reklama

Gdziekolwiek jesteś, bądź

Wciąż się gdzieś spieszysz. Czy potrafisz zatrzymać się w życiu choć na chwilę? Czy może to być właśnie ta chwila? Co by się stało, gdybyś to zrobił?

Naturalna prostota oznacza, że jednego dnia odwiedzam mniej miejsc, oglądam mniej, dzięki czemu mogę zobaczyć więcej, działam mniej, dzięki czemu mogę zrobić więcej, zdobywam mniej, dzięki czemu mogę więcej mieć. Wszystko się ze sobą wiąże. W zorganizowanym chaosie życia rodzinnego ze wszystkimi jego wymaganiami i odpowiedzialnością, rozczarowaniami i niezrównanymi darami, pojawia się aż nadto drobnych sposobności do praktykowania prostoty.

Być może najbardziej ,,duchowa" rzecz, jaką każdy z nas może robić, to po prostu patrzeć własnymi oczami, dostrzegać całość, postępować uczciwie i z dobrocią.

Informacje dodatkowe o Gdziekolwiek jesteś, bądź:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-06-18
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Gdziekolwiek jesteś, bądź

Gdziekolwiek jesteś, bądź - opinie o książce

Piękny tytuł i jakie wielkie przesłanie.
Można by rzec romantyczne, bo miłość, bo druga połówka jabłka.
Wciąż się gdzieś spieszymy, biegniemy, robimy rzeczy mechanicznie, odruchowo. Nie przywiązujemy wagi do tego jak jemy, bo szybko, bo z telefonem w ręku. Praca. Ten sam mechanizm. Wykonujemy Ci mamy założone. Odruchowo robimy zakupy, płacimy. Wychodzimy, samochód, ten sam autobus. I w biegu do przodu.
Zaczynamy tracić kontakt z tym co się dzieje.
Stop.
Zatrzymajmy się na chwilę.
Autor w książce mówi o medytacji.
Spokojnie tu nie chodzi o przesiadywanie w pozycji kwiatu lotosu i mruczenie pod nosem.
Mówi o medytacji dla każdego.
O oddechu. Rzeczy, którą robimy odruchowo. Oddech pozwoli nam przywrócić harmonię, spokój, zatrzymanie się na chwilę. Dotleni nasz mózg.
Wystarczy pięć minut dziennie głębokich wdechów i wydechów.
Książka jest bardzo ciekawie napisana, czyta się na jednym wdechu😉
Piekne wydanie i materiałowej oprawie.

Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, dla ducha,
Autor pracuje od lat w Klinice Łagodzenia Stresu, w której pomaga pacjentom poprzez naukę uważnego życia. Na książkę składają się krótkie teksty przedstawiające spostrzeżenia, doświadczenia i przemyślenia autora. Przydatny, dający do myślenia poradnik. Zmienia spojrzenie na niektóre sprawy.
Avatar użytkownika - MirkaD
MirkaD
Przeczytane:2021-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

W dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne byśmy umieli odnaleźć chwilę dla siebie. Na co dzień czujemy się często zagubieni, zmęczeni i niepewni jutra. Tracimy kontakt z samym sobą i trudno jest zmierzyć się z pojawiającymi się problemami. Jesteśmy zbyt zajęci zapewnieniem sobie komfortowego życia tak, że nie zauważamy drobnych przyjemności i radości, które ofiarowuje nam teraźniejszość. Ciągle spoglądamy w przyszłość dbając, by była ona spełnieniem naszych oczekiwań. Tracimy kontakt z dniem dzisiejszym, nie umiemy skupić się na byciu Tu i Teraz. Ponowne odkrycie siebie, rozbudzenie świadomości, skoncentrowanie na chwili obecnej możemy doświadczyć dzięki ćwiczeniom uważności zaprezentowanych w książce „Gdziekolwiek jesteś, bądź”.

To przewodnik skierowany do osób, które pragną rozwijać się duchowo, poszukują dróg wyciszenia, skupienia i odnalezienia spokoju w zabieganym pędzie naszego Istnienia. Uważam, że publikacja doskonale się do tego nadaje, gdyż można ją przepracować na różne sposoby. Wypróbowałam ją jako lekturę motywującą dającą okazję do refleksji poprzez losowo wybrany tekst ale też można ją przeczytać od początku do końca, stopniowo wdrażając proponowane metody. Jest to jedna z tych publikacji, które zawsze warto mieć pod ręką, gdyż wiedza przekazana przez Jona Kaban-Zinna jest ponadczasowa i niezwykle inspirująca.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/01/697-gdziekolwiek-jestes-badz.html

Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat

Jon Kabat-Zinn, pionier uważności i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów ruchu mindfulness, zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia...

Uzdrawiająca moc uważności. Nowy sposób na życie
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Uzdrawiająca moc uważności. Nowy sposób na życie

W ,,Uzdrawiającej mocy uważności" pionier światowego ruchu mindfulness opowiada, jak w twórczy sposób zmienić stosunek do własnego ciała i umysłu. Dowiadujemy...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski