Recenzja książki: Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie

Recenzuje: _mama_wojtka_

Książka, którą Wam dzisiaj przedstawiam, to debiut autorki, który rozpoczyna trylogię Opowieści z bagien i zasługuje, na to, aby nawet po premierze, która była ponad rok temu, było o nim głośno. Mało tego, autorka oddała w nasze ręce kolejny tom, który miał premierę 27 września. Jednak dzisiaj skupiłam się na pierwszym, który jest dla mnie rewelacyjny. Co ma nam do zaoferowania? Przede wszystkim klimat, który jest kwintesencją całej powieści. Połączenie obyczajówki z fantatsyką daje nam pełen komfort czytania, ale także wzbudza w nas pożadane i szukane przez nas emocje. Chłonę wszystko co słowiańskie i tutaj autorka bardzo zaplusowała u mnie tym, że bohaterką jest wiedźma. Słowianskie społeczeństwo słynęło z wiedź, które swoją wiedzą i umiejętnościami wzbudzały z jednej strony podziw, a z drugiej dyskomfort, a nawet strach. Poza tym drugim jakże ważnym i wnoszącym wiele do fabuły bohaterem jest wampir, który wampirem nie był od razu. To jest intrygujące i jakże dynamiczne połączenie charakterów. 

Drogi naszych bohaterów zeszły się w tragicznych okolicznościach. Zarówno Kostroma jak i Dawid będą musieli zmierzyć się z tym co ofiarował im los, czyli z nową rzeczywistością i walką o przetrwanie. Z jakim skutkiem? Koniecznie przeczytajcie. 

„Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie” to powieść, która hipnotyzuje i wciąga czytelnika w gęstą mgłę tajemniczego świata, gdzie magia i namiętność scalają się w alchemicznej opowieści o przemianie i poszukiwaniu własnej tożsamości. Historia Dawida, młodego rockmana, który pewnego dnia budzi się w obcym, niemal baśniowym świecie, jest niczym ballada śpiewana na krawędzi rzeczywistości – piękna, ale i przerażająco niepokojąca…

Magdalena Kwiecień od pierwszych stronnic zręcznie buduje napięcie, wplatając w narrację elementy grozy i nadnaturalności. Dawid, oszołomiony nowym losem, zmuszony jest stanąć twarzą w twarz nie tylko z własnym człowieczeństwem, ale też z nową naturą nocnego łowcy, która nieubłaganie wciąga go coraz głębiej w wir nienasyconych, zwierzęcych żądz. Autorka nie stroni od intensywnych, niemal namacalnych opisów emocji i doznań – zapachy, dźwięki i dotyk są tu tak żywe, że zdają się przenikać do rzeczywistości czytelnika.

Kostroma, rudowłosa wiedźma, jest bohaterką wielowymiarową, fascynującą, a zarazem groźną. Jej postać, choć niejednoznaczna, wprowadza do powieści aurę mistycyzmu i dramatycznego fatum, podkreślając, że losy Dawida i jej samej są splecione w sposób, którego nie da się cofnąć. Ich wspólna walka o przetrwanie to alegoria walki człowieka z przeznaczeniem i skutkami własnych wyborów.

W „Opowieściach z bagien. Zaśpiewaj dla mnie” Magdalena Kwiecień mistrzowsko oddaje emocje, tworząc opowieść, która jest zarówno liryczna, jak i drapieżna. W tej poetyckiej narracji każde słowo jest jak nuta melancholijnej ballady, w której pulsują dzikie pragnienia, tęsknoty i mrok ludzkiej duszy. Kwiecień czaruje czytelnika słowem, malując barwne obrazy przesycone namiętnością, niepokojem i ponadczasowym fatum.

To lektura dla tych, którzy nie boją się wejść w gęste, magiczne bagna wyobraźni…

 

 

Tagi: słowiańskafantastyka

Kup książkę Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie
Książka
Inne książki autora
Opowieści z bagien. Zatańcz ze mną i
Magdalena Kwiecień 0
Okładka ksiązki - Opowieści z bagien. Zatańcz ze mną i

Stałam się nawałnicą ognia palącą świat na swojej drodze, trawiącą nie tylko wrogów, lecz także uczucia bliskich. Nie znam litości, ponieważ odebrano mi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy