Na świecie jest wiele miejscowości o nazwie CZERWONA WODA. Tryskają w nich źródła, płyną w nich potoki, strumienie. Mieszkają w nich rozmaici ludzie, których los mógłby potoczyć się tak, albo inaczej.
Największą miłością Petorsa jest stara ciężarówka. Petros prowadzi też pensjonat o nazwie „czerwona woda”, który znajduje się przy źródle z cudowną wodą.
Tani ma motor i jest niemową. Przyjaźni się z Petrosem.
Barbara ma męża i kochanka. Ma też poczucie, że przegrała życie. Jest gościem w pensjonacie Petrosa.
Do Czerwonej Wody przyjeżdżają tez inni goście, każdy ma swoją tajemnicę.
W „Czerwonej wodzie” przecinają się ścieżki osób nieszczęśliwych, poranionych, którzy u cudownych źródeł próbują znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Czy znajdą pocieszenie, którego szukają? Czy ich los mógłby potoczyć się inaczej? Czy czerwona woda sprawi cud?
„Czerwona woda” to opowieść o ludzkich słabościach, przeszłości, przed którą nie da się uciec. „Czerwona woda” to pytanie o to, co w życiu najważniejsze, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
Jednym z największych walorów „Czerwonej wody” jest umiejscowienie akcji, która rozgrywa się pod greckim, śródziemnomorskim niebem, w oddaleniu od codziennego rytmu. Książka napisana jest sprawnie, elokwentnym językiem i, mimo, że jest powieścią wakacyjną wymaga od czytelnika intelektualnego zaangażowania. Autor po raz kolejny udowadnia, że pisanie to jego życiowe powołanie, jego styl jest oryginalny, nieszablonowy i niepowtarzalny.
Mariusz Byliński ur. w 1966 w Bydgoszczy – studiował socjologię i filozofię, mieszkał w kilku krajach, pracował w kilku zawodach. W latach 90-siątych związany z polskim teatrem niezależnym TEATR WZNOWIONY, Poznań, w następnej dekadzie organizował międzynarodowy festiwal OFF PREZENTACJE TEATRALNE Bydgoszcz. Jako autor debiutował w paryskiej „Kulturze”. W roku 2003 opublikował wybór wierszy z lat 1990 – 2003 zatytułowany „Podróże lokalne” Nowy Świat, Warszawa. Trzy lata później ukazał się tomik „Park i piasek” IWŚ, Bydgoszcz. Jest autorem scenariuszy teatralnych, esejów i tekstów piosenek.
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2011-06-10
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 174
Czytanie książki zaczynam zazwyczaj od okładki. Tym razem było podobnie. Błękit i ciągi słów okazały się znakomitym wskaźnikiem do treści książki. „Historia...
„Pseudohellenika” to siedem szkiców, których bezpośrednią inspiracją jest antyczna, bizantyjska i współczesna kultura grecka. Refleksje nad...