Chłopiec, który latał

Anglia, XIX w., początek ery przemysłowej. Spełnienie ludzkich marzeń o lataniu jest na wyciągnięcie ręki, wynalazcy ścigają się, kto pierwszy skonstruuje latającą maszynę. Athan, spragniony przygód chłopiec z biednej rodziny, także śni o lataniu. Jest pomocnikiem pana Chena, wynalazcy i naukowca, z którym w sekrecie buduje latającą maszynę. Kiedy pan Chen zostaje zamordowany, Athan postanawia, że nie może dopuścić, by bezcenne projekty i elementy maszyny wpadły w niepowołane ręce. Tym samym jednak Athan sprowadza na swych bliskich i przyjaciół ogromne niebezpieczeństwo. Staje przed wyborem: marzenia o lataniu czy rodzina? Co wybierze? Kto zamordował pana Chena? Komu pierwszemu uda się wznieść w przestworza? Szybkie tempo opowieści, sprawnie opowiedziana fabuła, kryminalna zagadka i wyraziści bohaterowie składają się na atrakcyjność tej książki, która trzyma w napięciu do ostatniego rozdziału.

Informacje dodatkowe o Chłopiec, który latał:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: The Boy Who Flew
Język oryginału: The Bot Who Flew
Tłumaczenie: Olga Szlachciuk

Kup książkę Chłopiec, który latał

Chłopiec, który latał - opinie o książce

Książka  ciekawie napisana, ale zbyt mroczna jak dla dziecka. Dobrze, że ją przeczytałam przed ofiarowaniem dziecku 9 lat+, jak sugeruje okładka. Ale dla starszego i owszem. Akcja dzieje się w XIX wieku. Bohaterem jest biedny chłopiec, który chciałby latać. W czasie, gdy żyje, nie ma maszyn do latania, ale jego pracodawca i sąsiad takową konstruuje. Źli ludzie próbują ją wykraść.
Dodatkowymi problemami chłopca jest ubóstwo o problemy rodzinne. Powieść jest ciekawa, ale nie dla dziecka z 3 klasy.

Wspaniała opowieść dla tych starszych dzieciaków.

Ma wszystko to, co sprawia, że młody czytelnik nie odejdzie póki nie skończy.

Wartka akcja, tajemnica, morderstwo, motywacja dobrą nagrodą. Wspaniała z odrobiną dobrego humoru trzyma emocje do samego końca.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020, dla dzieci, przygoda,
Morderstwo o zmierzchu
Fleur Hitchcock0
Okładka ksiązki - Morderstwo o zmierzchu

Viv jest przekonana, że Noah uciekł, by zwrócić na siebie uwagę rodziców. Ale na zewnątrz się ściemnia, a zimny deszcz nie przestaje padać...

Czekając na mordercę
Fleur Hitchcock0
Okładka ksiązki - Czekając na mordercę

Jak wysoka temperatura może mieć wpływ na wyjawienie dawnej tajemnicy? Dan nigdy wcześniej nie doświadczył tak upalnego lata. Wakacje spędza na angielskiej...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;