Lukrecja poza zasięgiem

Tom 6 cyklu Lukrecja

Jak przetrwać miesiąc offline?

Tylko dorośli mogli coś takiego wymyślić - na miesiąc zamieniliśmy się domami z jakąś obcą rodziną! Nie dość, że musieliśmy się przenieść z Paryża na wieś, to jeszcze na miejscu okazało się, że zamieszkamy w domu z poprzedniej epoki. A co najważniejsze: nie było tam zasięgu!

Nie mogłam nawet o tym napisać najlepszym przyjaciółkom. Nasze życie rodzinne wywróciło się do góry nogami: mój brat, zamiast masakrować zombiaki na konsoli, zaczął czytać komiksy, a ojczym przestał gotować. Tylko co można robić na wsi bez Internetu, skoro mama nie umie jeździć na rowerze?

Informacje dodatkowe o Lukrecja poza zasięgiem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-10-18

Kup książkę Lukrecja poza zasięgiem

Lukrecja poza zasięgiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-11-28,

Mikołajka stworzonego przez Sempe oraz Goscinnego poznałam dopiero jak byłam dorosła. W dzieciństwie nigdy nie czytałam przygód tego małego urwisa. Gdy już miałam okazję przeczytać, to bardzo go polubiłam. Nie pojawiają się już nowe historie z Mikołajkiem, więc musiałam czymś go zastąpić. Na szczęście, córka Goscinnego zaczęła tworzyć swoją serię książek. Tak powstała Lukrecja i różne przygody o jej zwariowanej rodzince. Niedawno pojawił się szósty tom tej serii pod tytułem „Lukrecja poza zasięgiem”, który z chęcią przeczytałam.

Z wielką ochotą zabrałam się za czytanie książki „Lukrecja poza zasięgiem”. Wiedziałam, że znowu będę się świetnie bawić podczas czytania i nie zawiodłam się. Lubię poznawać kolejne tygodnie z życia Lukrecji i jej niezwykłej rodziny. Bohaterowie mają takie pomysły, że można się uśmiać. Jestem dowodem tego, że seria o Lukrecji idealnie nadaje się także dla starszych czytelników. Myślę, że Ci młodsi także polubią Lukrecję.

„Lukrecja poza zasięgiem” to szósta część przygód o Lukrecji. Po raz szósty przekonałam się, że Anne Goscinny stworzyła świetną serię. Książkę czytało mi się bardzo szybko. Sprawiła, że mój humor się poprawił i utrzymał się dobry do końca dnia. Cieszę się, że poznałam tę serię i czekam już na kolejne części.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jeśli ktokolwiek z was nie zna serii o Lukrecji, to niech bardzo żałuje. Jednak jeśli choć przeczytaliście jedną z książek, to wiecie, że o niej się nie zapomina. Na mnie działa jak narkotyk, jak serial, który bardzo mnie zahipnotyzował. Ona porusza przeróżne tematy, które mogą spotkać dzieci w różnym wieku. W tej części dowiemy się, że dziewczynka przyzwyczaiła się do ojczyma i polubiła jego syna. Podkreśla, że wcześniej było jej trudno, jednak rozumie, że mamie także należało się szczęście. Wie, że nie są rodziną idealną, jednak i tak wszystkich bardzo kocha. W szczególności swoją babcię, która wciąż zachowuje się jak nastolatka i nie wyobraża sobie dnia bez dobrego alkoholu. Zawsze do wszystkiego podchodzi z uśmiechem i rozbawia nawet w najbardziej niezręcznej sytuacji.
Podoba mi się uczucie między mamą, a ojczymem Lukrecji. Widać, że bardzo się kochają, choć nie zawsze bywa kolorowo. Potrafią patrzeć na siebie z czułością, choć nadal wywołują one w bohaterce małe zakłopotanie. Teraz natomiast zbierają się na wymianę domów z zupełnie inną i to daleko mieszkającą rodziną. Niby chcą ich dobrze przyjąć, jednak chowają swoje drogocenne rzeczy tłumacząc dzieciom, że oni swoje zabawki muszą pozostawić. Ktoś jednak musiał im na to zwrócić uwagę.
W drodze zagubią swoją babcię, a kiedy dotrą do domu z wymiany, okazuje się, że nie ma tam zasięgu! Staną przed nie lada wyzwaniem, bo to, co dotąd posiadali, tutaj albo się nie sprawdza, albo tego nie ma:-)
Do tego te rysunki, jakie zabawne i takie prawdziwe. Jest na nich humor sytuacyjny, który wspaniale odzwierciedla sceny, które akurat się rozgrywają. Niesamowita książka dla każdej dziewczynki! W każdej części ona poprzez swoje błędy stara się ukazać jak można przez problemy przechodzić i co z nich wynika. Przygotowuje nasze dzieci do życia uświadamiając im, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło:-)
Kochani zdobądźcie całą serię i podarujcie ją swoim pociechom. Zapewniam was, że z takiego prezentu świątecznego będą bardzo zadowolone:-)

Lukrecja rusza w świat
Anne Goscinny0
Okładka ksiązki - Lukrecja rusza w świat

Nadchodzą wielkie zmiany i to nie wróży nic dobrego! W sekundę mój cały świat legł w gruzach... Chyba tylko babcię Scarlett ucieszył niespodziewany...

Tato
Anne Goscinny0
Okładka ksiązki - Tato

Anne Goscinny opowiada wzruszającą historię ojca, który jednocześnie jest i go nie ma – odszedł, ale żyje w świecie swoich postaci. Zatroszczył się...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka