Korona diabła. Tom 1

Tom 1 cyklu The Devil''s Crown

Przerażający. Potężny. Zachwycający. Prawdziwy diabeł.

Alek był kiedyś prawdziwym królem mafijnego imperium. Jednak wtedy nieoczekiwanie stało się coś, co dawniej uważał za niemożliwe - zakochał się. Niestety jego uczucia nie mogły zostać odwzajemnione, bo kto pokochałby potwora takiego jak on?

Kiedy jego władza dobiega końca, ukrywa się w cieniu, w miejscu, w którym nikt nie spodziewa się go znaleźć - w sierocińcu prowadzonym przez zakonnice. Nigdy nie przestał planować zemsty na tym, który odważył się zająć jego miejsce. Myślał, że ponowne przejęcie władzy to jego jedyny cel, ale wtedy zjawiła się ona. Niewinna, piękna, bezbronna.

Mężczyzna rozumie, że ukryte w nim demony nie odpuszczą. Będzie musiał nakarmić ciemność w swoim sercu. Kto stanie się ofiarą? I czy naprawdę to diabła należy się obawiać?

Książka opowiada dalsze losy jednego z drugoplanowych bohaterów serii All The Pretty Things - Alekseia Popova. Może być czytana jako oddzielna historia.

Informacje dodatkowe o Korona diabła. Tom 1:

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-08-08, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Recenzja?

"Kiedy umieramy, stajemy się tylko wspomnieniem dla tych, którzy nigdy o nas nie zapomną."

Aleksei Popow. Człowiek zagadka. Niebezpieczny, władczy, a także bezwzględny. Ma swoją drugą stronę. Tę dobrą. Wspiera sierociniec, ma bardzo dobry kontakt z zakonnicami oraz jedną małą dziewczynką, która jest ich podopieczną. Czy jeden człowiek może mieć dwa aż tak skrajnie różne oblicza?
Czy diabeł w ludzkiej skórze jak tak straszny, jak go malują?

"Korona diabła" to książka, która trzyma nas w napięciu. Zagadkowa, nieprzewidywalna a co najważniejsze ciekawa. Tutaj niczego nie możecie być pewni. Miejsce uszy i oczy szeroko otwarte, bo nie zdajecie sobie sprawy, z której strony przyjdzie wam odebrać cios.

Może tym razem zacznę od tego, co mi się nie podobało, jest to tylko jedna rzecz, a mianowicie rosyjskie słowa. Gdyby były one przetłumaczone, tworzyłyby spójną całość, a tak denerwowałam się, że nie wiem, co one znaczą. Mam nadzieję, że przy kolejnej części będzie to zmienione.

Poza tym, jednym błędem, całość książki jest rewelacyjna. Od początku zostałam wciągnięta do świata, w którym nie wiem, co mnie czeka. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Ale teraz wiem, że na pewno nie ostatnie. To, w jakim momencie zakończyła książkę, sprawia, że chciałoby się od razu sięgnąć po kolejny, a zarazem ostatni tom.

Sceny zbliżenia pomiędzy bohaterami są tak opisane, że mimowolnie pojawiają się wypieki. Nie są one ani przedobrzone, ani nijakie. Po prostu w punkt. Zagadki, wrogowie, tajemnice. Czają się na każdym rogu. Kiedy myślicie, że coś okazuje się prawda, jakże bywa złudne... Tutaj niczego nie można być pewnym. Autorka nie raz was zaskoczy i wprawi w osłupienie. Jest tutaj, także wiele pięknych cytatów, które warte są zapamiętania.

Jeśli chcecie przeczytać historię, która stopniowo będzie odsłaniać przed wami swoje karty, to ta pozycja będzie idealna.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-06-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Hej! Dziś zapraszam Was w świat rosyjskiej mafii. Monica James i jej książka "Korona diabła" to pierwszy tom cyklu "The Devil's Crown". Jest to kontynuacja losów jednego z drugoplanowych postaci z serii "All The Pretty Things" - jednak "Korona diabła" może być czytana jako oddzielna historia.

Aleksei Popov był na samym szczycie. Miał władzę, która pozwalała mu dostać wszystko czego sobie zapragnie. Jednak dzisiaj gdy upadł na samo dno myśli tylko o jednym - zemsta. Zrobi wszystko aby zepchnąć z tronu człowieka, który odpowiedzialny jest za jego upadek. Jednak wtedy pojawia się ona. Piękna, niewinna i bezbronna  Między nimi przeskakują iskry. Rodzi się pytanie, czy taka kobieta jak ona mogłaby pokochać takiego potwora jak Aleksei?

Właśnie takie historie lubię najbardziej! Od samego początku całkowicie mnie pochłonęła. Interesujące pióro autorki sprawiło, że od tej historii nie mogłam się oderwać. Byłam ciągle ciekawa rozwoju wydarzeń, ponieważ autorka co krok komplikowała fabułę, do tego stopnia, że nie byłam wstanie wyobrazić sobie zakończenia. Dosłownie miałam pustkę w głowie na myśl o tym jak zakończy się pierwszy tom cyklu. Uważam to za wielkie osiągnięcie autorki, gdyż do samego końca trzyma czytelnika w swoich szponach i nie pozwoliła mu na chwilę wytchnienia.

Poza rewelacyjną fabułą ta książka również zawiera świetnie wykreowanych bohaterów. Nie tylko postać Alekseia wywarła na mnie ogromne wrażenie - również Ella i Saint. Ich charaktery były rewelacyjnie zbudowane od A do Z. Były to bardzo waleczne postacie, honorowe i opiekuńcze. Mimo, że Aleksei nie zawsze postępował dobrze, oni i tak wyciągnęli do niego pomocną dłoń.

