Logo wydawnictwa - Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa

Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa

http://www.powr.pl/

PORTA MARE - Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa jest wydawnictwem od lat specjalizującym się w publikacjach turystycznych i marynistycznych. Pod obecną nazwą występuje od 1998 r., chociaż jej korzenie sięgają 1993 r. Wtedy bowiem Jerzy Drzemczewski, długoletni pracownik PLO (m.in. kierownik pracowni badań rynków żeglugowych w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym, naczelnik wydziału reklamy i informacji, rzecznik prasowy i redaktor naczelny zakładowego miesięcznika „Namiary”) zarejestrował firmę o nazwie Oficyna Wydawniczo-Reklamowa „Promare” zajmującą się redagowaniem, wydawaniem i sprzedażą przewodników turystycznych oraz wykonywaniem dla firm folderów, prospektów reklamowych, kalendarzy itp. W 1996 r., za zgodą PLO, przekształcił on zakładowy miesięcznik „Namiary” w branżowe pismo całej polskiej gospodarki morskiej o nazwie „Namiary na Morze i Handel” oraz zaczął wydawać w dwóch wersjach językowych rocznik: „Informator Gospodarki Morskiej”.

Od listopada 1998 r. wydawanie dwóch ostatnich pozycji przejęła powstała na bazie tej firmy, spółka z o. o. „Promare”. Pozostałą działalność od tego czasu kontynuowała Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa. Ponadto w latach 2005-2007, na zlecenie Związku Miast i Gmin Morskich wydawała ona i redagowała dwumiesięcznik „Czas Morza”. W 2007 r. łączy ona swój potencjał redakcyjny z agencją Business & Promotion BIP Bipress w Szczecinie wydającą od 1991 r. Zachodniopomorski Przegląd Gospodarczy, przekształcony w 2007 r. w Nadmorski Przegląd Gospodarczy. Inicjatywa ta nie wytrzymała jednak próby czasu. W latach 2006-2007 Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa była również współwłaścicielem (50 proc.) firmy Portal Morski Sp. z o. o. Od 2008 r. stale współpracujemy z miesięcznikiem „Obserwator Morski”, redagując m.in. stałą rubrykę „Kartki z historii gospodarki morskiej - Wydarzyło się przed laty”. Jesteśmy też gdyńskim przedstawicielem tego periodyku.

Obecnie naszą podstawową działalnością jest wydawanie książek, głównie albumów o najnowszej historii polskiej gospodarki morskiej. Naszymi modelowymi wydawnictwami są: "Polska Żegluga Morska. Album floty 1951-2012" i "Polskie Linie Oceaniczne. Album floty 1951-2011" oraz monografia Polskich Linii Oceanicznych, a z pozycji opracowanych i wydanych na zlecenie firm: "Chipolbrok 1951-2011" i "BCT - Bałtycki Terminal Kontenerowy". Z wysoką oceną spotkał się też album "Kutry z Wielkiej Wsi" (którego autorzy Franciszek Necel i Bohdan Huras zostali wyróżnieni II nagrodą na targach książki "Costerina 2013"), którego, liczący 500 egz. nakład, rozszedł się w ciągu 3 miesięcy.

Jesteśmy też dwukrotnym laureatem nagród specjalnych konkursu GTT na Promocję Turystyki Województwa Pomorskiego w 2011 r. za "całokształt wydawnictw turystycznych i promocję Trójmiasta i Pomorza" oraz za "wydawnictwa poświęcone historii polskiej żeglugi pasażerskiej" (albumy: "Legenda Batorego w fotografii", "Ostatni transatlantyk Stefan Batory", monografia o wszystkich 9 liniowcach pasażerskich - "Transatlantyki Polskie").

Szef i właściciel wydawnictwa Jerzy Drzemczewski na wniosek Związku Armatorów Polskich i Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i publicystycznej oraz popularyzowania wiedzy o morzu postanowieniem z dnia 17 czerwca 2013 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Polski.

Książki wydawnictwa

Okładka - Na śródziemnomorskim szlaku 1924-2008
Na śródziemnomorskim szlaku 1924-2008
Jerzy Drzemczewski

Pierwsza monografia ponad 85-letniej aktywności polskiej floty, zwłaszcza liniowej w akwenie Morza Śródziemnego, nierozerwalnie związanej z historią polskiej i światowej Żeglugi. Składa się ona z dwóch połączonych...czytaj dalej

Okładka - Transatlantyki polskie
Transatlantyki polskie
Jerzy Drzemczeski, Tadeusz Ślebioda

Nie było w dziejach polskiej, a także światowej żeglugi statków bardziej popularnych niż pasażerskie transatlantyki. Pod biało-czerwoną banderą pływało 9 takich statków: "Polonia", "Kościuszko"...czytaj dalej

Okładka - Ogrody marzeń
Ogrody marzeń
Bigońska Iwona

Autorka opowiada nam o tworzeniu, o niezwykłej sztuce, która pozwala nadać kształt i kierunek temu, co z natury rodzi się nieujarzmione. O sztuce, która kolor, zapach, światło przemienia w drzewa i kwiaty....czytaj dalej

1

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy