝕠łę𝕓𝕚𝕖 𝕡𝕠ż𝕖𝕣𝕒𝕛ą 𝕟𝕚𝕖𝕓𝕖𝕫𝕡𝕚𝕖𝕔𝕫𝕖ń𝕤𝕥𝕨𝕠

To już drugi tom o tych odlotowych ptaszyskach 😁

Piotruś je uwielbia, zarówno tutaj w książeczkach jak i w życiu ☺️

Jego miłość do gołębi wzięła się od Dziubingtona z Paddingtona 💚

Do tego okładka jest w ulubionym, zielonym kolorze więc on już był zachwycony na starcie ☺️

Jak zwykle mamy tu do czynienia z potężną dawką zabawy i śmiechu a i nie zabrakło zagadek do rozwiązania.

Oprócz zabawy i śmiechu, także mamy życiową naukę - o tym, jak pokonać strach, który nas pożera.

Odlotowej ekipie udało się pożreć niebezpieczeństwo, nim ono pożarli ich.

Więc również można w fajny sposób przekazać istotne rady małym czytelnikom.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-08-25, Przeczytałem,
Mistrz kamuflażu Maskoptak, giętka Wywrotka, doskonale zorientowany w terenie Ekspres, a także Papilotka i Gruchot powracają w kolejnych przygodach! "Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo" to drugi tom arcyzabawnej serii, którą napisał dla młodych czytelników Andrew Mcdonald. Skrzydlaci przyjaciele ponownie stawią czoła licznym niebezpieczeństwom. Odkryją, kto odpowiada za proceder nabijania ptaków w butelkę, z odwagą podejmą wyzwanie złapania strusia przestępcy, który zbiegł z farmy strusiów, poznają również prawdziwe oblicze pewnego ibisa. Nie obejdzie się bez przykrych niespodzianek, pojedynku i... kłopotów! Czy zgrana paczka przyjaciół poradzi sobie w każdej sytuacji? Czy nadal będą niezastąpionymi tropicielami niebezpieczeństw? Sprawdźcie to koniecznie! Ta zabawna książka dostarczy Wam wspaniałej rozrywki. Jest dynamiczna, pełna zwrotów akcji, a przy tym wypełniona humorem po ostatnią kropkę i rewelacyjnie zilustrowana! Ponownie bawiłyśmy się z nią przednio, śmiejąc się wniebogłosy.
Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Drugi tom przygód zwariowanej paczki gołębi trzyma poziom!    To książka do połknięcia na raz. Podział, ponownie, na trzy części oraz na krótkie rozdziały dodatkowo to ułatwia.   Książka utrzymana w tym samym stylu, wydana w formie czarno-białej, na wzór komiksu, porywa czytelnika od pierwszej strony. Zastosowane zabiegi stylistyczne, słowotwórstwo i prześmieszne rysunki rozbawią Was do łez! A nagły zwrot akcji zadziwi i z pewnością zachęci do dalszej lektury.   W drugiej części odlotowe gołębie mają kolejne misje do wykonania. Lecz tym razem są one o wiele bardziej niebezpieczne. Ptaki muszą wykazać się nie lada odwagą!    Tym razem Wywrotka, Gruchot, Papilotka, Ekspres i oczywiście Maskoptak zaczynają od poszukiwania bandyty nabijającego ptaki w butelkę! Następnie muszą zmierzyć się z groźnym Strusiem oraz panem Plackiem! A w międzyczasie "zaliczą" jeszcze niespodziewaną podróż w różne strony świata - każdy samotnie.   Ekipa Maskoptaka z patyczkiem u boku ponownie nie pozwala czytelnikom na nudę ani nawet na moment oddechu.    Polecam jeśli szukacie czegoś lekkiego!

Odlotowe gołębie mają wolne, ale Maskoptak uwielbia łapać bandytów i cały czas obserwuje czy coś dziwnego nie wydarzy się. I w końcu coś zauważył. Uwiezionego ptaka w butelce. A chwilę później kolejne takie ptaki. Kto ich zamknął w butelce i czy uda się je uwolnić? I czy zwykły Patyczek może być tajną bronią?

Gdy sytuacja z uwięzionymi ptakami zostaje wyjaśniona odlotowe gołębie mają nowe zadanie. Muszą złapać strusia przestępcę, który uciekł z farmy dla przestępców. Aby go złapać muszą działać zespołowo. W wyniku tej akcji stało się coś nieoczekiwanego. Wywrotka znalazła się na Mount Everescie, Papilotka trafia na sam środek pustyni, a Grucho karnawału w Brazylii. A na samym końcu Maskoptak ląduje na wyspę na środku oceanu. Czy przyjaciele jeszcze kiedyś zobaczą się i razem będą łapać bandytów?

,,Odlotowe gołębie. Pożerają niebezpieczeństwo" to druga część sympatycznej paczki gołębi, którzy ratują świat przed przestępcami. Naszym ulubieńcem jest Maskoptak, który dowiódł nie jeden raz, że jest mistrzem kamuflażu. Książka napisana jest w postaci obrazkowej, który posiada zabawne trzy opowieści. Czarno-białe ilustracje pobudzają wyobraźnię i pomagają młodszym czytelnikom skupić się na czytanym tekście. A jeśli komuś mało to na końcu książki pokazane jest krok po kroku jak można narysować Maskoptaka.

Książa posiada niewielki format dzięki czemu jest idealną lekturą by zabrać ją do plecaka i czytać zarówno w podróży jak również w domu. Bardzo polecam!

Odlotowe gołębie dają nura
Ben Wood0
Okładka ksiązki - Odlotowe gołębie dają nura

Ochrona miasta to brudna robota. Drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI uwielbia taplać się w parkowej fontannie. Do czasu! Nadchodzi DEMON PODZIEMNYCH CZELUŚCI, który...

Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora
Ben Wood0
Okładka ksiązki - Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora

Żeby powstrzymać potwora, trzeba stać się potworem! Odlotowe Gołębie próbują oczyścić miasto z niebezpieczeństwa! Ale jak to zrobić, gdy Ptysa Ptyś-Ptaś...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung