Logo wydawnictwa - Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa

Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa

http://www.powr.pl/

PORTA MARE - Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa jest wydawnictwem od lat specjalizującym się w publikacjach turystycznych i marynistycznych. Pod obecną nazwą występuje od 1998 r., chociaż jej korzenie sięgają 1993 r. Wtedy bowiem Jerzy Drzemczewski, długoletni pracownik PLO (m.in. kierownik pracowni badań rynków żeglugowych w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym, naczelnik wydziału reklamy i informacji, rzecznik prasowy i redaktor naczelny zakładowego miesięcznika „Namiary”) zarejestrował firmę o nazwie Oficyna Wydawniczo-Reklamowa „Promare” zajmującą się redagowaniem, wydawaniem i sprzedażą przewodników turystycznych oraz wykonywaniem dla firm folderów, prospektów reklamowych, kalendarzy itp. W 1996 r., za zgodą PLO, przekształcił on zakładowy miesięcznik „Namiary” w branżowe pismo całej polskiej gospodarki morskiej o nazwie „Namiary na Morze i Handel” oraz zaczął wydawać w dwóch wersjach językowych rocznik: „Informator Gospodarki Morskiej”.

Od listopada 1998 r. wydawanie dwóch ostatnich pozycji przejęła powstała na bazie tej firmy, spółka z o. o. „Promare”. Pozostałą działalność od tego czasu kontynuowała Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa. Ponadto w latach 2005-2007, na zlecenie Związku Miast i Gmin Morskich wydawała ona i redagowała dwumiesięcznik „Czas Morza”. W 2007 r. łączy ona swój potencjał redakcyjny z agencją Business & Promotion BIP Bipress w Szczecinie wydającą od 1991 r. Zachodniopomorski Przegląd Gospodarczy, przekształcony w 2007 r. w Nadmorski Przegląd Gospodarczy. Inicjatywa ta nie wytrzymała jednak próby czasu. W latach 2006-2007 Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa była również współwłaścicielem (50 proc.) firmy Portal Morski Sp. z o. o. Od 2008 r. stale współpracujemy z miesięcznikiem „Obserwator Morski”, redagując m.in. stałą rubrykę „Kartki z historii gospodarki morskiej - Wydarzyło się przed laty”. Jesteśmy też gdyńskim przedstawicielem tego periodyku.

Obecnie naszą podstawową działalnością jest wydawanie książek, głównie albumów o najnowszej historii polskiej gospodarki morskiej. Naszymi modelowymi wydawnictwami są: "Polska Żegluga Morska. Album floty 1951-2012" i "Polskie Linie Oceaniczne. Album floty 1951-2011" oraz monografia Polskich Linii Oceanicznych, a z pozycji opracowanych i wydanych na zlecenie firm: "Chipolbrok 1951-2011" i "BCT - Bałtycki Terminal Kontenerowy". Z wysoką oceną spotkał się też album "Kutry z Wielkiej Wsi" (którego autorzy Franciszek Necel i Bohdan Huras zostali wyróżnieni II nagrodą na targach książki "Costerina 2013"), którego, liczący 500 egz. nakład, rozszedł się w ciągu 3 miesięcy.

Jesteśmy też dwukrotnym laureatem nagród specjalnych konkursu GTT na Promocję Turystyki Województwa Pomorskiego w 2011 r. za "całokształt wydawnictw turystycznych i promocję Trójmiasta i Pomorza" oraz za "wydawnictwa poświęcone historii polskiej żeglugi pasażerskiej" (albumy: "Legenda Batorego w fotografii", "Ostatni transatlantyk Stefan Batory", monografia o wszystkich 9 liniowcach pasażerskich - "Transatlantyki Polskie").

Szef i właściciel wydawnictwa Jerzy Drzemczewski na wniosek Związku Armatorów Polskich i Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i publicystycznej oraz popularyzowania wiedzy o morzu postanowieniem z dnia 17 czerwca 2013 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Polski.

Książki wydawnictwa

Okładka - Na śródziemnomorskim szlaku 1924-2008
Na śródziemnomorskim szlaku 1924-2008
Jerzy Drzemczewski

Pierwsza monografia ponad 85-letniej aktywności polskiej floty, zwłaszcza liniowej w akwenie Morza Śródziemnego, nierozerwalnie związanej z historią polskiej i światowej Żeglugi. Składa się ona z dwóch połączonych...czytaj dalej

Okładka - Transatlantyki polskie
Transatlantyki polskie
Jerzy Drzemczeski, Tadeusz Ślebioda

Nie było w dziejach polskiej, a także światowej żeglugi statków bardziej popularnych niż pasażerskie transatlantyki. Pod biało-czerwoną banderą pływało 9 takich statków: "Polonia", "Kościuszko"...czytaj dalej

Okładka - Ogrody marzeń
Ogrody marzeń
Bigońska Iwona

Autorka opowiada nam o tworzeniu, o niezwykłej sztuce, która pozwala nadać kształt i kierunek temu, co z natury rodzi się nieujarzmione. O sztuce, która kolor, zapach, światło przemienia w drzewa i kwiaty....czytaj dalej

1

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Zły Samarytanin
Jarosław Dobrowolski ;
Zły Samarytanin
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy