Głębia

Podwarszawskie Łomianki końcówki lat dziewięćdziesiątych. Kamil nie ma lekko w życiu, - najpierw traci ojca, później ślad ginie po jego młodszej siostrze. Nierozwiązana przez lata sprawa spędza mu sen z powiek, odbijając się na wszystkich aspektach życia. I gdy zaczyna dochodzić do wniosku, że powinien to po prostu zostawić i spróbować iść dalej, zdarza się coś, czego zupełnie się nie spodziewał. Trafia na ślad, który może mu pomóc rozwiązać zagadkę i zamknąć sprawę, którą już wszyscy odpuścili. Musi się jednak spieszyć - poziom wody zagrażającej wylaniem Wisły wzrasta z dnia na dzień. Opowieść, gdzie tajemnica splata się z poświęceniem, a główny bohater odkrywa, że obsesyjne grzebanie w przeszłości może czasem mieć opłakane skutki.

Informacje dodatkowe o Głębia:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-06-19

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Głębia

Opinie o książce - Głębia

Za sprawą tej książki przeniesiemy się do Łomianek z końcówki lat 90'. Główny bohater Kamil to wkraczający w dorosłość chłopak, który za wszelką cenę chce odnaleźć swoją zaginioną przed dwoma laty młodszą siostrę. Takie obsesyjne poszukiwania nie pozostają jednak bez konsekwencji, kładąc się cieniem na wielu aspektach jego życia. Gdy w końcu postanawia odpuścić, trafia na ślad, który może pomóc rozwikłać tę zagadkę. Nie przypuszcza jednak, że finał tej historii okaże się zupełnie inny, niż ktokolwiek by się spodziewał.   Choć narracja została poprowadzona trzecioosobowo większość opisywanych wydarzeń czytelnik obserwuje z perspektywy głównego bohatera, zagłębiając się niejako w jego myśli, przeżycia, rozterki czy zwykłą normalną codzienność. Autor potrafi zbudować napięcie, umiejętnie dodając w odpowiednich momentach elementy grozy bądź wątki nadnaturalne. Akcja rozwija się prężnie, a sam finał ewidentnie zaskakuje, obalając wszystkie wcześniejsze domysły odbiorcy.   Autor znakomicie oddał realia opisywanych czasów, gdy komputery, internet lub telefony komórkowe nie były jeszcze tak powszechne, a jedynie znajdowały się w sferze marzeń dużej części nastolatków. Także okres wchodzenia w dorosłość młodego człowieka został bardzo dobrze zobrazowany. Jednak to oddanie atmosfery towarzyszącej Powodzi Tysiąclecia na terenie Polski, moim skromnym zdaniem, było w tym przypadku po prostu strzałem w dziesiątkę. Pisarz świetnie przedstawił
Avatar użytkownika - booksitsmypassio

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

" Maszkara próbowała sięgnąć łapami do twarzy Kamila. Do twarzy, która zniknęła za nieprzeniknioną maską wściekłości i zemsty, upodabniając go do starożytnego demona. Topielec drapnął go kilkukrotnie, ale chłopak niczego sobie z tego nie robił. Unosił nóż raz za razem. Czuł, jak stal ześlizguje się po kościach, jak czasem zagłębia się w miękkie organy wewnętrzne. Wpadł w amok, i gdyby nie Bogucki, nigdy by nie przestał.

- Kamil, już po wszystkim. "

Jest rok 1997, czas wielkiej powodzi w Polsce. Główny bohater, Kamil ma trudny okres w życiu. Najpierw umiera ojciec a później jego młodsza siostra znika bez śladu. Odnalezienie jej staje się jego priorytetem. Po kilku latach w końcu trafia na ślad, który może okazać się kluczem do odnalezienia Agnieszki.

Czy nie jest za późno?

Historia, która wciąga, im głębiej tym jeszcze bardziej wciąga.

Autor stworzył nielada gratkę dla fanów thrillerów psychologicznych.

Gdzie rzeczywistość i iluzja dzieli cieniutka linia mroku.

Historia, która trzyma w napięciu i zaskoczy nie raz.

Wątek z chorobą psychiczną i satanizmem który jednocześnie fascynuje jak i przeraża, zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnymi lękami.

Gorąco polecam.

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook #polskiebookstagramy #bookstagrampl

Avatar użytkownika - zainspirowanawku
zainspirowanawku
Przeczytane:2024-07-28,

"Głębia" to najnowsza książka Andrzeja Wardziaka od Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Autor przenosi nas do lat dziewięćdziesiątych. Kamil Gołab to młody mężczyzna, który wraz z mamą i ojczymem mieszkają w podwarszawskich Łomiankach. Życie go nie oszczędza. Najpierw stracił ojca a potem zaginęła jego siostra Agnieszka. Kiedy wszyscy już odpuścili on nadal nie traci nadziei na jej odnalezienie. Na co dzień stara się prowadzić normalne życie nastolatka, korzystać z wakacji i spotykać się ze znajomymi. Ale myśli wciąż mu nie dają spokoju. Kiedy wreszcie postanawia odpuścić los ma dla niego inny plan. Trafia na ślad, który może zmienić bieg wydarzeń. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę zaginięcia siostry? Czy w obliczu zagrożenia Warszawy powodzią będzie miał jeszcze siłę na cokolwiek? Czy grzebanie w przyszłości na pewno jest bezpieczne? Jest to mroczna, tajemnicza i wielowątkowa historia. Wymaga skupienia by móc puzelek po puzelku dojść do rozwiązania. Autor stworzył bardzo doprecyzowaną historię, która daje do myślenia czy czasami przeszłość nie należy zostawić przeszłości i przestać w niej grzebać i ją roztrząsać? Może niektóre sprawy lepiej zostawić za nami?

