Recenzja książki: Już Ci nie uwierzę

Recenzuje: Poczytajzemna

Mam dla Was wstrząsającą opowieść, opowiadającą o tym, jak bardzo można być zagubionym. Jak w tym zagubieniu można podjąć straszliwe decyzje, które mogą zniszczyć życie niewinnym osobom. Książka przez całą swą treść zaskakuje i aż ciężko uwierzyć, że można być tak wyrachowanym człowiekiem. W życiu człowieka może zmienić wszystko taki moment, który może przeważyć szale i doprowadzić do granic życia i śmierci.

Książka jest niesamowita, opowiada o trzech rodzinach. W każdej z tych rodzin jest ktoś, kto swoimi czynami ingeruje w życie pozostałych. Mimo że każda z tych rodzin nie są ze sobą spokrewnieni, jednak są w zażyłych relacjach ze sobą, choć oficjalnie nikt o tym nie wie.

Klaudia licealistka wychowuje się w zamożnej rodzinie. Ojciec ma swoją firmę, a matka pracoholiczka, bez sekundy wolnego czasu dla członków rodziny. W Liceum poznała nową koleżankę Justynę.

Justyna, wraz z bratem wychowuję się w biednej rodzinie, gdzie jej samotnie wychowująca matka ciągle szuka towarzysza życia, zmieniając ich jak rękawiczki. Justyna wychowana jest przez tzw. „podwórko”, wie jak sobie samemu radzić, zdobyć wszystko, co chce, bez względu na cenę i do czego musi się posunąć, by to zyskać.

Klaudii ojciec firmę, którą prowadzi wraz ze swoim partnerem. To on, przejął obowiązki opieki nad swoimi córkami. Żona, mimo że z nimi mieszka, nie angażuje się w ich wychowanie, wykręca się nadmiarem pracy. On dba o wizerunek szczęśliwej rodziny, kryjąc w zanadrzu pewne skrywane tajemnice, które nie mogą zostać ujawnione. Zniszczyło, by to jego reputację, jak i dalsze losy ich rodziny, w tym jego samego.

Małżeństwo jego wspólnika to rodzina z katalogu. Piękni, zawsze razem, żona opiekuje się domem i dziećmi, a on zarabia na rodzinę.

Coś ich wszystkich łączy, połączy, jak również podzieli… Losy tych bohaterów, mimo że oddzielne, to jednak coś ich wspólnego złączy. To, co ich złączy, również ich podzieli, bo doprowadzi do wielkiej tragedii. Romanse, zdrady, niezdrowe fascynacje, zazdrość, kłamstwa. Wszystko to doprowadzi do nikczemnych czynów, z których nie będzie obrotu, bo na końcu będzie zbrodnia. Zbrodnia ta zniszczy, każdego, kto w tej opowieści bierze udział.

Zapewniam, że to nie jest zwykła romantyczna historia, choć może to ona gra główne skrzypce. Ale to, co wokół się rozgrywa, to mrożący krew thriller/dramat, o ludziach, którzy się pogubili. Każdy z nich na swój sposób, wpadł w takie bagno, że nie wiem co, by robili i tak, nie mają najmniejszych szans, by z tego wyjść. Mocna książka, o tej historii i podjętych złych decyzjach długo nie zapomnę.

Tagi: obyczajowe romanse kryminał

Kup książkę Już Ci nie uwierzę

Zobacz opinie o książce Już Ci nie uwierzę
Już Ci nie uwierzę
Izabela M. Krasińska ;
Narcyz
Izabela M. Krasińska 0
Okładka ksiązki - Narcyz

Tosia marzy o zdrowym, partnerskim związku, pełnym miłości, szacunku i zrozumienia. Trudne dzieciństwo na wsi i kompleksy związane z lekką nadwagą sprawiają...

Pod skrzydłami miłości
Izabela M. Krasińska0
Okładka ksiązki - Pod skrzydłami miłości

Marty świat legł w gruzach. Gdy uświadomiła sobie, że związek, w którym tkwi od lat, nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung