Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska ,, Jug", z francuska ,,la Cruche", z niemiecka ,,die Kanne" - jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę).
Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w książce są prawdziwe, inne nie - podobnie jak opisane tu sytuacje. Kamienica kota Dzbanka nie różni się jakoś szczególnie od innych sasko-kępskich kamienic, więc nie ma co jej szukać. Gdyby jednak ktoś się uparł, można ją rozpoznać po dwóch pająkach mieszkających w piwnicy.
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2021-05-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 144
Język oryginału: polski
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę
Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo Literatura
Bardzo fajna książka dla najmłodszych, pełna błyskotliwego i inteligentnego humoru.
Przeczytajcie historie mieszkańców pewnej kamienicy, a przede wszystkim...kota Dzbanka. Książka jest bardzo ładnie wydana i przezabawnie zilustrowana przez Joannę Kłos.
Dla fanów kotów i nie tylko
Ciekawostką jest to, że narratorem jest sam Pan Grzegorz.
Bardzo lubię książki Pana Grzegorza Kasdepke. Przeczytałam wszystkie książki o detektywie Pozytywce.
I kocham Saską Kępę :)
Mity dla dzieci Grzegorza Kasdepke to lektura wprowadzająca najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, rozwijająca wyobraźnię dziecka...
Czy w ogródku działkowym na warszawskiej Chomiczówce można hodować anioły? Na pewno można je tam zobaczyć, pod warunkiem, że ma się dziesięć lat i patrzy...