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kamil Gołab to młody mężczyzna, który w podwarszawskich Łomiankach mieszka razem z mamą i ojczymem. Najpierw stracił ojca, a potem zaginęła jego młodsza siostra. Trudne i bolesne doświadczenia odbiły się na jego psychice, zwłaszcza , że po kilku latach od zaginięcia, Kamil wciąż nie traci nadziei na odnalezienie Agnieszki. Dodatkowo martwi go sytuacja powodziowa Warszawy i okolic. Jednak pewnego dnia trafia na pewien trop zaginięcia siostry. Chłopak ma nadzieję że w końcu zamknie sprawę, którą już dawno wszyscy odpuścili. Czy mu się uda? Kamil nie podejrzewa, że obsesyjne grzebanie w przeszłości może obrócić się przeciwko niemu.

Autor zaserwował nam thiller, w którym pewien mrok, tajemniczość i niebiezpieczenswo biją już od pierwszych stron, sprawiając, że nie można się oderwać.od tej powieści. Kamil - nasz główny bohater, został tu bardzo dobrze nakreślony, zwłaszcza jego charakter i cały wachlarz emocji. Pomimo narracji trzecioosobowej, łatwo czytelnikowi "wejść" w jego głowę i przeżywać razem z nim różne stany i sytuację, które nie do końca zdają się być dla nas oczywiste. I właśnie tego wymaga od nas tą książka - skupienia i uwagi, żeby nic nam nie umknęło. Wątkiem wiodącym jest tu zaginięcie Agnieszki,. które miało miejsca kilka lat temu i w zasadzie temu wątkowi podporządkowane są wszystkie wydarzenia. Autor zawarł w tej historii pewne zaskakujące elementy, sprawiające wrażenie że uczestniczymy w jakiejś grze na granicy jawy i snu. Umiejętnie potęguje nasza ciekawość, która wzrasta w miarę czytania. Ostatecznie wszystkie elementy tej układanki wskakują na swoje miejsca dopiero na koniec. Czy zaskakują? Tak. Pewnego smaczku dodają tu również klimatyczne lata 90., bo w tym czasie autor zawarł swoją historię. Warto również zapoznać się z posłowiem, które skłania do refleksji na temat przeszłości i w ogóle życia. Sama zresztą książka ujawnia nam złożoność psychiki człowieka, która może zaprowadzić go w niebezpieczne rejony, stanowiące zagrożenie zarówno dla samego siebie, jak i otoczenia. "Głębia" to thriller, który was wciągnie bez reszty. Polecam.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Głębia" autorstwa Andrzeja Wardziaka to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i muszę przyznać, że polubiłam się z jego stylem oraz humorem.

Fabuła przenosi nas w lata dziewięćdziesiąte na podwarszawskie Łomianki, i muszę przyznać, że już od pierwszych stron czuć swego rodzaju niepokój i tajemniczość. Kamil traci ojca, a później młodszą siostrę. Potrzeba odnalezienia dziewczynki z roku na rok narasta, ale nie dzieje się nic, co mogłoby chociaż trochę pomóc w tej sprawie. Gdy już traci nadzieję, trafia na ślad, który może zmienić wszystko...

Autor oddał w nasze ręce książkę z naprawdę intrygującą fabułą, która wymaga skupienia podczas czytania. Były momenty, w których lekko się gubiłam, ale z czasem wszystko zaczęło wskakiwać na swoje miejsce. Postać Kamila została bardzo dobrze nakreślona i biją od niej emocje - od rozdarcia, gniewu, wyrzutów sumienia, aż po ogromną siłę oraz determinację.

Bardzo ważnym elementem tej książki jest także posłowie. Wiele osób je omija, ale w tym wypadku naprawdę warto się na nim zatrzymać. Wardziak zmusza bowiem do przemyśleń nad tym, czy nie warto czasami przeszłości zostawić za sobą, a sekrety, które skrywa, nie powinny zostać na zawsze zapomniane...

,,Głębia" to książka, do której nie sposób podejść bez pewnej dawki emocji. Sama fabuła jest bardzo dobrze skonstruowana, dopracowana i przede wszystkim wciągająca. Serdecznie POLECAM!

Przedwieczny zew
Andrzej Wardziak0
Okładka ksiązki - Przedwieczny zew

Poczuła zapach zanieczyszczonego powietrza. Smak skażonej wody. I ogarnął ją gniew na widok zniszczonego Świata. Jej Świata. Katarzyna Piskorczyk...

Słoneczny
Andrzej Wardziak0
Okładka ksiązki - Słoneczny

Sławek Szatkowski, czterdziestoletni rozwiedziony programista, rusza z Warszawy do Pragi, by odwiedzić ciężko chorego ojca. Jego podróż rozpoczyna się...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski