W twoich oczach

Idealne czy wyidealizowane życie? Iga wraz z mężem i synem mieszka w Wilanowie, wiedzie spokojne, dostatnie, dobre życie. Czy naprawdę dobre? Może tych dwoje dopadła rutyna i zatracili się dla pracy, aby żyć na pewnym poziomie? Daniel z pewnością oddał się pracy i własnym rozrywkom, zapominając o bliskich. Praca w korporacji, awans zmienił go w beznadziejnego męża i ojca. Dla rodziny nie miał czasu w swym rozkładzie. Każdą wolną chwilę, weekendy spędzał z kolegą oddając się rozrywkom. Rodzinie tłumaczył to potrzebą odreagowania od pracy.

Chłód relacji małżeńskiej i rodzinnej zmusił Igę do zastanowienia nad sensem utrzymywania małżeństwa, które dla Daniela było balastem. Wspierała syna, spajała rodzinę, która się rozsypała. Mąż od ignorancji przeszedł do poniżenia i odrzucenia jej, niszcząc całkowicie wszystko co razem zbudowali przez dwie dekady..

Jedno przypadkowe spotkanie z motocyklistą odmieniło jej życie. Wypadek męża, pomoc strażaka Wojtka wywróciły cały porządek i stabilność, jaką dotąd mieli. Teraz musiała stawić czoła nowym wyzwaniom, opieka nad potrzebującym, utrzymanie rodziny. Gdy rezygnacja z własnego szczęścia wydawała się właściwa, w imię poświęcenia z obowiązku, wtedy mąż odkrywa swoje brudne sekrety przyznając się do zdrady, oszustwa bez wyrzutów, rani ją i niszczy emocjonalnie.

Pomocną dłoń do Igi wyciąga Wojtek, dając jej namiastkę szczęścia. Chwile zapomnienia i radości ratują ją od upadku. Syn z aprobatą patrzy na matkę, silniejszą i szczęśliwą. Ulotne chwile przerywa upadlające zachowanie męża.

Czy Iga odważy się zawalczyć o własne szczęście? Presja bliskich, poczucie obowiązku i przysięgi przytłacza. Wojtek zdeterminowany i zachęcony budowaniem wspólnej  relacji z Igą i jej synem, odrzuca rolę “drugiego” i domaga się od niej podjęcia decyzji. Jakiego wyboru dokona Iga? Czy zdecyduje się postawić wszystko na jedną kartę i zacząć życie od nowa, wolna?

Piękna historia o miłości, która umarła i nowego uczucia powstałego w jej miejsce. Tylko odważni potrafią dopuścić ją do głosu, przyciszając rozsądek. A może są to naiwni, którzy zawierzają szczęście dla miłości. Zachęcam do lektury. Wybory dojrzałej kobiety, dylematy codzienności i obowiązki na drodze do szczęścia. Każdy zasługuje na szczęście, ale wielu przypłaciło to wysoką ceną. Historia Igi wskazuje potrzebę walki o siebie, zanim nasze poświęcenie i oddanie zostanie zniweczone i obróci się przeciwko nam.

Informacje dodatkowe o W twoich oczach:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-04-24
Dodał/a opinię: zaczytaj_chwile

Zobacz opinie o książce W twoich oczach

Kup książkę W twoich oczach

Soldier's obsession
Sonia Hallon0
Okładka ksiązki - Soldier

Dziewiętnastoletnia Sandra nie miała łatwego dzieciństwa. Było pełne krzywdy i awantur. Jej matka wolała sięgać po alkohol, zamiast zajmować się dzieckiem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;