Zemsta upadłej księżniczki

Tom 3 cyklu Zemsta Castillo

"W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone."

Laura Castillo przez ciemne interesy swojego ojca została skrzywdzona przez co stała się krucha, delikatna. Jednak za pomocą swoje brata Ivo obecnego dona, wstała na nogi. O jej względy starają się dwóch mężczyzn Angelo przyjaciel Iva oraz Dante Valenti brat Evy i don w Palermo. Laura wybiera Valentino i przyjmuje jego oświadczyny. Jednak ich sielanka nie trwa długo podczas pobytu u ukochanego dochodzi do zamachu przez co Laura doznaje amnezji a jej ukochany ginie. Czy Laura odzyska pamięć? Czy Angelo wykorzysta sytuację i będzie chciał zbliżyć się do osoby którą zna od dzieciństwa? Kto tym razem zagroził rodzinie Valenti?

Zemsta upadłej księżniczki to książka które ma swoje plusy i minusy.
To historia siostry Ivo, ale dużym plusem jest fakt iż historia Laury przeplata się z wydarzeniami jej brata. Obserwowanie dalszych perypetii Ivo i Kruka było bardzo dobrym pomysłem.
Z drugiej jednak strony historia jest podzielona na głosy Laury, Valentino, Angelo i Ivo i jak dla mnie zbyt dużo "głosów" zbyt duża ilość głównych bohaterów. Wg mnie jeśli historia Ivo i Kruka była tłem dalszym a nie jak jest w książce chwilami głównym wątkiem to nie wyszedł by taki chaos wydarzeń, historii, głosów.
Plusem jest to że nadal jest to "mafia pełną gębą". Tortury, utwierdzanie pozycji dona, sprzymierzeńcy i wrogowie nawet we własnych szeregach. Ten świat jest szczegółowo rozpisany, pokazany, czujemy strach, zagrożenie, gniew i wiele emocji które towarzyszą bohaterom w świecie tak niebezpiecznym.
Jednak z drugiej strony mam wrażenie iż autorka przedobrzyła w kwestii medycznej. O ile pomysły na torturowanie są dość hmm... kreatywna, tak mam wrażenie iż zamiast ciekawić, czy dodawać grozy w pewnym momencie stały się epizodem komediowym. Za dużo za dość oryginalne pomysły, za często.

Zemsta upadłej księżniczki to bardzo dobra książka z małymi minusami.

Informacje dodatkowe o Zemsta upadłej księżniczki:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-03-29
ISBN: 9788383204925
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Zemsta upadłej księżniczki

Kup książkę Zemsta upadłej księżniczki

13 miesięcy
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - 13 miesięcy

Po bolesnej zdradzie ze strony ukochanego dwudziestoośmioletnia Elizabeth Evans skupia się na pracy, dzięki czemu staje się najlepszą agentką nieruchomości...

Nieustępliwy szef
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Nieustępliwy szef

Aaron Stone nawet w najgorszych koszmarach nie przewidział, że jeden studencki wybryk pociągnie za sobą lawinę tak strasznych konsekwencji. A jednak stało...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska