Księżniczka

Ocena: 5 (23 głosów)
Inne wydania:

Katarzyna, Stanisława, Monika i Michał mieszkają razem i starają się prowadzić normalne życie.
Trudno jednak o normalność, gdy tylko jedna osoba z całej czwórki jest zwyczajnym człowiekiem.

Kłopoty pchają się drzwiami i oknami. Jeśli nie golem, to członkowie Bractwa Drugiej Drogi. Tuż za rogiem czają się dwaj pogromcy wampirów, którzy najpierw strzelają, a potem zadają pytania.

To za dużo nawet jak na dwoje alchemików, wampirzycę i agentkę służb specjalnych.

Informacje dodatkowe o Księżniczka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-09-25
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7964-558-9
Liczba stron: 0

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Księżniczka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Księżniczka - opinie o książce

Każdy ma taką księżniczkę, jaką sobie uratuje.
; Księżniczka ;
Andrzej Pilipiuk
Wydawnictwo: Fabryka Słów.
Literatura: Fantasy. 


A gdyby tak posiąść mądrość słów, wznieść wielkość czynów, stać się nieśmiertelnym, niezniszczalną, móc dokonać niemożliwych rzeczy, ratować świat choćby uratować jedno życie, a co gdyby ktoś pragnął zniszczyć ten jeden wielki cel, móc zniszczyć go w posadach tylko dlatego że jakieś idee nie godzą się z wierzeniem pogaństwa, legend, wierzeń. Niby cywilizowany świat a tyle guseł co ludzi na świecie. Po co niszczyć coś co jest klarowne, czyste i przejrzyste, ma kształt i smakuje wybornie? Chęć zysku jest zawsze siłą napędową, silniejszą, jak budowanie w sobie zawiści i chęci posiadania dóbr materialnych. Jakże łatwo można ulec pokusie i się niezmiernie sparzyć. 


Druga część powieści fantasty Andrzeja Pilipiuka ; Księżniczka ; przenosi w czasy i losy główny bohaterek serii książek Kuzynek Kruszewskich. Zaznamy chwilowego spokoju, gdzie w życiu Katarzyny i Stanisławy odczuwamy stabilizację. Pracują w szkole, gdzie do ekipy nauczycieli dołącza alchemik Sędziwój. Kobiety pragną znaleźć kruszec z którego otrzymałyby kamień filozoficzny, ten magiczny pył dający gwarancje na długowieczność. Tymczasem księżniczka Monika, długowieczna wampirzyca, przyciąga do Krakowa dwójkę łowców wampirów. Ci ją porywają, a także znęcają się fizycznie, po to by uzyskać parę cennych informacji. Chcąc ją zgładzić nie wiedzą że tuż za rogiem czai się prawdziwe dla nich niebezpieczeństwo. Czy porywaczom ujdzie to na sucho? Co też wymyśli Stanisława z alchemikiem, eksperymenty chemiczne są w życiu potrzebne ale czy nie zagrażają życiu i kim jest golum?


Połączenie dwóch światów w których dowiecie się dużo o zamierzchłych czasach, ale wpadniecie w wir historii, tej starożytnej jak i poczujecie chemiczne związki łączące kilka pierwiastków. Do tego nie winna księżniczka która posiada niezwykłą moc i powieść staje się sama w sobie fantastyczną przygodą która przeniesie Was do Krakowa i jej legend.  Bohaterki same w sobie są formą nad sztuką, Stanisława żyjąca ponad czterysta lat jest usposobieniem spokoju, arystokracji, ale jest uparta, zadziorna, waleczna i doba w swoich czynach i sumieniu, za to Katarzyna jest teraźniejszą postacią urodzoną w XXI w, byłą agentką CBŚ, co daje jej charakter mocny, dosadny ale lakoniczny, czasem lekka, łatwa w obyciu, nieraz roztargniona, lecz posiadająca łeb na karku, sumienna lubiąca wchodzić tam gdzie drzwi przed nosem jej zatrzaskują, obie panie dają pogrom nieoczywistych osobowości, dominują nad resztą i współgrają ze sobą tworząc dobry team. Czuć nie tylko w powietrzu dobry zastrzyk energii, ale atmosfery która tworzy klimat. Niesztampowość książki polega na tym że czyta się ją jednym tchem, porywająca, urzekająca, ciekawa, obrazowa, ale z dozą humoru, do której umieszczono to czym jest przyjaźń, lojalność, sumienność i praca. Książka która zatraca się w celach i przepowiedniach, posiada lukier ale i gorycz, można odnieść się do tych czasów i jej zawartych wartości, pojęć czym stajemy się dla rodziny i wice wersa, do ideologii, etyk, jest pragmatyczna, daje dużo do myślenia, kształtuje nasze rozumowanie świata, ale jest nie wątpliwie kusząca, jak sam gatunek który wskazuje na fantastykę spotykamy stwory, wampiry, obalamy stare porzekadła, bawimy się nią przenikając do fabuły która wtapia Kraków tamten i dziś, jest bez wątpienia ociekająca napięciem jak i emocjami, nie zaznacie spokoju. Polecam.  