Myślę, że wszyscy fani namiętnych historii przy tej pozycji nie będą zawiedzeni - jest naprawdę gorąco. Muszę przyznać, że ta książka mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyła. Szczególnie zakończenie, które było 10/10. Ja już nie mogę doczekać się kontynuacji, a Was zachęcam do przeczytania. Będziecie zachwyceni!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-06-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kochani znacie już twórczość autorki?

Jeżeli nie to zapraszam Was do wspólnej przygodny. Gdzie poznacie nie tylko niebezpiecznych mężczyzn, ale kobiety również mają tu swoje za uszami.

Bezwzględny król który rządził całym miastem. Chodź kiedyś był na szczycie, teraz upadł na same dno. A stało się to za sprawą uczucia które zrodziło się do kobiety która wyrwała mu serce odchodząc.

Nigdy nie przestał planować zemsty na tym, który zajął jego miejsce. Miał jeden cel- ponowne przejęcie władzy, jednak na jego drodze pojawiła się Ona. Niewinna, bezbronna i piękna. Ta kobieta budzi w nim ponownie uczucia, o jakich myślał że nie jest do nich zdolny. Lecz Alek rozumie, że jego demony nie odpuszcza i z czasem będzie musiał je nakarmić.

Czy wykorzysta dziewczynę, aby odzyskać koronę oraz swoje miejsce na szczycie?

Jakie konsekwencje poniesie Alek kiedy zaufa nie temu komu trzeba?

Książka wciąga nas w ciemny świat Rosyjskiej mafii. Lecz tu nie ma miejsca na litość.

Książka jest świetna ale moim zdaniem niestety dopiero od połowy. Przez pierwsze rozdziały trochę się zawiodłam strasznie długo rozwijała się historia i strasznie mi się ciągnęła.Lecz druga połowa to petarda. Więc kochani polecam dotrwać do samego końca bo warto. Oczywiście nie obyło się bez zakończenia które zapowiada kontynuację i zostawia czytelnika z niedosytem wrażeń.

Także ja polecam jeżeli lubicie takie klimaty zapraszam.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Aleksei Popov - kiedyś wszyscy się go bali i szanowali. Jednak miłość zmieniła wszystko... Nawet ta nieodwzajemniona. Mieszkał w sierocińcu i planował zemstę. Planował swój powrót na tron. Jednak kolejna kobieta spowodowała, że obudziły się w nim uczucia o których chciał zapomnieć. Czy uczucie to będzie silniejsze od poprzedniego? Czy Alek odzyska władzę i tron?

,,Korona diabła" to książka, która troszeczkę mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się po niej, aż tak genialnej fabuły, którą czyta się z zapartym tchem. Tutaj od samego początku nie wiemy co za chwilę może się wydarzyć, a akcja ciągle nabiera tempa. Niby otrzymujemy już dość oklepany temat, czyli mafijny świat, ale uwierzcie, że tutaj jest inaczej. Historia nie jest podobna do żadnej z tych, które do tej pory czytałam. Czuć tutaj ogrom emocji, cała historia jest wielowątkowa, a emocje stają się namacalne.

Mało tego, jeszcze nigdy wcześniej główny bohater nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia jak Alek. Niezwykle pokręcony, ale i pociągający mężczyzna, który w swoim życiu przeszedł wiele. Można powiedzieć, że drzemie w nim diabeł wcielony napędzany chęcią zemsty. Jednak autorka postanowiła go przedstawić jeszcze z drugiej strony. Jako pełnego dobroci mężczyznę, który potrafi kochać, ale nie jest w stanie uwierzyć w swoje dobro przez dręczące wyrzuty sumienia. To właśnie ta odsłona Aleka najbardziej mi się spodobała - bezwzględnego mafiosa o w gruncie rzeczy dobrym sercu.

Jeżeli chodzi o pozostałych bohaterów, a tak naprawdę bohaterki to ich sylwetki są bardzo różne i... grzeszne (chociaż po niektórych byśmy się tego nie spodziewali). Czuć jak pomiędzy nimi i Alekiem iskrzy. Jesteśmy świadkami miłosnych uniesień i ostrzejszych scen z ich udziałem. Jednak to w jaki sposób opisała to autorka to majstersztyk!

,,Korona diabła" to książka, w której przepadłam i przeczytałam ją w mgnieniu oka. Niby jest to nawiązanie serii All The Pretty Things, ale mi kompletnie nie przeszkadzało, że jej nie czytałam. Wręcz przeciwnie!"Korona diabła" tylko podsyciła moją ciekawość co o twórczości autorki i nie mogę się doczekać kontynuacji tej historii. W między czasie sięgnę po inne jej książki. Zdecydowanie polecam!

Chroń nas ode złego (Tom 2). Into Temptation
Monica James0
Okładka ksiązki - Chroń nas ode złego (Tom 2). Into Temptation

Zemsta i miłość - tylko ich mocy nie mógł zmienić czas Dziesięć lat wyciągnięte z życia. Dziesięć lat zapłaty za podjęte decyzje. Dziesięć lat odcinania...

Chroń nas ode złego (Tom 1). Thy Kingdom Come
Monica James0
Okładka ksiązki - Chroń nas ode złego (Tom 1). Thy Kingdom Come

Czasami maski ukazują więcej niż skrywają Maska, którą nakładał Punky, była naprawdę potworna. A to dlatego, że była prawdziwa. Każda kreska i każda plama...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;