Recenzja książki: Ed Gein

Recenzuje: _mama_wojtka_

Powiedziałabym, że to było mocne, ale mocne to za słabe słowo, aby ocenić to wszystko, co znalazłam w tej pozycji. Chyba żadna książka Maxa Czornyja nie wywołała we mnie takich emocji, jak ta.

Po przeczytaniu zastanawiałam się długo, jak napisać Wam tę recenzję. Byłam trochę w szoku, dostałam pustki w głowie. Kotłowało mi się tysiące myśli, a nie potrafiłam ubrać je w słowa. Czytałam o nim i miałam wrażenie, że czytam jakiś horror i że to wszystko nie mogło mieć miejsca, a jednak. Amerykański morderca Ed Gein żył naprawdę i to, co robił było przerażające, obrzydliwe, upiorne, nie do pomyślenia. A sam fakt, że to prawdziwe wydarzenia wywoływał u mnie intensywne emocje. Zaczynając od strachu kończąc na odruchu wymiotnym.

Jednak powiem Wam, że to wszystko ma oczywiście podłoże psychologiczne, trudne do określenia. Ed Gein od małego wychowywany był w wierze Kościoła, był prawdziwym chrześcijaninem w sumie do końca, choć trudno to pojąć. Co wydarzyło się, że bohater tej książki robił takie masakryczne rzeczy? Jaka była tego przyczyna? Gdzie leży problem?

Książka moim zdaniem należy do najmocniejszych pozycji autora tak jak wcześniej wspomniałam. Trudno było mi przebrnąć przez historię, gdzie ludzie, a w sumie już trupy, a w ogóle to nawet ich fragmenty służyły bohaterowi do użytku codziennego. Co to znaczy? A to że ten amerykański morderca obijał meble ludzką skórą, stworzył zastawę stołowa z męskich kości, zasuszał kobiece głowy, tworzył dla siebie strój że zwłok.

Powiem Wam, że musiałam rozłożyć sobie tę książkę w czasie, gdyż nie dałam rady przeczytać ją od razu. Jak na raz, to było dla mnie za dużo informacji. Książka nie jest długa, bo ma 302 strony razem z posłowiem, ale treść potrafi przygnieść.

Polecam, bo informacji nigdy za wiele, ale też ostrzegam, bo ta pozycja nie należy do lekkich ksiażek.

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Max Czornyj
Sekret Nawiedzonego Lasu
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Sekret Nawiedzonego Lasu

Młody Eryk Deryło i Zagadkowi Agenci mierzą się z sekretem Nawiedzonego Lasu! PIĄTY PORYWAJĄCY TOM SERII KSIĄŻEK MAKSA CZORNYJA, AUTORA BESTSELLEROWYCH...

Inna
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Inna

Jestem porywaczem, a może również mordercą. Mikołaj Popławski budzi się w luksusowej rezydencji nad Bałtykiem. Poza swoim imieniem i nazwiskiem nie...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;