CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE PRZYCZYNY, OBJAWY, LECZENIE

Prawidłowo działający układ odpornościowy chroni przed różnymi zarazkami. Zdarza się jednak, że zaczyna on działać na naszą szkodę i atakuje własny organizm. Pojawiają się wówczas choroby z autoagresji.
Najczęściej występują: choroba Gravesa-Basedowa, choroba Hashimoto, cukrzyca insulinozależna (czyli typu1), anemia złośliwa, reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Sjögrena, olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic i inne zapalenia naczyń, stwardnienie rozsiane, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty układowy, zapalne choroby jelit. Stanowią one blisko 95 proc. przypadków wszystkich chorób autoimmunologicznych. Kobiety cierpią z ich powodu 2 do 3. razy częściej niż mężczyźni. Poznanie mechanizmu powstania choroby jest podstawą skutecznego leczenia. Wiele chorób autoimmunologicznych możemy dzisiaj rozpoznać i leczyć z dużym sukcesem.

Informacje dodatkowe o CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE PRZYCZYNY, OBJAWY, LECZENIE:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-936188-5-9

Kup książkę CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE PRZYCZYNY, OBJAWY, LECZENIE

CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE PRZYCZYNY, OBJAWY, LECZENIE - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (75) książki 2019, Miałam,

Bardzo przejrzyście napisana ksiązka. Każda choroba opisana jest po kolei, najpierw jakie objawy, jak wygląda diagnostyka i leczenie.Na koniec co jeść by wspomóc leczenie.

Insulinooporność
Agnieszka Fedorczyk0
Okładka ksiązki - Insulinooporność

Insulinooporność jest stanem organizmu, w którym tkanki mają obniżoną wrażliwość na działanie insuliny. Konsekwencją jest wzrost masy ciała. Z insulinooporności...

Agnieszka Fedorczyk0
Okładka ksiązki - Choroby neurologiczne Udar mózgu, padaczki, alzheimer, parkinson, migreny. Objawy, przyczyny, leczenie

Wielu chorób neurologicznych nie potrafimy całkowicie zahamować, ale dzięki zrozumieniu ich istoty, zastosowaniu odpowiednich leków, czy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;