Link do opinii
Drugi tom cyklu o kuzynkach Kruszewskich. Łowcy wampirów polują na Monikę, tysiąc dwusetletnią wampirzycę. Alchemik Sędziwój musi stawić czoło Bractwu Drugiej Drogi. Czy wszystkim uda się wyjść cało z tych przygód? Jaką rolę odegrają Kuzynki? Pilipiuk jak zwykle w świetnej formie. Mimo, że cykl Kuzynki w zamierzeniu miał być skierowany dla młodzieży,starsza młodzież też znajdzie frajdę w czytaniu. Gorąco polecam.
Link do opinii
Znalazłam tą książkę w bibliotece i mimo nieznajomości pierwszego tomu postanowiłam zaryzykować. Nie żałuję, mimo że jest to druga część trylogii po chwili oswajamy się z postaciami a jeżeli coś jest niejasne internet pomoże nam dojść kto jest wampirem, kto ma kamień filozoficzny a kto jest zwykłym kilkusetletnim alchemikiem ;) Książka bardzo zgrabnie i lekko napisana, ma w sobie odpowiednią dawkę tego niesamowitego poczucia humoru autora. Jednym słowem godna polecenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2020-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Trzyma w napięciu w odpowiednim momencie, żarty są dawkowane rozsądnie i dzięki temu czytelnik doskonale się czuje przy takiej lekturze. "Księżniczka" jest równie dobra, co poprzednia część, o ile nie lepsza. Szczególnie przypadł mi do gustu sposób równoległego łączenia scen przez autora, fenomenalnie prezentował się też wątek śledztwa, jako praktyki dla początkującego policjanta. Humor, groteska, magia, tajemnica... a to wszystko okraszone ciekawostkami ze świata nauki. Pilipiuk odwalił kawał dobrej roboty i z chęcią sięgnę po kolejny tom. Serdecznie polecam.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-03-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Bardzo lekka i sympatyczna historia, ale bez wielkich ochów i achów. Ot, lektura na podróż czy chwilowe odprężenie się przy książce, która nie wymaga większego zaangażowania w czytanie od samego wysiłku sklecenia literek w słowa i przewracania kartek. Są ciekawe wstawki obyczajowo-historyczne i inne, ale to taka niewielka szczypta soli w potrawie. Można było z tego zrobić coś więcej - nie przez wydłużanie zawartości książki, lecz jej zagęszczenie. Mam wrażenie, że autor ślizgał się po powierzchni tego, co mogło tu być zawarte.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Przeczytane:2010-12-01, Ocena: 4, Przeczytałem,
Ciekawa, solidna lektura.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agataglica
agataglica
Przeczytane:2021-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wilcze leże
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Wilcze leże

Andrzej Pilipiuk na swoim koncie ma już 30 książek (Fabryka Słów), + 19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzika pod pseudonimem Tomasz Olszakowski...

Czerwona gorączka
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Czerwona gorączka

,,Czerwona gorączka" to zbiór opowiadań, w których instrukcji pędzenia bimbru brak. Zawiera za to opowieści, w gruncie rzeczy, dość prawdopodobne i......

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy