Przyciągająca rzesze turystów Dolina Królów jest miejscem spoczynku wielu egipskich władców. Treść książki Miejscy Szpiedzy. Miasto umarłych (tom 4 cyklu Miejscy Szpiedzy) przenosi właśnie (i nie tylko) tam, gdzie naukowcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Co odkryją bohaterowie opowieści Jamesa Ponti? Z czym przyjdzie im się zmierzyć? Przygoda czeka.
Strzegąca wejścia do grobowca faraona hieroglificzna pieczęć szakala Anubisa od zawsze była symbolem egipskiego Miasta Umarłych, a widok jej ucieszył odpowiedzialnego za wykopaliska archeologa. Sto lat później pięcioro młodych ludzi dokładnie zaplanowało – krok po kroku – włamanie do Muzeum Brytyjskiego. Miejscy Szpiedzy, bo o nich tu mowa, przygotowując się do akcji, zadbali o najdrobniejsze szczegóły: zmapowali lokalizację czujników, zeskanowali identyfikator ochroniarza, przeanalizowali ruchy strażników, zapewnili sobie dostęp do systemu zabezpieczenia muzeum, pozmieniali kody, wyeliminowali kamery, po czym – wykorzystując tunel prowadzący z peronu opuszczonej stacji metra wprost do pracowni konserwacji starożytnych eksponatów z Doliny Nilu – pod osłoną nocy przekroczyli muzealny próg. Gdy jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno… Czyja porażka czyim okazała się sukcesem? O który zegar chodzi? Kto jest zamieszany w cyberataki? Kogo z zarzutów bohaterowie oczyszczą, a komu udowodnią winę? No i jaką rolę odegrał tajny zespół do spraw łączności w Rządowym Centrum Łączności Jej Królewskiej Mości? Pytań rodzi się coraz więcej, by zyskać odpowiedzi, wystarczy sięgnąć po czwarty tom serii, który wszystko wyjaśni.
Miejscy Szpiedzy. Miasto umarłych to nowe przygody zespołu nieletnich włamywaczy, którzy za nadzwyczajne zasługi w realizacji powierzonej im misji (Londyn, Berlin, Kair), otrzymali pochwałę szefa agencji wywiadowczej M16, pierwszego szpiega w Wielkiej Brytanii. Zaskakujące zwroty akcji, dobrze wykreowani bohaterowie, ciekawe opisy oraz mnóstwo wzbudzanych w czytelniku emocji, coraz bardziej wciągają w opowiedzianą na kartach opowieści historię: obecność hakerów włamujących się do systemów i instalujących złośliwe oprogramowanie, poufne informacje, szyfry, listy podejrzanych, pułapki, nagłe zmiany planów – wszystko to budzi coraz większą ciekawość oraz pobudza wyobraźnię, pozwalając równocześnie docenić wartość przyjaźni, zgodnej pracy zespołowej i pewności, że można liczyć na siebie nawzajem. Rozpoczynający opowieść Prolog przenosi czytelnika do roku 1922, kiedy to w egipskiej Dolinie Królów dwunastoletni chłopiec odnajduje ukryte miejsce spoczynku faraona, umożliwiając tym samym zrozumienie kontekstu opowieści.
Publikacja Wydawnictwa Dwukropek zaciekawi uczniów starszych klas szkoły podstawowej, a trzymająca w napięciu treść pozwoli im przeżyć wspaniałą przygodę.
Tajny zespół młodych agentów pracujących dla MI6 doskonalił swoje wyjątkowe umiejętności w bazie w Szkocji. Po pokonaniu znanego przestępcy podczas szczytu...
Okryty złą sławą kapitan Jack Sparrow spotyka piękną i tajemniczą Angelicę i razem z nią wyrusza na nieznane wody do legendarnego Źródła Wiecznej...